טלפון: 03-6913545

אודות
<< ילדים ונימוסים >>

                                                           ​                                                  

                                             שירלי לנצוט גל                                                                                        תמי לנצוט ליבוביץ                                           

                   מנהלת, מרצה ומנחה מח' ילדים,צעירים ובני נוער                                                    מיסדת המרכז לתדמית, נימוס ונהג בינלאומי'

   

לא יהיה מי שיחלוק על כך שהילדים והנוער הם עתיד המדינה, ולא ימצא גם מי שלא יסכים שיש להשקיע כל משאב אפשרי בילדים ובני הנוער, מתוך ראייה של טובתם האישית, והן טובתה הגלובאלית של החברה הישראלית בכלל.

על מנת להמחיש את הרעיון מאחורי אתר זה, נקדים ונאמר כי הכוונה בנימוס היא לא רק לדעת לאכול בסכין ובמזלג, אלא להבין ולהרגיש את פירושה של המילה נימוס, שהיא פשוטה להפליא: התייחסות נעימה,מתחשבת ומכבדת את הסובבים אותך.

הילדים ובני נוער נחשפים לעיתים קרובות למצבים בהם אינם יודעים כיצד עליהם לנהוג, מה מצפים מהם המבוגרים, המורים, ובכלל מהם הנוהגים החברתיים וקודי ההתנהגות המקובלים.הניסיון רב השנים מלמד אותנו כי כל תחומי התוכן באתר זה, יש בכוחו להגביר את הביטחון העצמי של הילדים והנוער. כל אחד ידע שיש לו את היכולת להקרין מסרים באופן אפקטיבי, ידעו כיצד לנהוג בכל מצב, ומעבר לכך יקנו לעצמם נקודות זכות רבות בעצם היותם מתחשבים ואכפתיים, מקובלים ואהודים. פה המקום להכניס לתחום גם את ההורים והמורים, על מנת שכולם ידברו באותה שפה: שפת ההתחשבות, הנימוס והנוהג.או כמו שאוהבים לכנות זאת בארץ: נימוסים והליכות.

שני אספקטים עיקריים הנחו אותנו בכתיבת התכנים באתר זה:האספקט הראשון הוא זה שדן בטובתם האישית של הילדים של היום. אנו יודעים שהעולם היום מנתב את האנשים, (כולל את הילדים ובני נוער) לחשיבה עצמאית, יצירתית ופרקטית שבסופה באה השאלה "אז מה יצא לי מזה?" 

האספקט השני, הוא הראייה היותר רחבה של החברה, ניסיון לשפר ולהיטיב את פני החברה, באמצעות הפרט.

השינוי הגדול בתפיסת בני הנוער את הנושא הוא בכך ,שאם בעבר חשבו שלילד מנומס הוא "חנון", וקשה לו יותר להשתלב בחברה של היום, הרי שבימים אלה,בהם כולנו נחשפים לעולם הגלובאלי, ולגורמים בינלאומיים (באמצעות תקשורת, מחשבים, אינטרנט, רשתות חברתיות כאלו ואחרות). כולנו פתוחים הרבה יותר לנושא התדמית והנוהג, חייבים להכיר את שפת הנימוס האלקטרוני, לדבר בשפה מכובדת ומכבדת. כך שרבים מביעים רצון ונכונות רבה להכיר את התחום, ללטש את המראה ואת ההתנהגות המקובלת, וכפועל יוצא מזה- לשפר את ההתיחסות לה אנו זוכים מהסביבה הקרובה והרחוקה יותר, מבלי לאבד את התכונות, הדעות, האמונות והעדפות האישיות שלנו, תוך הכרה, שחייבים לכבד את השוני הקיים.

אף אחד לא נולד לחיות לבד, אף אחד/ת לא רוצה להרגיש שקופים,כולנו מבקשים יחס, כבוד והערכה בסיסיים. לכן, כמי שחייבים (ורוצים) לחיות בחברה, חייבים איזה שהוא "דבק", אשר יקשור ויגשר על פערים בין אישיים. אותו ה"דבק" הוא המודעות, הכרת ערכי הנימוס והנוהג, הטמעתו באישיותינו, עד הפיכתו לחלק מאתנו, טבעי ופשוט. כל זאת תוך כדי רכישת מיומנויות שפת הנימוס.

האני מאמין שלנו הוא הבטחון שהנימוס הוא בסופו של דבר הוא שפה אנושית פשוטה,הבנויה על הגיון פשוט ושכל ישר ומשדרת בטחון ועוצמה אנושית בסיסית אצל כל אדם באשר הוא.  הכלים אותם אנו חושפים ומקנים באתר, בהרצאות ובסדנאות ובמפגשיים אישיים, הם כלים חשיבתיים המאפשרים ליישמם עם הזמן לפי השכל הישר, הרגישות, בכל מצב, תוך ההתחשבות וההתיחסות למול מי אנו ניצבים. תיאוריה/תהליך עם קבלות שטח, הבנוייה על נדבכים ומאפשרת שינוי אמיתי ומשמעותי, אשר יבוא מתוך הפרט עצמו כתהליך פנימי ולא כתהליך חיצוני וכפוי. אולם יש להכיר שמדובר בתהליך ממושך ואינטנסיבי, עד הפיכתו לטבע שני.

בחשיפתם של הילדים ובני הנוער למידע מגיל צעיר,זה יש באפשרותינו לשנות, לשפר את הפרט ואת החברה.

 

נשמח לקבל שאלות, תגובות השגות והערות.

מאחלות גלישה נעימה

תמי ושירלי