טלפון: 03-6913545


אירלנד

אירלנד

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

כשאומרים אירלנד – מתכוונים לאי כולו, אולם הרפובליקה של אירלנד משתרעת בדרום האי. אל צפון אירלנד, שמכונה גם אלסטר (Ulster), אנו מתייחסים כנפרד. הרפובליקה של אירלנד היא מדינה עצמאית ואילו הצפון הוא חלק מהממלכה המאוחדת של בריטניה. תושבי שני החלקים הם אירים, החולקים את אותה תרבות עשירה ומורשת מפוארת.

חגים ואירועים מיוחדים

ה-17 במרס נקבע כיום חגם של האירים, "יום פטריק הקדוש". פטריק הקדוש חי באירלנד במאה הרביעית לספירה והביא לאירים את בשורת הנצרות, אולם חגו הוא למעשה יום נטול חגיגות.

מלבד זאת, מתקיימים עוד פסטיבלים ואירועים רבים ומגוונים. בפברואר נערך פסטיבל הסרטים הבינלאומי של דבלין. בצפון מתחילה בחג הפסחא עונת המצעדים של האורנג'מן (Orangemen), הפרוטסטנטים הלוחמניים. ב-16 ביוני חוגגים בדבלין את בלומסדיי (Bloomsday), במהלכו מקריאים קטעים מספרו של ג'יימס ג'ויס "יוליסס" וצועדים ברחבי העיר במסלול שהלך בו גיבור הספר. ביוני נערך בליסטוול (Listowel) שבמחוז קרי פסטיבל לספרות הנקרא "שבוע הסופרים" (Writers' Week), ובבלפסט מתקיים פסטיבל ג'אז ובלוז. ביולי, עונת המצעדים בצפון בעיצומה, וב-12 לחודש יוצא כל אורנג'מן לרחוב לחגוג את הניצחון שנחלו הפרוטסטנטים בקרב על בוין (Boyne).
אוגוסט הוא חודש המרוצים, ובו מתקיימים מרוצי סוסים בטראלי (Tralee) שבמחוז קרי ותחרות הסוסים של דבלין (Dublin Horse Show). בקילורגלין (Killorglin), גם היא במחוז קרי, מתקיים יריד פאק (Puck Fair), מסורת עתיקת יומין, במסגרתה מבלים המשתתפים ימים ולילות בשתייה בלתי מוגבלת. בסוף-השבוע הראשון באוגוסט מתקיים פסטיבל הרוק השנתי הגדול של אירלנד, בתרלס (Thurles) שבמחוז טיפררי (Tipperary). בספטמבר מתקיימים פסטיבל הסרטים של קורק והפסטיבל לפולקלור של בלפסט. באוקטובר מתקיים בדבלין פסטיבל תיאטרון, בבלינאסלו (Ballinasloe) שבמחוז גולוויי נערך יריד הסוסים והבקר הגדול ביותר במדינה, ובקינסייל (Kinsale) שבמחוז קורק תוכלו להתענג על פסטיבל המעדנים של אירלנד. פסטיבל האופרה המתקיים בווקספורד (Wexford) בנובמבר הוא אירוע בינלאומי. את חג המולד חוגגים בכפרים בצורה שקטה ולמחרת, ב-26 בדצמבר, מקיימים מנהג עתיק של "נערי הזמיר" (Wren Boys), וקבוצות של ילדים, מוסיקאים ורקדנים מסורתיים עורכים הופעות ומבקשים תרומות בתמורה להבטחת מזל טוב לשנה שלמה.

קביעת פגישות

פנייה בשם

לבוש עסקי

כרטיסי ביקור

 

הפגישה עצמה

שיחה עסקית

משא ומתן

פרוטוקול המתנות

באירלנד התנהג כאירי

נהגי אירוח בברים ובמסעדות

 

חומר זה לקוח מתןך הספר:

IBLCode

International Business Language Code 

שפת העסקים הבין-לאומית

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ