טלפון: 03-6913545


בוש שוב עושה בושות

בוש שוב עושה בושות

בוש שוב עושה בושות
תמי לנצוט ליבוביץ AICI, CIP
תאריך: 7.9.2005

בוש בצרות צרורות. הוא משלם מחיר תדמיתי כבד על חוסר הנחישות וחוסר הרגישות שהפגין בהתמודדות עם אסון קתרינה. זאת לא הפעם הראשונה והאמריקאים עדיין זוקפים לחובתו את האדישות שהפגין באסון התאומים, עת נפש עם משפחתו והותיר את בוחריו לבדם מול איום הטרור. כרגיל בוש נזכר להגיב מעט מדי ומאוחר מדי, תגובה שמשאירה רושם עלוב ומעליב. לא לזה חיכו מיליוני התושבים שחרב עליהם עולמם.

האמריקאים נחשבים תמיד למופת של התנהגות תקשורתית. הם מקפידים תמיד על הופעה ללא רבב, על פנייה מנומסת ועל ציות לכללי הפוליטיקלי קורקט. לא נתפוס אותם בהתלהמות או בדיבור גס, לא נראה אותם מאבדים עשתונות. אנשי ציבור אמריקאים מודעים למעמדם ועומדים על המשמר כדי להגן על תדמיתם הפוליטית. אבל זה לא מספיק כדי לייצר תדמית של מנהיג. מנהיג צריך לדעת להיות שם בעת צרה, לקחת אחריות, לתת כתף ולהפגין אמפתיה. בשביל להיות מנהיג צריך אופי, ולבוש יש עדיין מה ללמוד.

לשם שינוי, יש לנו מה ללמד אותו. סופסוף הישראלים יכולים להציע לאמריקאים שיעור לחיים. אמנם בוש כבר הראה אתמול שהוא לומד מהר והכריז על הקמת ועדת חקירה, אבל לאו דווקא זה השיעור הכי חשוב. לבוש כדאי ללמוד מאתנו איך להפגין רגשות. איך לפעול בנחישות וברגישות, איך להתנהג בטבעיות ולהגיב באותנטיות לסבל האנושי.

זה לא מסובך – יש שם אנשים שזקוקים לעזרה, לתמיכה, לתחושת בטחון. צריך לתת להם לדעת שהאח הגדול שם לא רק כדי לצפות בהם, אלא גם כדי להגן עליהם. זה הכול. לנו זה בא טבעי, לפעמים יותר מדי. הלב הוא נכס תדמיתי לא פחות מהמוח ושאר הגוף. בוש צריך ללמוד להשתמש בו.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ