טלפון: 03-6913545


איטליה - ארץ המגף

איטליה - ארץ המגף

לעשות עסקים באיטליה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

מתוך הספר: שפת העסקים הבין-לאומית  - IBLCode 

ארץ המגף, ערש התרבות והאופנה של העולם, היא מקום לעשות עסקים בסטייל. כדי לעשות זאת עליכם להתאים את עצמכם לעולם העסקים המקומי, לקבל את הטמפרמנט הסוער יחד עם התענוגות שמציעה איטליה למבקריה בכל התחומים, להתגבר על מכשול השפה ולהיות ייצוגיים למשעי. האיטלקים הם אנשי עסקים תובעניים והאיכות עומדת בראש סדר העדיפויות שלהם.

תעודת זהות

שם מלא: הרפובליקה של איטליה
שטח: 301,250 קמ"ר
אוכלוסייה: 57.6 מיליון נפש
בירה: רומא (3.8 מיליון נפש)
תושבים: איטלקים
שפות: האיטלקית התקנית ועוד עשרות ניבים
דת: 85% קתולים, 5% יהודים ופרוטסטנטים
ממשל: דמוקרטיה

 

תרבות ואורח חיים

באיטליה, שמכונה הגלריה לאמנות של העולם, ההיסטוריה והתרבות יקיפו אתכם מכל עבר. שטח המדינה גדוש קברים אטרוסקיים, מקדשים יווניים, שרידים רומיים, אדריכלות מוסלמית ומזרקות ברוקיות מפוסלות, ואילו הכנסיות והמוזאונים עמוסים פסלים, פסיפסים, ציורי מריה הקדושה מאת ג'וטו עד טיציאן, קברי ענק ותקרות מעוטרות.
בתחום הספרות העמידה איטליה שגרירים-סופרים רבים, מווירגיליוס, אובידוס, הורציוס, ליוויוס וקיקרו ועד דנטה, פטררקה, בוקצ'יו, פיצ'ינו, מירנדולה ווזארי. גם בתחום המוזיקה תרמו האיטלקים תרומה נכבדת, והמציאו גם את הפסנתר וגם את שיטת התווים הנהוגה כיום, כמו גם הכניסו לקנון המוזיקה הקלאסית את מונטוורדי, ויוולדי, סקרלטי, ורדי, פוצ'יני, בליני ורוסיני. גם את הקולנוע קשה לדמיין ללא מרצ'לו מסטרויאני, אנה מאניאני, ג'ינה לולובריג'ידה, סופיה לורן ובמאים כמו לוקינו ויסקונטי, רוברטו רוסליני, פרדריקו פליני, מיכלאנג'לו אנטוניוני וברנרדו ברטולוצ'י.

השפה האיטלקית המודרנית הופיעה במאות ה-13 וה-14, והתפתחה מתוך המקור הלטיני, מתוך הניבים הרבים במדינה ומתוך כתביהם של דנטה, פטררקה ובוקצ'יו, שכתבו בעיקר בניב הפלורנטיני. אף ש-80% מתושבי איטליה הם קתולים מוצהרים, מספר הדתיים האדוקים נמוך יחסית: רק 25% מבקרים בכנסייה דרך קבע. עם זאת, חגיהם של הקדושים, הטקס הראשון של אכילת לחם הקודש ושתיית היין ופסטיבלים דתיים אחרים תמיד מושכים אליהם קהל עצום.

המטבחים האזוריים השונים של איטליה, על ייחודם המקומי, השתלבו יחדיו למטבח המפורסם בעולם כולו, ובצדק. סגנונות הבישול משתנים ממקום למקום, מהתבשילים עתירי השמנת של הצפון ועד למאכלים המתובלים של הדרום, כאשר כל מחוז מביא לשולחן הלאומי את ביכוריו. במחוז אמיליה רומאניה שבצפון מכינים כמה משיאי התפריט האיטלקי: ספגטי בולונז, לזניה וטורטליני, וזוהי גם מולדת הפרושוטו Prosciutto) - נקניק חזיר( הטוב ביותר ונקניק המורטדלה .(Mortadella) ליגוריה היא מולדת הפסטו, אותו רוטב ירוק ריחני. באשר לקינוחים, אין כמו אלה שבסיציליה: קסטה Cassata) - עוגת טורט ממולאת בגבינת ריקוטה(, קאנולי )שפופרות בצק בקרם וניל(, צאבאיונהZabaglione)  - קרם ביצים מתוק(, גרניטה )ברד( ומרציפן, ואילו סרדיניה מפורסמת בחזירון הצלוי על שיפוד. קפה, בירה ויין משובחים תמצאו כמובן בכל רחבי המדינה.

 

חגים ואירועים מיוחדים

אירועים דתיים, תרבותיים והיסטוריים ממלאים את לוח השנה האיטלקי. הקרנבל שלפני חג הפסחא נחוג ברוב פאר בוונציה, ואילו תהלוכות השבוע הקדוש בחג הפסחא עצמו מרהיבות במיוחד בטאראנטו (Taranto), בקיאטי (Chieti) ובסיציליה, ואילו בפירנצה מפוצצים עגלה מלאה זיקוקי דינור ביום א של חג הפסחא.

פסטיבלים לזכר קדושים גם הם אירועים ססגוניים במיוחד. כך לדוגמה, פסטיבל סן ניקולא בבארי ,(Bari) פסטיבל סן ג'נארו בנאפולי, פסטיבל משביעי הנחשים באברוצו (Abruzzo) ופסטיבל סנט'אנטוניו בפדובה ביוני.

אירועים בעלי גוון היסטורי יותר הם מרוץ הנרות והפאליו של חץ וקשת, מרוץ סוסים בגוביו;(Gubbio) הקאבאלקאטה סארדה, חגיגה שבה מציינים את הניצחון על המוסלמים ברכיבה על סוסים בסרדיניה; הרגאטה בין ארבע המעצמות הימיות עתיקות היומין (מרוץ סירות שמתקיים לחלופין בפיזה, בוונציה, באמלפי ובג'נובה, ביוני); הפאליו בסיינה (מרוץ סוסים בלבוש מימי הביניים ביולי-אוגוסט) ;והרגאטה ההיסטורית של ונציה (בספטמבר).  אם לא נכתב אחרת, מתקיימים כל האירועים והפסטיבלים לעיל במאי.

קביעת פגישות

 

פנייה בשם

 

לבוש עסקי

 

כרטיסי ביקור

הפגישה עצמה

 

שיחה עסקית

 

משא ומתן

 

פרוטוקול המתנות

 

ברומא התנהג כרומאי

 

©כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ