טלפון: 03-6913545


נימוסים למפנטזים לטוס ולטייל באמירויות

נימוסים למפנטזים לטוס ולטייל באמירויות

המדריך הקצר להתנהלות מנומסת באיחוד האמירויות 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ 


לאחר שהוכרז  נרמול מערכת היחסים עם אמירויות המפרץ, מקום הנחשב לאחד מיעדי התיירות הנחשקים ביותר בעולם, מדינות עשירות עם ערים מעניינות במיוחד, אבו דאבי ודובאי שהפכו  לסמל העושר , היוקרה הפאר והחדשנות. בתי מלון מיוחדים ברמות של מס כוכבים רב,  כשעיקר הדגש הוא תרבות האירוח, ההוספיטליטי, וכל זאת בתוך הנוף המדברי העוטף ערים אלו. אנשי עסקים בתעשיות השונות עובדות כבר כמה שנים עם תרבויות אלו ולומדים או על בשרם או ע"י למידה מוקדמת את החשיבות והרגישות לכללי הכבוד, הנימוס והנוהג.

הכנתי לכם, התיירים הישראלים שמתכננים לבקר בערים ומדינות אלו, מדריך קצר המתייחס לנימוסים שחייבים לכבד בנסיכויות המפרץ:

ברכות: הברכה הפופולרית : "סאלם אלכום" – שפירושה : להיות בשלום אתך  ועליה יש לענות: "אלכום הסאלם" – שפירושה: השלום עליך.כמה נחמד וחשוב לדעת, לאמץ ולברך במילים אלו. 

 

לחיצות ידיים (שלא בתקופת הקורונה) – נהוג לחכות להושטת היד שלהם, תמיד להושיט את יד ימין ( יד שמאל תפקידה אחר) אין להושיט יד לאשה אלא אם היא זו שמושיטה לך. לחיצת היד במפגש ראשון, עדינה מאד.

 

נשיקות וחיבוקים בציבור: הפגנת חיבה בציבור לא מקובלת. הם משתמשים במושג: PDA ((Public Displays of Affection

 

לבוש: יש להתלבש צנוע והגון בציבור. הדת האיסלמית לא מקבלית את הלבוש החושפני בעיקר של הנשים ( מכנסונים קצרים, חולצות בטן., מחשופים עמוקים....) אין הכוונה לכסות את הגוף באופן מלא, אך יש לכבד את תרבותם במרחב הציבורי. יש לזכור ולהכין מראש צעיף לכיסוי הראש על מנת להיכנס למסגדים ולמקומות הקדושים. כבוד והערכה לנימוסי המקום תמיד יתנו את ההרגשה הטובה. לשני הצדדים.

 

מתנות: מאד מקובלות כשאנו מוזמנים לאירוח בבתיהם, מקובל להביא שוקולד, פרחים, פירות, ולזכור שהמוסלמים לא שותים אלכוהול, כך שיין טוב לא מקובל.

 

לזכור: יש להוריד את הנעלים בכניסה לבתים.

 

סביב השולחן: לא לבקש כל סוג של אלכוהול, האלכוהול לסוגיו אסור מבחינה דתית. בסיום הארוחה יש להשאיר מעט מזון  על הצלחת וזאת על מנת שלא יחשבו שנשארת רעב, ע"י השארת המזון בצלחת אתם מסמנים למארחים שאתם שבעים ומרוצים.

בסיום הארוחה כאות וסימן שהארוחה הגיעה לסיומה מציעים האורחים קפה. אין לסרב בשום אופן לקפה שהוצע.

לשאלה שנשאלתי: האם משאירים טיפ במסעדות למרות שהשרות כלול במחיר. תשובתי כן בין 10-15%

 

צילומים למזכרת: היום בעידן הדיגיטאלי, בו אנו מצלמים כל דבר, שימו לב, על השלטים הרבים האוסרים צילום. במידה ואתם רוצים בכל זאת לצלם, את המארחים, המנות הנפלאות שהוגשו, או את האיש ברחוב שאלו לפני ותחסכו מעצמכם מצבים של חוסר נעימות .

 

לכתבה נוספת שלי ,על קוד העסקים באמירויות המפרץ אנא הכנסו ללינק הבא: https://bit.ly/3jawc0L

 

נסיעה טובה ומהנה!

©כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ