טלפון: 03-6913545


איפה להניח את התיון?

איפה להניח את התיון?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 17.01.2020

השאלה שאני מקבלת ,ושחוזרת על עצמה שוב ושוב במהלך שנות עבודתי בתחום הנימוס והנוהג מקהל שרוצה להבין אחת ולתמיד איפה מניחים את התיון לאחר הוצאתו מהכוס? פרוטוקול הגשת התה בתחום תרבות האירוח פתר את השאלה בצורה פשוטה ,נוחה ומנומסת: בהגשת התה יש להגיש לאורח את כוס התה  מעל תחתית הולמת ובתוספת יש להגיש צלוחית קטנה ונחמדה המיועדת אך ורק להנחת התיון לאחר שימושו. את צלוחית זו מניחים מצד ימין של האורח.   (וזאת בכדי לחסוך את טפטוף התה במידה ומניחים על תחתית הכוס ומרימים אותה לפה)

המשך...

כוס התה שלי

כוס התה שלי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 07.01.2020

מקובל להאמין כי סין היא ארץ מוצאו של התה. לפי אחד הסיפורים ניסו האיכרים בסין לשפר את טעמם של מי השתייה שלהם על ידי הוספת עשבי טעם שונים. אחד מאותם עשבי טעם, מקורו היה בשיח ששמו צ'אי, שנחשב לטוב מבין עשבי הטעם ולכן גם הפך להיות הפופולרי ביותר.

המשך...

אפשר להציע לך קפה?

אפשר להציע לך קפה?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 15.11.2019

כשמגיע אליכם אורח, במסגרת אירוע חברתי או במסגרת העבודה אתם מציעים לו  קפה, חזרו על הצעתכם זו פעמיים. לעתים קרובות אנשים נוטים לסרב להזמנה הראשונה מבושה או מהחשש להטריח אתכם. תתפלאו לראות שכמעט כל מי שסירב בפעם הראשונה, ייעתר להצעה השנייה בשמחה.

המשך...

קפה כמשקה חברתי בינלאומי

קפה כמשקה חברתי בינלאומי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 15.11.2019

בתי הקפה בהסטוריה היו ידועים כ"אוניברסיטה בגרוש". במחיר של פני אחד, מחיר כוס קפה, יכולת להיכנס למקום בו שמעת מרצים מהאוניברסיטה הדנים בנושאי אקדמיה. בצרפת הפך הקפה למקום מפגשם של אמנים ואינטלקטואלים בחברה הצרפתית. "קפה פרוסקופ" האלגנטי שנפתח ב-1689 ומוקם מול "La Comedie Francaise" אכלס אורחים מכובדים כרוסו, וולטיר, נפוליאון בונפרטה ובנימין פרנקלין. מאמינים כי עד 1843היו בפריס 3000 בתי קפה. אחד מהם, "קפה דה לה פה", קיים עד היום.

המשך...

יין, חברה,עסקים ונימוסים

יין, חברה,עסקים ונימוסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 06.11.2019

ביוון העתיקה נהגו לשתות יין בקערה גדולה שעברה מאיש לאיש. כשפרצה מגפת הדבר ומחשש להידבק זה מזה, עברו הלוגמים לשתות בכוסות אישיות. נוהג עתיק נוסף שקשור ביין היה להרעיל אנשים באמצעות כוס היין שלהם, בעיקר סביב שולחן המלכות. הכוסות אז היו רחבות ושטוחות, וההשקה החזקה הייתה גורמת למעבר יין בין הכוסות, כלומר אפשרה לאורח להיות בטוח כי המארח שלו אינו מרעיל אותו. מנהג מגונה זה הוא שהוביל לנוהג השקת הכוסות המודרני, ומקור הברכה "לחיים" בפחד האמיתי מהרעלה במהלך שתיית יין.

המשך...

יום הפסטה הבינלאומי

יום הפסטה הבינלאומי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 25.10.2019

מידי שנה בכל 'ום ה 25 לאוקטובר מאז שנת 1995,חוגגים בכל העולם במסיבות פסטה, ארוחות במסעדות לסוגיהן ובבתים את המודעות  לתרבות הקולינארית של המאכל הפופולארי והאהוב כל כך. זאת זה תחת כנפי הארגון הבינלאומי  I.P.O  International Pasta Organization הזדמנות נפלאה לספר איך אוכלים  פסטה - ספגטי, לינגוויני, פטוצ'יני, האם בכף? במזלג בלבד? או בשניהם ביחד? לכתבה המלאה: http://bit.ly/2PiZtus

המשך...

מסיבת קוקטייל, מקורות, כללים וסגנונות.

מסיבת קוקטייל, מקורות, כללים וסגנונות.

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 14.08.2019

סיבה כזו מתאימה בעיקר לאירוח עסקי או חברתי ומחייבת מתן תשומת לב לאינטראקציה ולהיכרות בין האורחים וכן לאפשרויות התנועה שלהם במרחב. קל מאוד לארגן מסיבת קוקטייל ולנצח עליה. מילוי אחר כמה כללים והנחיות פשוטות יאפשרו לכם ליצור את האווירה המבוקשת ו"להרים" מסיבה שתשאיר רושם חיובי ואפקטיבי. אך לפני ההנחיות והכללים, חשוב לזכור שמצב הרוח הוא זה שממלא את התפקיד המרכזי, אם אתם בצד המתארח, ודווקא היום לא מתחשק לכם להיות בחברת אנשים אחרים, מומלץ שתישארו בבית.

המשך...

עריכת שולחן ביתי למספר רב של אורחים

עריכת שולחן ביתי למספר רב של אורחים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 30.08.2018

החגים נחשבים  לחגי משפחה והדבר בא לידי ביטוי בין היתר בכך שהם נחוגים  בחברת אנשים רבים, בני משפחה וחברים. באירוע כזה, לא רק המארחת צריכה להתכונן ולדאוג שהכול יתנהל כשורה. גם לאורחים ישנו תפקיד חשוב בהצלחת הערב. הרגשה נינוחה, שולחן ערוך באלגנטיות ומספר גינוני שולחן בסיסיים, הם כל מה שנחוץ להצלחת הארוחה. חשוב להבין שכללי הנימוס והנוהג מבוססים על השכל הישר ועל אינסטינקטים חברתיים בסיסיים. התנהגות אדיבה, מודעת ומתחשבת מועילה תמיד והיא המפתח לזרימה הרמונית בכל אירוע שהוא. רצוי גם לזכור שנוהגי שולחן ק

המשך...

TLL Hospitality - הכשרה לשירותי יוקרה

TLL Hospitality - הכשרה לשירותי יוקרה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 05.02.2018

בעידן הגלובלי בו אנשים רמי מעלה ופמליותיהם מתניידים בתדירות גבוהה, צרכי האירוח היוקרתי של אורחי VIP  – מדינאים, שרים, פרלמנטרים, דיפלומטים, אנשי עסקים, מנהלים בכירים, מדענים, מרצים וסלבריטאים – גבוהים יותר מאי פעם בנוסף, נדרש סטנדרט המאפשר גם לספק את רמת האירוח המצופה בכל מקום ומצב, וגם להיערך במהירות למגוון הדרישות.

המשך...

טכנולוגיה סביב שולחן החג

טכנולוגיה סביב שולחן החג

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 17.09.2017

ראש השנה הוא אחד החגים המרגשים והמיוחדים בשנה, עשיר בתחושות של התחלה והתרגשות, מלא במשפחה קרובה ורחוקה וידוע בשולחנות החגיגיים סביבם מתכנסים כולם. ראש השנה שלנו נחגג כבר אלפי שנים, אבל מה השינוי המשמעותי שחל עליו בעשור האחרון? כמובן, הטכנולוגיה שנכנסה לחיינו! סביב שולחן החג אין לנו רק תפוחים בדבש ובני דודים שלא ראינו חודשיים אלא גם מכשירים סלולריים של אפל ואנדרויד וטאבלטים מכל הסוגים – ואתם, מגיעות הסחות הדעת!הפתרון הנועז למארחים האמיצים

המשך...

נימוסים וקפה בעסקים ובחברה

נימוסים וקפה בעסקים ובחברה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 06.09.2017

בין הטיפים המנומסים: כשמגיע אליכם אורח, במסגרת אירוע חברתי או במסגרת עסקים, אם אתם כבר מציעים לו קפה, חזרו על הצעתכם זו פעמיים. לעתים קרובות אנשים נוטים לסרב להזמנה הראשונה מבושה או מהחשש להטריח אתכם. תתפלאו לראות שכמעט כל מי שסירב בפעם הראשונה, ייעתר להצעה השנייה בשמחה.

המשך...

אירוח עסקי

אירוח עסקי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 10.08.2017

ארוחה משותפת במסעדה היא דרך נהדרת לחזק מערכת יחסים עסקית, לשדרג את הקשר העסקי והאישי ולנצל זמן איכות לשיחה מקצועית על מי מנוחות במסגרת אירוח עסקי מוקפד. מה הם הכללים עליהם כדאי לשמור על מנת לייצר אווירה מושלמת לפני הארוחה, בזמן הארוחה ולאחריה – מצד המארח ומצד האורח:

המשך...

ברנדי, קוניאק וארמניאק

ברנדי, קוניאק וארמניאק

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.06.2017

כל קוניאק הוא ברנדי, אבל לא כל ברנדי הוא קוניאק. ברנדי הוא משקה אלכוהולי שעשוי לרוב מזיקוק של יין ענבים, אך גם על בסיס פירות (שרי ברנדי עשוי מדובדבנים, הקלבדוס עשוי מסיידר תפוחים). קוניאק הוא ברנדי ענבים שנעשה במחוז קוניאק. קוניאק משובח הוא פרי תערובת שמרכיב צוות מומחים בעלי מקצוע מיינות בני בצירים וזיקוקים שונים.

המשך...

המדריך השלם לשמירה על שלמות המשפחה

המדריך השלם לשמירה על שלמות המשפחה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.04.2017

 עוד רגע פסח ולפני שאנחנו צולחים את הארוחות המשפחתיות המוכרות, אולי כדאי לנסח מראש כמה כללים שיעשו לנו שקט ושלווה בשולחן: איך מפרידים בין הדודים לחמות, למה לא רצוי לדבר על פוליטיקה,

המשך...

אומנות האירוח

אומנות האירוח

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 08.11.2010

רק מעטים האנשים, יחידי סגולה ומיוחדים, מצליחים להתייחס לאירוח בקור רוח ובאדישות. לעומת זאת, רוב המארחים נכנסים למצב של לחץ רק עם איזכור המילה אירוח, ומיד מרגישים צורך להיכנס לעמדה של התגוננות.

המשך...

 סביב השולחן

סביב השולחן

מאת: שירי דובר | 18.11.2010

מה ואיך לאכול ובלי מילה אחת על דיאטות. שירי שלנו ממשיכה את סדר הפגישות עם תמי לנצוט ליבוביץ. והפעם: על נוהגי שולחן.

המשך...

כישורי אירוח

כישורי אירוח

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.11.2010

"אמנות האירוח ושיחות החולין הקצרות, בעלות המשמעות, הן ההתמחות החדשה של הדמוקרטיה בעידן החדש והדבר לו אנו זקוקים בעולם כעת" (פיל קאס, מנכ"ל "קולומבוס", אוהיו, ארצות הברית).

המשך...

באיזה מזלג אשתמש לכל מנה?

באיזה מזלג אשתמש לכל מנה?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 07.11.2010

כאשר אנו מוזמנים לאירוע בו מעורבת ארוחה, נושא ההתנהגות סביב השולחן עולה למודעות ולעתים גורם לדאגה מסוימת שמתבטאת בשאלות כגון: "באיזה מזלג אשתמש לכל מנה?", "כיצד עליי להתנהג ליד השולחן?", "על מה כדאי לי לדבר"?.

המשך...

פרוטוקול עריכת השולחן

פרוטוקול עריכת השולחן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 08.11.2010

בארוחה מהנה – האוכל הטעים הינו מרכיב חשוב בהחלט. אולם ארוחה מהנה לא נמדדת אך ורק בטיב האוכל. ומה הכוונה?

המשך...

עשה ואל תעשה סביב השולחן

עשה ואל תעשה סביב השולחן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 08.11.2010

מהרגע שהתיישבתם ליד השולחן ועד עזיבתו בסוף הארוחה, חשוב לזכור את הכללים הנהוגים בארוחה. אין זה אומר שאנו מתייחסים כאן לדודה הזקנה, אלא מדובר בעניין של כבוד והערכה לזולת והוכחה לכך שאכן אתם יודעים כיצד להתנהג.

המשך...

נימוסים ונוהגים לעריכת השולחן בחגים

נימוסים ונוהגים לעריכת השולחן בחגים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 05.04.2011

בכתבה זו אנסה לתת טיפים מנומסים איך אפשר להזמין, בלי לפשוט את הרגל, להישאר בחיים ויותר מזה גם ליהנות כמארחת ולא להתמוטט בסוף הערב. התארגנות נכונה וחכמה בעוד מועד תחסוך זמן ואנרגיה, ותבטיח ערב שאיננו כרוך בעבודה קשה ומפרכת.

המשך...

לברך בנימוס סביב השולחן – כללים ונוהגים

לברך בנימוס סביב השולחן – כללים ונוהגים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 27.01.2015

לא תמיד ברור מהם כללי הנימוס הקשורים בהרמת כוסית, מתי נכון לברך? מה לומר ומתי? האם נכון לעמוד במהלך הרמת הכוסית, או נהוג לשבת? מה קורה אם אתם לא שותים אלכוהול ומצבים נוספים מביכים ולא נעימים.

המשך...

נימוסים ומתנות

נימוסים ומתנות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 08.11.2010

כידוע לכולנו, לכל מתנה יש שני צדדים: צד א' שנותן אותה וצד ב' שמקבל אותה. לצד ב' כמעט ואין כל בעיה - הוא תמיד שמח ומאושר לקבל מתנה. אבל... כשהוא הופך להיות צד א' המתנה הופכת בשבילו מטרד ומשימה מסובכת. להביא מתנה או לא? איזו מתנה לבחור? כמה כסף להשקיע בה? איך להגיש אותה?

המשך...

"הצרות" הקטנות סביב נימוסי המתנות

"הצרות" הקטנות סביב נימוסי המתנות

מאת:  | 31.03.2015

אחד עשר סוגיות הנקרות בדרכנו סביב המתנה. מה לעשות שהמתנה אינה מוצאת חן?, איך להתנהג כשצ'ק חוזר? לא הספקתי לקנות מתנה לאירוע, ללכת או לא ללכת"......

המשך...

פרחים ונימוסים

פרחים ונימוסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 04.11.2010

במשך דורות רבים משמשים הפרחים כאמצעי סמלי ייחודי לביטוי רגשות, תחושות, תקוות, ברכות וסימפטיה. לכאורה, נראה כי פרחים הם דבר מובן מאליו, שכן ניתן למצוא אותם בכל מקום: בצידי הדרכים, בגינות הבתים ואפילו בעציצים המשרדיים.

המשך...

מסיבת תה – High tea / Afternoon tea

מסיבת תה – High tea / Afternoon tea

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 01.12.2011

בעבר היה מקובל מאוד לערוך מפגשים חברתיים בשעות אחר הצהריים, שהיו מבוססים על שתיית תה. השעה המקובלת למסיבות אלה הייתה 16:00 שעה שבזמננו נחשבת אצל מרבית אנשי העסקים לאמצע היום. ובכל זאת, כך מסתבר, המסורת מחזיקה מעמד וטקסי תה עדיין מתקיימים, אפילו בזירה העסקית.

המשך...

נימוסים, שוקולד ומתנות

נימוסים, שוקולד ומתנות

מאת:  | 10.09.2013

השוקולד הוא מצרך שבהחלט אפשר להתקיים בלעדיו, אבל הרבה יותר מתוק ונעים כשהוא בנמצא. יש ביננו כאלה האוהבים שוקולד יותר או פחות, ויש אפילו את מי שמכור לשוקולד באופן כפייתי. גם לדיאבטיים שבננו דאגו ליצור שוקולד ללא תוספת סוכר.

המשך...

אירוח ברביקיו - BBQ בסטייל

אירוח ברביקיו - BBQ בסטייל

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 08.05.2011

סגנון האירוח הנפוץ ביותר ביום העצמאות הוא הברביקיו או המנגל או בקיצור "על האש". סגנון אירוח קליל יחסית, לא פורמאלי אך בהחלט דורש התארגנות מראש ולא תמיד הוא קל יותר מסגנון אירוח אחר.

המשך...

מסיבות הקוקטייל - המדריך המלא להישרדות

מסיבות הקוקטייל - המדריך המלא להישרדות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 07.11.2010

לקראת חגיגות השנה האזרחית, קבלו את מדריך שיטת 'סיביליטי' להישרדות באירועים חברתיים. רזי תורת המינגלינג של מסיבות הקוקטייל: איך עושים כניסה מרשימה? באיזה יד מחזיקים את כוסית המשקה? למה סלט עלים הוא לא הבחירה שלכם במזנון? ומה צריך בשביל שיחת מינגלינג מוצלחת. בהצלחה!

המשך...

השמפניה כסמל

השמפניה כסמל

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 29.12.2010

יינות שמפן המבעבעים הפכו במהלך השנים ליינות המסמלים חגיגיות, טקסיות, ניצחונות, הצלחות ויוקרה. בתקופות המלוכניות חגיגה ללא שמפניה לא הייתה חגיגה, וטקס ללא שמפניה בתחילתו העיד על עממיות ועל טעם רע.

המשך...

תרבות הבירה- כוסות הבירה להגשה

תרבות הבירה- כוסות הבירה להגשה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 30.11.2010

ההיסטוריה של הבירה היא ארוכה ושורשיה מגיעים אף עד אלפי שנים לפני הספירה. עדויות לקיומה ניתן למצוא בכדים שהתגלו בחפירות ארכיאולוגיות באזור המזרח הקדום, במסופוטמיה, ששם נראים איורים של תהליך תסיסה ודמויות מלכים מכובדים לוגמים בירה בכוסות מפוארות.

המשך...

בירה זה גם עניין של כבוד. ויש כבוד.

בירה זה גם עניין של כבוד. ויש כבוד.

מאת: שירי דובר | 19.01.2011

מדברים הרבה על מה שקורה לשוק הבירה בארץ. מדברים על זה שהדרישה למגוון בירות איכותיות מיובאות עולה, ועל זה שגם לגזרה המקומית יש יותר ויותר מה להציע. מאידך, יש המלינים ואומרים שאנחנו עדיין "לא שם".

המשך...

סיגרים - הנאה עטופה בידע

סיגרים - הנאה עטופה בידע

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 07.11.2010

כאשר קולומבוס גילה את העולם המערבי באוקטובר 1492, הוא מצא את האינדיאנים מעשנים צמחים שונים ושאר ירקות ללא אבחנה. קולומבוס הצטרף אל מעלי העשן ויחד גילו את הסיגרים. מאוחר יותר, גילה מגלן את הטבק בקאריביים ובאסיה, ומאז נפוצו טבק וסיגרים בכל רחבי העולם.

המשך...

נימוסים סביב שתיית היין

נימוסים סביב שתיית היין

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 04.11.2010

כל מה שקשור ביין הפך זה מכבר לתרבות בינלאומית ולנושא שיחה פופולארי. הנה טעימה ממושגי היסוד, המסורות, הנוהגים והאנקדוטות הקשורים בתרבות עתיקה זו.

המשך...

מצוינות השירות במסעדה

מצוינות השירות במסעדה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 20.02.2011

ארוחה מהנה היא שילוב של כמה מרכיבים, והאוכל הוא החשוב שבהם אבל לא רק הוא, היות והוא אינו עומד בפני עצמו אלא יש להוסיף לו את מרכיבי השירות. אווירה מכובדת אך פמיליארית, תרבות שירות מקצועית ואדיבה, עיצוב מוצלח וכמובן אוכל מעולה, כל אלה יחד יהפכו את הביקור במסעדה ל"משהו לדבר עליו בדרך הביתה".

המשך...

הבאטלר (Butler) העכשווי מול רב המשרתים של פעם

הבאטלר (Butler) העכשווי מול רב המשרתים של פעם

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.11.2011

בעקבות שאלות ופניות על מקצוע עתיק היומין של הבאטלר (Butler), החלטנו לכתוב על תפקידיו ועל תחומי האחריות של מקצועי מאתגר, מיוחד ומעניין זה. הבאטלר הוא האדם הבכיר ביותר המופקד על מספר תחומי אחריות בארמון המלוכה, בבתים פרטיים גדולים, וילות ולאחרונה גם בבתי מלון, מלונות בוטיק ועוד.

המשך...