טלפון: 03-6913545


יצירת רושם ראשוני חיובי

יצירת רושם ראשוני חיובי

יצירת רושם ראשוני חיובי 

 תמי לנצוט ליבוביץ

רושם חיובי והופעה מכובדת מהווים דרך לכבד את הזולת, לעשות את חיינו נעימים יותר וכך גם לקדם אותנו לקראת כל מטרה שאנחנו בוחרים. רושם חיובי יעזור לנו ליצור שיתוף פעולה ולזכות בהערכת הזולת.

שמונת העקרונות הללו יצעידו אתכם במסלול ההצלחה. אם תקפידו עליהם תוכלו להופיע בכל חברה ולהשתלב בה בכל הנסיבות.

אופטימיות: הבעת פנים יכולה לבטא אנרגיה ומוטיבציה או דכדוך ודכאון. צרו קשר עין. העלו חיוך על השפתיים, גם אם אתם מעדיפים להיפגש עם אדם שיש לו ברק בעיניים ולא אם מי שנראה כאילו עבר עליו לילה נוראי. גייסו את המרץ שלכם, היו פתוחים לעולם, אל תתנו לעצמכם לשקוע. על הופעה חיובית אנשים מגיבים בחיוב ובחיוך.

יציבה והליכה בטוחה: יציבת גופנו משקפת חלק מהאופי שלנו. אם העמידה היא זקופה, בלא העברת משקל מרגל לרגל, המסר שנמסר באופן לא מילולי הוא מסר של ביטחון. עמידה איתנה נותנת תחושת יציבות ועוצמה.

בין אם אתם נכנסים לבניין בו המשרד שלכם ממוקם ובין אם אתם בדרככם לפגישה עם לקוח, שמרו על הליכה יציבה ובטוחה, הקפידו על חיוניות ואנרגיה. גם בסופו של יום עבודה ארוך שמרו על אותה התלהבות רעננה שאיתה התחלתם את הבוקר. כולם יבחינו בתוספת הגמישות והכוח שלכם.

הופעה מטופחת: השיער, כפות הידיים וכפות הרגליים הן שלוש הנקודות בהן מבחינים ממבט ראשון. לא ארחיב כאן ורק אומר: השיער הוא הכתר על ראשנו. הוא זה שקובע מי האדם ש"ניצב מתחתיו". שיער לא רענן, לא מסודר, תסרוקת שאיננה מתאימה, צבע דהוי, כל אלה יוצרים רושם ראשוני שלילי.

כפות הידיים הן המגע הראשוני באינטראקציה. אנחנו מדברים עם הידיים, תשומת לבנו נמשכת אל הפעולות שהן עושות. ידיים מלוכלכות או לא מטופחות יוצרות רושם ראשוני לא טוב.

נעליים בלויות ולא מצוחצחות יוצרות תחושת רישול. אם בחרתם בסנדלים, הקפידו על כפות הרגליים. שום סנדל אלגנטי לא יציל אתכם אם הן לא מטופחות.

המילים הראשונות: הדרך היעילה ביותר לפתוח בקשר הדדי כלשהו היא בשיגור מסרים של "תודה". למשל: "תודה שמצאת זמן להיפגש איתי, אפרת" או: "לכבוד הוא לי לפגוש אותך סוף סוף, חנן". אלה הם מסרים מעולים לפגישות של פעם ראשונה. אפשר לעשות בהם שימוש יעיל גם בפגישות עם אנשים שאתם כבר מכירים.

השם הוא מותג: הזכירו את שמו של האדם במהלך 10-12 המילים הראשונות של השיחה. "טוב לראות אותך שוב, חיים". רובנו קשובים יותר לנאמר, כאשר אנו שומעים את השם שלנו.

סגנון הדיבור: סגנון דיבור יכול לשדר ביטחון והחלטיות או הססנות וחולשה. דיבור מהיר וקדחתני משדר חוסר ביטחון ומשרה אווירה לא נעימה של עצבנות ואי שקט. אם אתם מדברים בקול מתון ובנימה שלווה, נעים להאזין לכם. אם אתם משתפים את הזולת בשיחה, שואלים שאלות, לא מעיקים, אתם יוצרים רושם ראשוני חיובי. סגנון דיבור נכון יכול לכפר על נקודות תורפה בהופעה החיצונית.

לבוש: שיער מטופח, מראה בריא ורענן, ריח טוב, לא יחפו על בגדים מיושנים ולא אופנתיים, צבע שאינו הולם וחוסר הרמוניה בין חלקי הבגד.

ריח: ריח הוא סעיף חשוב מאוד בהופעה החיצונית. חוש הריח של כולנו פועל לטובתנו וגם לרעתנו. ריח טוב בעוצמה מתאימה יכול להפוך אותנו לממגנטים. לעומת זאת, אדם שנודף ממנו ריח רע, לא יוצר רושם חיובי.

 

לקוח מתוך הספר "סיביליטי" – המדריך להתנהלות חברתית
© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ