טלפון: 03-6913545


נשיקה הודית

נשיקה הודית

נשיקה הודית
תמי לנצוט ליבוביץ AICI, CIP
תאריך: 16.5.2005

מה ייעשה לזוג הצעיר שההודים חפצים בענישתם? האם תעלה להם נשיקת החתונה במאסר ראווה שילמד את התיירים לקח על מה שחשוב להודים? אנחנו מחזיקים להם אצבעות שיעברו את המשפט בשלום ויזוכו, אבל לא חוסכים אצבע מאשימה.

הודו היא מדינה רב-לאומית ואחת הארצות המגוונות בעולם מבחינה תרבותית. חיים בה בכפיפה אחת הינדים, מוסלמים, בודהיסטים, קהילות קטנות מדתות אחרות ולא מעט תיירים שבקרו בה, נשבו בקסמיה והפכו לתושבי קבע. זוהי ארץ שמשדרת לכאורה פתיחות, אולם כל מי שביקר בה או קרא אודותיה יודע כי הודו היא מדינה דתית ושמרנית.

לפני יציאה להודו תמיד ייעצו לבחורות להצטייד בבגדים צנועים. ההודים אינם מורגלים בגופיות וברגליים חשופות ומגיבים לכך בצורה שעשויה להיות בלתי נעימה. ההודים, וליתר דיוק הבודהיסטים, אמנם המציאו את הקאמה סוטרה – תורת העונג המיני, אולם לא תיתקלו באווירה מינית ברחובותיה של תת היבשת ולא ידוע על מועדונים פרועים או על מסיבות חשק, למעט אלה שייסדו בה תיירי הסמים.

הודו היא אבן שואבת לתרמילאים ישראלים כבר למעלה מעשר שנים, אפשר אפילו להגיד שהפכה לנ"צ שגרתי במסלול ההתבגרות של הצעיר הישראלי. כל אחד מכיר מישהו שהיה בהודו ולרוב הרבה יותר מאחד, ובמילים אחרות – אמורים להיות לנו הכלים והמידע כדי לטייל בהודו מבלי לגרום נזק.

באופן כללי אדם שנוסע לחו"ל צריך להצטייד בידע לגבי יעד הנסיעה, והחיפוש הכי מהיר ברשת ידוג את האינפורמציה כי פושקאר היא עיר קדושה הבנויה סביב אגם קדוש. בני הזוג צריכים היו לקחת בחשבון את המידע הזה ולהישמר בהתנהגותם. חגיגת חתונה היא אומנם אירוע שהמערב מתיר בו גילויי אהבה פומביים, אולם הם בחרו להתחתן במזרח ועליהם לכבד את המקום.

נראה כי כוונותיהם של בני הזוג לא היו רעות. כי בצעו טעות בשיפוט או נסחפו בלהט אהבתם, אבל לא התכוונו לפגוע ברגשות זרים. ייתכן מאוד כי היו הקש ששבר את גב הגמל וכי ההודים מתכננים על גבם משפט ראווה, למען יראו ייראו. בכל אופן כרגע נראה כי הם עושים את כל שביכולתם. הם מתנצלים, מסבירים ונקווה שלמדו את הלקח. נקווה גם שלימדו לקח את שאר התיירים וגם שההודים יודעים לסלוח.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ