טלפון: 03-6913545


הנשיקה האסורה בהודו

הנשיקה האסורה בהודו

נשיקה הודית
תמי לנצוט ליבוביץ  CIP
 

מה ייעשה לזוג הצעיר שההודים חפצים בענישתם? האם תעלה להם נשיקת החתונה במאסר ראווה שילמד את התיירים לקח על מה שחשוב להודים? אנחנו מחזיקים להם אצבעות שיעברו את המשפט בשלום ויזוכו, אבל לא חוסכים אצבע מאשימה.

הודו היא מדינה רב-לאומית ואחת הארצות המגוונות בעולם מבחינה תרבותית. חיים בה בכפיפה אחת הינדים, מוסלמים, בודהיסטים, קהילות קטנות מדתות אחרות ולא מעט תיירים שבקרו בה, נשבו בקסמיה והפכו לתושבי קבע. זוהי ארץ שמשדרת לכאורה פתיחות, אולם כל מי שביקר בה או קרא אודותיה יודע כי הודו היא מדינה דתית ושמרנית.

לפני יציאה להודו תמיד ייעצו לבחורות להצטייד בבגדים צנועים. ההודים אינם מורגלים בגופיות וברגליים חשופות ומגיבים לכך בצורה שעשויה להיות בלתי נעימה. ההודים, וליתר דיוק הבודהיסטים, אמנם המציאו את הקאמה סוטרה – תורת העונג המיני, אולם לא תיתקלו באווירה מינית ברחובותיה של תת היבשת ולא ידוע על מועדונים פרועים או על מסיבות חשק, למעט אלה שייסדו בה תיירי הסמים.

הודו היא אבן שואבת לתרמילאים ישראלים כבר למעלה מעשר שנים, אפשר אפילו להגיד שהפכה לנ"צ שגרתי במסלול ההתבגרות של הצעיר הישראלי. כל אחד מכיר מישהו שהיה בהודו ולרוב הרבה יותר מאחד, ובמילים אחרות – אמורים להיות לנו הכלים והמידע כדי לטייל בהודו מבלי לגרום נזק.

מקרה שקרה לשני ישראלים שנפגשו, התאהבו והתארסו בטקס הודי בעיר פושקר לגדותיו של הנהר הקדוש. פושקר עיר קטנה הנחשבת למקום קדוש. יש בה ריכוז גדול של מקדשים ורוב תושביה שומרי דת. כוהן דת ראה את תמונת הזוג מתנשק בפומביו שמקום זה נחשה כחילול קודש, הגיש נגדם תלונה משפטית. השניים נאלצו להפקיד את דרכונם. בהתערבות השגרירות יצאו הזוג בנזיפה בלבד.   

באופן כללי אדם שנוסע לחו"ל צריך להצטייד בידע לגבי יעד הנסיעה, והחיפוש הכי מהיר ברשת ידוג את האינפורמציה כי פושקאר היא עיר קדושה הבנויה סביב אגם קדוש. בני הזוג צריכים היו לקחת בחשבון את המידע הזה ולהישמר בהתנהגותם. חגיגת חתונה היא אומנם אירוע שהמערב מתיר בו גילויי אהבה פומביים, אולם הם בחרו להתחתן במזרח ועליהם לכבד את המקום.

נראה כי כוונותיהם של בני הזוג לא היו רעות. כי בצעו טעות בשיפוט או נסחפו בלהט אהבתם, אבל לא התכוונו לפגוע ברגשות זרים. ייתכן מאוד כי היו הקש ששבר את גב הגמל וכי ההודים מתכננים על גבם משפט ראווה, למען יראו ייראו. בכל אופן כרגע נראה כי הם עושים את כל שביכולתם. הם מתנצלים, מסבירים ונקווה שלמדו את הלקח. נקווה גם שלימדו לקח את שאר התיירים וגם שההודים יודעים לסלוח.

הזדמנות לכמה נוהגים שכדאי לקחת אתנו בתרמיל בנסיעתנו להודו בהתייחסות לערים הקדושות כמו פושמר וזאת על מנת לכבד את המקום:
1.תיירים מתבקשים לא להתנשק או להחזיק ידיים בפומבי ברחבי פושקר.
2. נשים מתבקשות לא ללכת עם זרועות ורגליים חשופות בפושקר.
3. אסור לשתות אלכוהול בפושקר.
אלו חוקי הדת ההינדואית, הפרה של החוקים תפגע ברגשות ההינדואים. אנחנו מקווים שתוכלו לשמור על החוקים ועדיין ליהנות מהביקור בפושקר.
 על החתום ממשלת רג`אסטן.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ