טלפון: 03-6913545


מפתח להבנת המכשולים בתהליך השלום

מפתח להבנת המכשולים בתהליך השלום

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 30.01.2017

הסכסוך הערבי-ישראלי מורכב מכדי להציגו במאמר זה בצורה מספקת. עם זאת, אין ספק שאחת הסוגיות העיקריות שיש להתייחס אליהן היא סוגיית המכשולים התרבותיים. ברגע שהצדדים יבינו זה את מחוותיו ואמונותיו של זה ויתייחסו זה אל זה כשווים, תהיה הדרך לסיום הקונפליקט מהירה יותר ואולי אף ניתן יהיה לבנות יחדיו עתיד טוב יותר. הסכסוך הערבי-ישראלי מורכב מכדי להציגו במאמר זה בצורה מספקת. עם זאת, אין ספק שאחת הסוגיות העיקריות שיש להתייחס אליהן היא סוגיית המכשולים התרבותיים. ברגע שהצדדים יבינו זה את מחוותיו ואמונותיו של זה

המשך...

לעשות עסקים במזרח הרחוק – הדרך הנכונה

לעשות עסקים במזרח הרחוק – הדרך הנכונה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 21.01.2015

אבל כשאנחנו – אנשי עסקים ויזמים ישראלים – רוצים לעשות את הקפיצה קדימה ולהרחיב את העסקים שלנו מזרחה לכיוון ההצלחה שמובטחת לנו שם, חשוב לזכור שלא מדובר בעסקים בצורה ובמבנה שאנחנו מכירים. במדינות המזרח הרחוק נהוגים מנהגים ומקובלות התנהגויות אחרות מאלה שאנחנו מכירים בשווקים המערביים, ובמיוחד במדינת ישראל. ניתן להבין, אם כן, שלא ממש מספיק לחפש באינטרנט טיסות לתאילנד, לעלות על הטיסה הראשונה ולהתחיל להצליח בגדול במזרח הרחוק – אנחנו צריכים להיות מוכנים למה שיצפה לנו שם. קצרה היריעה מלתאר את ייחודה של כל מדינה ואת המנהגים השונים הנהוגים בכל אחד מהמרכזים העסקיים במזרח. עם זאת, ברור כי אסור לנו להתחיל את תהליך ההתרחבות וההתפשטות למזרח לא מוכנים.

המשך...

אוסטרליה וניו זילנד

אוסטרליה וניו זילנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.01.2011

אוסטרליה וניו-זילנד הן קולוניות בריטיות לשעבר וככאלה, רבים ממאפייניהן נעוצים במסורות אנגליות. השפה האנגלית, שהיא השפה המקומית, נעוצה אף היא בשלטון הבריטי שהניח את היסודות לעצמאותן של המדינות, אך אף על פי כן, החיים Down Under שונים במובנים רבים מהחיים בהמיספרה הצפונית.

המשך...

איטליה

איטליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 04.01.2011

איטליה ידועה במטעמיה הקולינאריים המשובחים ובפרט באהבת הפיצה והפסטה, אך היא נודעת גם בשל תרבותה הרבגונית ובשל אופיים החם של תושביה.

המשך...

אירלנד

אירלנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 05.01.2011

אירלנד היא יצואנית תרבות לעולם. המהגרים האירים שימרו את תרבותם וכך הפיצו אותה בכל המקומות שהגיעו אליהם. המוזיקה האירית המסורתית מנוגנת על ידי להקות מכל רחבי העולם, גם תרבות הפאבים והבירה האירית נפוצים ביותר.

המשך...

אנגליה

אנגליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 06.01.2011

אנגליה היא אחת המדינות החזקות והמכובדות בעולם ומהווה מודל לחיקוי עבור מדינות רבות, בשל היותה מרכז תרבותי, כלכלי, עסקי וחברתי. מרכזיותה של אנגליה נשענת הן על ההיסטוריה המפוארת שלה עוד מימיה כאימפריה בריטית והן על תפקידה הקריטי בניהול הזירה הבינלאומית, לצד מעצמת העל – ארצות הברית.

המשך...

ארצות הברית

ארצות הברית

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 06.01.2011

ארצות הברית היא ללא ספק אחת המדינות החזקות והמכובדות ביותר בעולם. במשך עשרות שנים נושאת ארצות הברית בנטל הכבד של הנהגתו הכלכלית, הביטחונית והאידיאולוגית של העולם.

המשך...

דנמרק

דנמרק

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

דנמרק, הנחשבת למולדת הוויקינגים, שלטה בעבר ברוב שטחה של סקנדינביה והייתה ממלכה רבת-השפעה בצפון-אירופה עד המאה ה-17. כיום, נהוגה בה מלוכה חוקתית, כאשר המלך או המלכה ממנים את ראש הממשלה הנבחר ואת שרי ממשלתו.

המשך...

יפן

יפן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

יפן, ארץ השמש העולה היא קבוצת איים בצפון האוקיינוס השקט, השייכת ליבשת אסיה. למרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטח, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית.

המשך...

נימוסי שולחן בסין

נימוסי שולחן בסין

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 19.05.2011

כשאנו נוסעים לעשות עסקים עם הסינים חשוב להכיר את הנימוסים סביב השולחן הסיני, להבין שחייהן של משפחות סיניות רבות נסבות סביב השולחן והרבה מהאירועים החשובים והמשמעותיים נערכים סביבו.

המשך...

תרבות ונוהגי הצ'רקסים

תרבות ונוהגי הצ'רקסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 06.12.2010

מה אנחנו יודעים על העדה הצ'רקסית? אני משערת שרובנו לא יודעים הרבה. עדה קטנה ונחמדה עם תרבות ומורשה מרתקת. הצ'רקסים בישראל הם מיעוט לאומי וחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, ומהווים חלק מהפסיפס העדתי המרכיב את החברה הישראלית.

המשך...

סין

סין

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

כרכים אדירים ועתירי חנויות מצד אחד, ערבות עשב אדירות מצד שני, להט מהפכני מחד ופרגמטיזם כלכלי מאידך, סין היא מדינה של ניגודים מופלגים. אורח מערבי בסין עלול לחוש זר בין המוני הסינים.

המשך...

צרפת

צרפת

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.01.2011

צרפת היא מדינה בעלת מורשת מכובדת ועולם תרבותי מפואר ומוערך בכל בעולם. היא מהווה מרכז תרבותי, כלכלי, עסקי וחברתי ועיר בירתה, פריז, היא מקור עלייה לרגל בשל יופייה ומוסדותיה התרבותיים. בפריז מתקיימים גם חיי עסקים פעילים וכעת, עם הקמת האיחוד האירופי, עיר זו מהווה מרכז כלכלי חשוב.

המשך...