טלפון: 03-6913545

אודות
<< ילדים, נוער,הורים ומורים >>

אודות מחלקת - ילדים, נוער, הורים ומורים

                                                           ​                                                  

                                             שירלי לנצוט גל                                                                           

                    מנהלת, מרצה ומנחה מח' ילדים,צעירים ובני נוער                        

לא יהיה מי שיחלוק על כך שהילדים והנוער הם עתיד המדינה, ולא ימצא גם מי שלא יסכים שיש להשקיע כל משאב אפשרי בילדים ובני הנוער, מתוך ראייה של טובתם האישית, והן טובתה הגלובאלית של החברה הישראלית בכלל.

על מנת להמחיש את הרעיון מאחורי אתר זה, נקדים ונאמר כי הכוונה בנימוס היא לא רק לדעת לאכול בסכין ובמזלג, או שהנימוס מחייב להניף את הזרת בזמן אחיזת הספל( נוהג שעבר מהעולם), אלא להבין ולהרגיש את פירושה של המילה נימוס, שהיא פשוטה להפליא: התייחסות נעימה,מתחשבת ומכבדת את הסובבים אותך.

הילדים ובני נוער נחשפים לעיתים קרובות למצבים בהם אינם יודעים כיצד עליהם לנהוג, מה מצפים מהם המבוגרים, המורים, ובכלל מהם הנוהגים החברתיים וקודי ההתנהגות המקובלים.הניסיון רב השנים מלמד אותי כי כל תחומי התוכן באתר זה , יש בכוחו להגביר את הביטחון העצמי של הילדים והנוער.כל אחד ידע שיש לו את היכולת להקרין מסרים באופן אפקטיבי, ידעו כיצד לנהוג בכל מצב, ומעבר לכך יקנו לעצמם נקודות זכות רבות בעצם היותם מתחשבים ואכפתיים, מקובלים ואהודים. פה המקום להכניס לתחום גם את ההורים והמורים, על מנת שכולם יידברו באותה שפה, בכל הגילאים, שפת ההתחשבות, הנימוס והנוהג.או כמו שאוהבים לכנות זאת בארץ: נימוסים והליכות.

 

שני אספקטים עיקריים הנחו אותי בכתיבת התכנים באתר זה:האספקט הראשון הוא זה שדן בטובתם האישית של הילדים של היום.אנו יודעים שהעולם היום מנתב את האנשים, (כולל את הילדים ובני נוער,)לחשיבה עצמאית ויצירתית ופרקטית 'מה יצא לי מזה?' האספקט השני, הוא הראייה היותר רחבה של החברה , ניסיון לשפר ולהיטיב את פני החברה, באמצעות הפרט.

השינוי הגדול בתפיסת בני הנוער את הנושא הוא בכך ,שאם בעבר חשבו שלילד מנומס הוא "חנון", וקשה לו יותר להשתלב בחברה של היום, הרי שבימים אלה,בהם כולנו נחשפים לעולם הגלובאלי, ולגורמים בינלאומיים ( באמצעות תקשוקת מחשבים, אינטרנט. רשתות חברתיות כאלו ואחרות)כולנו פתוחים הרבה יותר לנושא התדמית והנוהג,להכיר את שפת הנימוס האלקטרוני, לדבר בשפה מכובדת ומכבדת. כך שרבים מביעים רצון ונכונות רבה להכיר את התחום, ללטש את המראה ואת ההתנהגות המקובלת, וכפועל יוצא מזה- לשפר את ההתיחסות לה אנו זוכים מהסביבה הקרובה והרחוקה יותר, מבלי לאבד את התכונות, הדעות, האמונות והעדפות האישיות שלנו, תוך הכרה, שחייבים לכבד את השוני הקיים.

אף אחד לא נולד לחיות לבד, ולכן, כמי שחייבים (ורוצים)לחיות בחברה, חייבים איזה שהוא "דבק", אשר יקשורבין אנשים שונים ויגשר על פערים. אותו ה"דבק" הוא המודעות והכרת בסיס הנימוס והנוהג, הטמעתו באישיותינו, עד הפיכתו לטבע שני.

                      תמי לנצוט ליבוביץ 

           מיסדת המרכז לתדמית, נימוס ונהג בינלאומי'

אני מאמינה ובטוחה שהנימוס הוא בסופו של דבר, הגיון פשוט ושכל ישר. הכלים אותם אנו חושפים ומקנים באתר,בהרצאות ובסדנאות ובמפגשיים אישיים, הם כלים חשיבתיים המאפשרים ליישמם עם הזמן לפי השכל הישר, הרגישות, בכל מצב, וההתחשבות וההתיחסות מול מי אנו ניצבים.תיאוריה/תהליך עם קבלות שטח, הבנוייה על נדבכים ומאפשרת שינוי אמיתי ומשמעותי, אשר יבוא מתוך הפרט עצמו כתהליך פנימי ולא כתהליך חיצוני וכפוי.אולם יש להכיר שמדובר בתהליך ממושך ואינטנסיבי, עד הפיכתו לטבע שני.

בחשיפתם של הילדים מגיל צעיר, בני נוער, הורים ומורים למידע זה יש באפשרותינו לשנות, לשפר את הפרט ואת החברה.

 

 

נשמח לקבל שאלות, תגובות השגות והערות.

מאחלות גלישה נעימה

תמי ושירלי