טלפון: 03-6913545


מסדר אבירי הגריל

מסדר אבירי הגריל

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 22.04.2018

ארגון בינלאומי שמטרתו שיתוף פעולה וקשרים בין-לאומיים בכל תחומי האירוח, מסעדנות, המזון והיין. הארגון מגדיר את עצמו כגוף אחווה בינלאומי וזה בעצם אומר הכל - עיקר העשייה מתרכזת סביב אחווה בין החברים הנובעת מאהבה משותפת לעולם גורמה קולינרי. אינדיבידואלים בעלי הבנה ובעלי הערכה לאומנות הבישול והמטבח מתקבצים יחד לחגוג את התשוקה שלהם לטעמים ואיכות, כולל היינות הטובים שמתחברים לחוויה.

המשך...

הודו - India

הודו - India

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 05.07.2017

דרך הברכה המקובלת בהודו היא על ידי החזקת כפות הידיים יחד, כמו בתפילה, ואמירת "נאמאסטה" ((nah-mas-tay או נאמאסקאר (nah-mas-kar), בתוספת קידה קלה. ברכה זו היא הינדו במקורה, אך היא מקובלת על בני כל הדתות. בין בני דתות אחרות נמצא גם ברכות נוספות: על המוסלמים מקובלת הברכה "סאלאם עליכום", שיש לענות עליה בתשובה "עליכום סאלאם". הסיקים מברכים זה את זה  בברכת "sat-siree-akaal".

המשך...

 קנדה - Canada

קנדה - Canada

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 01.07.2017

קנדה היא ארץ רחבת ידיים, מגוונת בנופיה, באוכלוסייתה ובתרבותה. את דפוסי ההתנהלות העסקית והחברתית שלה היא שואבת יותר ממקורות אירופאיים בעברה, מאשר מהשפעות מקומיות של שכנתה. יותר מכך, הקנדים גאים במורשתם הסובלנית ובאופיים המעודן והמנומס יחסית, בשלווה ובאיכות החיים המאפיינות את ארצם.

המשך...

מפתח להבנת המכשולים בתהליך השלום

מפתח להבנת המכשולים בתהליך השלום

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 30.01.2017

הסכסוך הערבי-ישראלי מורכב מכדי להציגו במאמר זה בצורה מספקת. עם זאת, אין ספק שאחת הסוגיות העיקריות שיש להתייחס אליהן היא סוגיית המכשולים התרבותיים. ברגע שהצדדים יבינו זה את מחוותיו ואמונותיו של זה ויתייחסו זה אל זה כשווים, תהיה הדרך לסיום הקונפליקט מהירה יותר ואולי אף ניתן יהיה לבנות יחדיו עתיד טוב יותר. הסכסוך הערבי-ישראלי מורכב מכדי להציגו במאמר זה בצורה מספקת. עם זאת, אין ספק שאחת הסוגיות העיקריות שיש להתייחס אליהן היא סוגיית המכשולים התרבותיים. ברגע שהצדדים יבינו זה את מחוותיו ואמונותיו של זה

המשך...

אוסטרליה וניו זילנד

אוסטרליה וניו זילנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.01.2011

אוסטרליה וניו-זילנד הן קולוניות בריטיות לשעבר וככאלה, רבים ממאפייניהן נעוצים במסורות אנגליות. השפה האנגלית, שהיא השפה המקומית, נעוצה אף היא בשלטון הבריטי שהניח את היסודות לעצמאותן של המדינות, אך אף על פי כן, החיים Down Under שונים במובנים רבים מהחיים בהמיספרה הצפונית.

המשך...

איטליה

איטליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 04.01.2011

איטליה ידועה במטעמיה הקולינאריים המשובחים ובפרט באהבת הפיצה והפסטה, אך היא נודעת גם בשל תרבותה הרבגונית ובשל אופיים החם של תושביה.

המשך...

אירלנד

אירלנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 05.01.2011

אירלנד היא יצואנית תרבות לעולם. המהגרים האירים שימרו את תרבותם וכך הפיצו אותה בכל המקומות שהגיעו אליהם. המוזיקה האירית המסורתית מנוגנת על ידי להקות מכל רחבי העולם, גם תרבות הפאבים והבירה האירית נפוצים ביותר.

המשך...

אנגליה

אנגליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 06.01.2011

אנגליה היא אחת המדינות החזקות והמכובדות בעולם ומהווה מודל לחיקוי עבור מדינות רבות, בשל היותה מרכז תרבותי, כלכלי, עסקי וחברתי. מרכזיותה של אנגליה נשענת הן על ההיסטוריה המפוארת שלה עוד מימיה כאימפריה בריטית והן על תפקידה הקריטי בניהול הזירה הבינלאומית, לצד מעצמת העל – ארצות הברית.

המשך...

לעשות עסקים בארה"ב

לעשות עסקים בארה"ב

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 06.01.2011

ארצות הברית, מעצמת העל של העולם המערבי, היא הכוח המניע (והמפיל) של הכלכלה, התרבות והמודעות לסוגיות שונות, מאקולוגיה ועד מגדר ועוד כהנה וכהנה. התרבות האמריקאית פורצת דרך בגודלה ולכן מכתיבה את הטון ברבים מתחומי העשייה של הכפר הגלובלי. אמריקה נחשבה ועדיין נחשבת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אולם עם השנים מבינים אזרחי העולם שכדי ליהנות מן השפע יש לשלם מחיר די יקר.

המשך...

דנמרק

דנמרק

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

דנמרק, הנחשבת למולדת הוויקינגים, שלטה בעבר ברוב שטחה של סקנדינביה והייתה ממלכה רבת-השפעה בצפון-אירופה עד המאה ה-17. כיום, נהוגה בה מלוכה חוקתית, כאשר המלך או המלכה ממנים את ראש הממשלה הנבחר ואת שרי ממשלתו.

המשך...

יפן

יפן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

יפן, ארץ השמש העולה היא קבוצת איים בצפון האוקיינוס השקט, השייכת ליבשת אסיה. למרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטח, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית.

המשך...

נימוסי שולחן בסין

נימוסי שולחן בסין

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 19.05.2011

כשאנו נוסעים לעשות עסקים עם הסינים חשוב להכיר את הנימוסים סביב השולחן הסיני, להבין שחייהן של משפחות סיניות רבות נסבות סביב השולחן והרבה מהאירועים החשובים והמשמעותיים נערכים סביבו.

המשך...

תרבות ונוהגי הצ'רקסים

תרבות ונוהגי הצ'רקסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 06.12.2010

מה אנחנו יודעים על העדה הצ'רקסית? אני משערת שרובנו לא יודעים הרבה. עדה קטנה ונחמדה עם תרבות ומורשה מרתקת. הצ'רקסים בישראל הם מיעוט לאומי וחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, ומהווים חלק מהפסיפס העדתי המרכיב את החברה הישראלית.

המשך...

סין - china

סין - china

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

כרכים אדירים ועתירי חנויות מצד אחד, ערבות עשב אדירות מצד שני, להט מהפכני מחד ופרגמטיזם כלכלי מאידך, סין היא מדינה של ניגודים מופלגים. אורח מערבי בסין עלול לחוש זר בין המוני הסינים.איך לעשות עסקים בסין ולהצליח. המדריך הקצר להתנהלות עסקית בסין המבטיחה.

המשך...

צרפת

צרפת

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

צרפת היא מדינה בעלת מורשת מכובדת ועולם תרבותי מפואר ומוערך בכל בעולם. היא מהווה מרכז תרבותי, כלכלי, עסקי וחברתי ועיר בירתה, פריז, היא מקור עלייה לרגל בשל יופייה ומוסדותיה התרבותיים. בפריז מתקיימים גם חיי עסקים פעילים וכעת, עם הקמת האיחוד האירופי, עיר זו מהווה מרכז כלכלי חשוב.

המשך...