טלפון: 03-6913545


ארץ קטנה עם שפם

ארץ קטנה עם שפם

ארץ קטנה עם שפם
ובראש הארץ, מתכנן לעמוד עמיר פרץ
תמי לנצוט ליבוביץ AICI, CIP
תאריך: 10.11.2005

זאת הייתה כרוניקה של ניצחון ידוע מראש. כבר מזמן העולם שייך לצעירים והמציאות הזאת מחלחלת לאט אבל בטוח גם לפוליטיקה. כדי לסחוף אחריך את ההמונים, לא מספיקות חליפה מעודכנת ושליטה באינטרנט, הדבר הכי חשוב הוא לשדר את האנרגיות הנכונות. ולפרץ יש את זה.

יש לו אג'נדה חברתית חזקה, יש לו חזון מנהיגות מבוסס והוא כולו חדור אמונה. פרץ העוצמה הזה חוצה גבולות מעמדיים והעדפות פוליטיות - תשאלו את כל נהגי המוניות שאתם מכירים.

כדי למנף את הניצחון הזה, פרץ צריך לעלות שלב. לגבור על אלטרנטיבה עייפה ומשעממת, שריח הכישלון דבק בה ואנרגיות שליליות מקיפות אותה, זאת לא חוכמה. פרץ צריך לעמוד בכבוד בבחירות ארציות ולהיות מסוגל לייצג את ישראל בזירה הבינלאומית. מדובר באינטראקציה שונה לחלוטין מזו שהוא מורגל ושולט בה, שמצריכה תדמית אחרת לחלוטין מזו שהוא רגיל לטפח. הנה כמה טיפים לדרך, בענייני תדמית, ושיהיה לכולנו בהצלחה.

הופעה
מראה הפרולטר של פרץ אמור להיות היסטוריה. השפם, מומלץ וסביר שיישאר, אבל הלבוש יכול להשתדרג ולקחת בחשבון הופעות באמצעי המדיה או מול אנשים שרגילים בלבוש רשמי. במילים פשוטות, ז'קט וחליפה צריכים להיות אצלו מעתה בסטנד ביי.

מבחינת שפת גוף - בגדול, כאן בארץ, יש לו את זה. החיוך הקורן והחיבוקים הלבביים, טפיחות השכם הידידותיות ולחיצות היד החמות - שפת גוף שלו משדרת באופן כללי ביטחון. גם הנוכחות שלו כריזמטית - ראשו זקוף, חזו מורם, הופעתו אומרת "אני כאן כדי להישאר". ההמלצה שלי היא להתעדכן כראוי בתרבות בינלאומית גלובלית, עסקית ופוליטית, כדי שהעממיות האופיינית והחיונית של פרץ לא תיתפס כפרימיטיביות.

התנהגות
ההמלצה לגבי התעדכנות בתרבות בינלאומית ובתרבות עסקית (גם כאן בארץ), תקפה גם לגבי ההתנהגות. בכל הקשר להנהגת מדינה, פרץ הוא לכל הפחות חסר ניסיון. לכן עליו לעשות שיעורי בית בתחום הניהולי.

עליו להיות מוכן, ראשית, לשכנע את מובילי דעת הקהל במדינה שהוא מסוגל לעשות את זה. שנית, עליו ללמוד ולהתכונן כדי שבאמת יוכל להתמודד עם האתגר של הנהגת המדינה, תוך האצלת סמכויות נכונה, שליטה מתוכננת במידע, יכולת לקרוא נכון את התמונה, מנגנוני בקרה מפותחים ועוד.

תקשורת
פרץ הוא נואם רב יכולת. הוא יודע לסחוף את הקהל שלו ולהצית בו תקווה, הוא יודע לגעת בלבו. אבל השליטה המדהימה שלו מוגבלת בינתיים לקהל מסוים. בחוגים אחרים יאמרו אפילו שהוא מתלהם ויתקשו להקשיב לדבריו. לכן אני ממליצה לפרץ להתעדן. להוסיף גוונים לטון הדיבור שלו ותחכום קל למסרים שלו, על מנת לקנות לעצמו אחיזה ולשמור על רמת עניין גבוהה בקרב שכבה רחבה, הכוללת דמויות מפתח באוכלוסייה.

 © כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ