טלפון: 03-6913545


איך אוכלים קרואסון בנימוס?

איך אוכלים קרואסון בנימוס?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 10.02.2022

לקראת יום קרואסון הבינלאומי, ה 30 בינואר, כמה הארות שאולי לא ידענו. הקרואסון מקבל את שמו מצורתו: בצרפתית משמעות המילה היא "סהר" או "סהר הירח"."crescent" or "crescent of the moon" מאפה האוסטרי המכונה קיפרל הוא האב הקדמון של הקרואסון - בשנות ה-30, אוסטרי פתח מאפייה וינה בפריז, שהפכה לפופולרית ביותר ובהשראת גרסאות צרפתיות אותו מאפה אוסטרי הפך לקרואסון צרפתי.

המשך...

טקס עישון סיגרים

טקס עישון סיגרים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 31.12.2021

הסיגר, על ריחו הדומיננטי ומגוון טעמיו, הפך בשנים האחרונות לאורח מבוקש בתרבות העסקית ולנושא שיחה מקובל בכל העולם. מועדוני הסיגרים צוברים תאוצה וזוכים להכרה בין-לאומית, ועישון סיגרים הפך לחוויה משותפת, הן לגברים והן לנשים.

המשך...

איך אוכלים את יום הפסטה הבינלאומי?!

איך אוכלים את יום הפסטה הבינלאומי?!

מאת:  | 31.10.2021

מקורות הפסטה הם עתיקי ימים. פסטה באיטלקית פירושה בצק. הרומאים הם אלו שהחלו להשתמש  בבצק, שעשוי בפשטות, קמח ומים. לראייה, נמצאה פחית אכסון של אטריות מקרוני משנת 1279.יום הפסטה הבינלאומי הראשון התקיים בשנת 1995, ברומא, ע"י 40 מומחים ויצרני פסטות מכל קצוות העולם במטרה לחלוק ולהעשיר את הידע והזוהר של אטריות אלו לסוגיהן.

המשך...

אירוח מוצלח ורגוע

אירוח מוצלח ורגוע

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 01.12.2020

יצירה מוצלחת של אירוע היא כמו פתיחה של קונצרט חגיגי. המארח הוא כמו המנצח שעומד על הדוכן. לפניו הכלים המוסיקליים השונים – מרכיבי האירוע. המנצח מכיר כמעט בעל פה את הפרטיטורה שלו, ומנצח על התזמורת בהתאם להשקפותיו ולטעמו הייחודי. ככל שתהיו מוכנים יותר, התוצאות המוסיקליות יהיו ערבות יותר לאוזן.

המשך...

'הכנסת אורחים' - מקורות מול והעידן העכשווי

'הכנסת אורחים' - מקורות מול והעידן העכשווי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 29.12.2020

כללי האירוח נבעו אז מתוך מחשבה שהמארחים של היום הם האורחים של מחר. כבר אז אדם נחשב למארח טוב אם ידע להעניק לאורחו את ההרגשה כי הוא חשוב לו, ולכן לא חסך בכל מאמץ להנעים את זמנו.ועל כולם התעלה אברהם אבינו , אשר טרח להעניק לאורחיו שירותי  V.I.Pעם אקסטרות...אז מה הפלא שאנו, אשר ספגנו את גינוני האירוח הטוטאלי מן התנ"ך, וכן את כללי וטקסי האירוח במזרח התיכון שבו אנו חיים, נלחצים מאירוח? – מה יאכלו? מה ישתו? איך נשעשע את האורחים? איך לא ישתעממו? מה יגידו על האירוח שלנו – וכיוצא בזה חרדות וסיבות לכאב ראש

המשך...

נימוסים סביב השולחן ביפן

נימוסים סביב השולחן ביפן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 20.10.2020

האכילה ביפן מלווה בטקסיות, אפילו כשמדובר בארוחה פשוטה. עריכת השולחן זהה לעריכת השולחן בסין, כשלרוב יושבים על מחצלות על הרצפה מול שולחן נמוך. אם תרגישו, היות שאינכם רגילים לשבת כך, שיש לכם צורך להחליף תנוחות מדי פעם, עשו זאת מבלי להפריע לארוחה.

המשך...

Buna - טקס הקפה האתיופי

Buna - טקס הקפה האתיופי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 25.11.2020

בּוּנָה (Buna) הוא שם הקפה המסורתי בחברה האתיופית, ומוגש כחלק מהכנסת אורחים. הקפה זוכה למקום של כבוד בתרבות האתיופית ונחשב למקור לגאווה לאומית. באתיופיה מתקיים טקס קפה מסורתי ה'בונה' שמהווה בילוי חברתי ושכולל את כל המשפחה. לטקס זה שלבים ברורים וחוקים לא כתובים, כך שהוא נחשב לחוויה חברתית טעימה ומכובדת. (בית אתיופי שאינו מקיים את הטקס כהלכתו נחשב לבית עני ודל שאינו מכניס אורחים)

המשך...

פורט - לגימה טובה ומתוקה

פורט - לגימה טובה ומתוקה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 25.11.2020

יין פורט הוא יין מועשר/ מחוזק (תוספת ברנדי לגפנים הסחוטים, המעלה את אחוז האלכוהול ל 20%)  יין הפורט מיוצר בפורטוגל, בעמק דורו, אזור הררי וחם., הנמצא בפרובינציות הצפוניות של פורטוגל עם גישה נוחה לים. הפורט ששמו על שם העיר פורטו, זהו בדרך כלל יין אדום ומתוק, המוגש לעתים קרובות כיין קינוח, אם כי הוא מגיע גם בזנים יבשים, יבשים למחצה ולבנים. יין פורט חייב להיות מיוצר לפי כללים מסורתיים, ייחודיים ונוקשים על מנת לדעת שאכן אתם שותים יין פורט העומד בתקן חפשו את החותמת: "Vinho do Porto Garanti" 

המשך...

לארח ולהתארח בסטייל

לארח ולהתארח בסטייל

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 18.09.2020

בכדי להיות מארחים טובים ולהיחשב לכאלה, אין צורך בפיות טובות או בקסמים. כל שדרוש הוא לשנות את נקודת ההתייחסות ולראות את האירוח לא כדבר מחייב שנועד להרשים את הסביבה, אלא כאירוע שנועד להנעים את שהותו של האורח. אחרי הכל, הצלחת האירוח אינה נמדדת בשעות ההכנה שהקדיש המארח במטבחו לקראת האירוח וכן לא בטיב הארוחה שיצאה מתחת ידיו. מה שהופך את האירוח למוצלח או לא הוא בסופו של דבר האווירה הכללית שנוצרה, אופי השיחה שהתפתחה, העניין שנוצר והרגשתם של האורחים (האם הרגישו נינוחים או לא). ולכן, כל שנדרש בכדי להפוך

המשך...

סושי וסשימי  - איך אוכלים את זה?

סושי וסשימי - איך אוכלים את זה?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 03.07.2020

לכבוד יום הסושי הבינלאומי, מאכל יפני שהפך להיות פופולרי בהרבה מאד ארצות ומאד חזק פה בישראל. כמה כללים ששוה להכיר בבואנו לאכול מאכלים מיוחדים אלו. מאכלים עם היסטוריה, עם חוקים וכללים שאנו חייבים לדעת על מנת לא להעליב את המטבח היפני והשף שעומד בראשו. פה הכלל ברומא התנהג כרומאי  תופס מקום רציני ומכובד.כך שחשוב ללמוד ולעשות שיעורי בית לפני כניסתנו למסעדה יפנית.

המשך...

אוזו המשקה הלאומי של יוון

אוזו המשקה הלאומי של יוון

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 28.06.2020

אוזו  Ούζο  ליקר בטעם אניס, מיוצר משאריות תעשיית היין . grape must משקה חריף מזוקק המיוצר בדרך כלל ביוון. האוזו הוא שקוף ומכיל אניס. החוק היווני קובע שעל מנת להיקרא אוזו על המשקה להכיל לפחות 20% Ouzo Yeasts  . טעמו של האוזו , נקי ורענן ומתאים לכל ימות השנה  כמשקה קיץ - בגדי ים רטובים, קלמרי מטוגנים, לילות קיץ חמים בבתי קפה בחוץ. בחורף יש פחות עבודה, והלילות ארוכים. חברים, מוזיקה ושיחה על אוזו - אלה ממלאים את לילות החורף הארוכים בשמחה."

המשך...

איפה להניח את התיון?

איפה להניח את התיון?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.03.2020

השאלה שאני מקבלת ,ושחוזרת על עצמה שוב ושוב במהלך שנות עבודתי בתחום הנימוס והנוהג מקהל שרוצה להבין אחת ולתמיד איפה מניחים את התיון לאחר הוצאתו מהכוס? פרוטוקול הגשת התה בתחום תרבות האירוח פתר את השאלה בצורה פשוטה ,נוחה ומנומסת: בהגשת התה יש להגיש לאורח את כוס התה  מעל תחתית הולמת ובתוספת יש להגיש צלוחית קטנה ונחמדה המיועדת אך ורק להנחת התיון לאחר שימושו. את צלוחית זו מניחים מצד ימין של האורח.   (וזאת בכדי לחסוך את טפטוף התה במידה ומניחים על תחתית הכוס ומרימים אותה לפה)

המשך...

תה תרבויות ונימוסים

תה תרבויות ונימוסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 19.12.2021

מקובל להאמין כי סין היא ארץ מוצאו של התה. לפי אחד הסיפורים ניסו האיכרים בסין לשפר את טעמם של מי השתייה שלהם על ידי הוספת עשבי טעם שונים. אחד מאותם עשבי טעם, מקורו היה בשיח ששמו צ'אי, שנחשב לטוב מבין עשבי הטעם ולכן גם הפך להיות הפופולרי ביותר.

המשך...

אפשר להציע לך קפה?

אפשר להציע לך קפה?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 07.01.2020

כשמגיע אליכם אורח, במסגרת אירוע חברתי או במסגרת העבודה אתם מציעים לו  קפה, חזרו על הצעתכם זו פעמיים. לעתים קרובות אנשים נוטים לסרב להזמנה הראשונה מבושה או מהחשש להטריח אתכם. תתפלאו לראות שכמעט כל מי שסירב בפעם הראשונה, ייעתר להצעה השנייה בשמחה.

המשך...

סוגי הקפה ואמנות הטעימה 

סוגי הקפה ואמנות הטעימה 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.10.2021

בתי הקפה בהיסטוריה היו ידועים כ"אוניברסיטה בגרוש". במחיר של פני אחד, מחיר כוס קפה, יכולת להיכנס למקום בו שמעת מרצים מהאוניברסיטה הדנים בנושאי אקדמיה. בצרפת הפך הקפה למקום מפגשם של אמנים ואינטלקטואלים בחברה הצרפתית. "קפה פרוסקופ" האלגנטי שנפתח ב-1689 ומוקם מול "La Comedie Francaise" אכלס אורחים מכובדים כרוסו, וולטיר, נפוליאון בונפרטה ובנימין פרנקלין. מאמינים כי עד 1843 היו בפריס 3000 בתי קפה. אחד מהם, "קפה דה לה פה", קיים עד היום.

המשך...

תרבות היין כשפה בינלאומית

תרבות היין כשפה בינלאומית

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 12.04.2022

ביוון העתיקה נהגו לשתות יין בקערה גדולה שעברה מאיש לאיש. כשפרצה מגפת הדבר ומחשש להידבק זה מזה, עברו הלוגמים לשתות בכוסות אישיות. נוהג עתיק נוסף שקשור ביין היה להרעיל אנשים באמצעות כוס היין שלהם, בעיקר סביב שולחן המלכות. הכוסות אז היו רחבות ושטוחות, וההשקה החזקה הייתה גורמת למעבר יין בין הכוסות, כלומר אפשרה לאורח להיות בטוח כי המארח שלו אינו מרעיל אותו. מנהג מגונה זה הוא שהוביל לנוהג השקת הכוסות המודרני, ומקור הברכה "לחיים" בפחד האמיתי מהרעלה במהלך שתיית יין.

המשך...

יום הפסטה הבינלאומי

יום הפסטה הבינלאומי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 26.11.2021

מידי שנה בכל 'ום ה 25 לאוקטובר מאז שנת 1995,חוגגים בכל העולם במסיבות פסטה, ארוחות במסעדות לסוגיהן ובבתים את המודעות  לתרבות הקולינארית של המאכל הפופולארי והאהוב כל כך. זאת זה תחת כנפי הארגון הבינלאומי  I.P.O  International Pasta Organization הזדמנות נפלאה לספר איך אוכלים  פסטה - ספגטי, לינגוויני, פטוצ'יני, האם בכף? במזלג בלבד? או בשניהם ביחד? לכתבה המלאה: http://bit.ly/2PiZtus

המשך...

מסיבת קוקטייל, מקורות, כללים וסגנונות.

מסיבת קוקטייל, מקורות, כללים וסגנונות.

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 03.09.2019

סיבה כזו מתאימה בעיקר לאירוח עסקי או חברתי ומחייבת מתן תשומת לב לאינטראקציה ולהיכרות בין האורחים וכן לאפשרויות התנועה שלהם במרחב. קל מאוד לארגן מסיבת קוקטייל ולנצח עליה. מילוי אחר כמה כללים והנחיות פשוטות יאפשרו לכם ליצור את האווירה המבוקשת ו"להרים" מסיבה שתשאיר רושם חיובי ואפקטיבי. אך לפני ההנחיות והכללים, חשוב לזכור שמצב הרוח הוא זה שממלא את התפקיד המרכזי, אם אתם בצד המתארח, ודווקא היום לא מתחשק לכם להיות בחברת אנשים אחרים, מומלץ שתישארו בבית.

המשך...

עריכת שולחן ביתי לארוחת החג

עריכת שולחן ביתי לארוחת החג

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 21.07.2021

החגים נחשבים  לחגי משפחה והדבר בא לידי ביטוי בין היתר בכך שהם נחוגים  בחברת אנשים רבים, בני משפחה וחברים. באירוע כזה, לא רק המארחת צריכה להתכונן ולדאוג שהכול יתנהל כשורה. גם לאורחים ישנו תפקיד חשוב בהצלחת הערב. הרגשה נינוחה, שולחן ערוך באלגנטיות ומספר גינוני שולחן בסיסיים, הם כל מה שנחוץ להצלחת הארוחה. חשוב להבין שכללי הנימוס והנוהג מבוססים על השכל הישר ועל אינסטינקטים חברתיים בסיסיים. התנהגות אדיבה, מודעת ומתחשבת מועילה תמיד והיא המפתח לזרימה הרמונית בכל אירוע שהוא. רצוי גם לזכור שנוהגי שולחן ק

המשך...

TLL Hospitality - הכשרה לשירותי יוקרה

TLL Hospitality - הכשרה לשירותי יוקרה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 07.01.2020

בעידן הגלובלי בו אנשים רמי מעלה ופמליותיהם מתניידים בתדירות גבוהה, צרכי האירוח היוקרתי של אורחי VIP  – מדינאים, שרים, פרלמנטרים, דיפלומטים, אנשי עסקים, מנהלים בכירים, מדענים, מרצים וסלבריטאים – גבוהים יותר מאי פעם בנוסף, נדרש סטנדרט המאפשר גם לספק את רמת האירוח המצופה בכל מקום ומצב, וגם להיערך במהירות למגוון הדרישות.

המשך...

נימוסים טכנולוגיים סביב שולחן החג

נימוסים טכנולוגיים סביב שולחן החג

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 29.09.2021

ראש השנה הוא אחד החגים המרגשים והמיוחדים בשנה, עשיר בתחושות של התחלה והתרגשות, מלא במשפחה קרובה ורחוקה וידוע בשולחנות החגיגיים סביבם מתכנסים כולם. ראש השנה שלנו נחגג כבר אלפי שנים, אבל מה השינוי המשמעותי שחל עליו בעשור האחרון? כמובן, הטכנולוגיה שנכנסה לחיינו! סביב שולחן החג אין לנו רק תפוחים בדבש ובני דודים שלא ראינו חודשיים אלא גם מכשירים סלולריים של אפל ואנדרויד וטאבלטים מכל הסוגים – ואתם, מגיעות הסחות הדעת!הפתרון הנועז למארחים האמיצים

המשך...

לשתות קפה בנימוס

לשתות קפה בנימוס

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 24.10.2021

לקראת יום הקפה הבינלאומי החל ב 1 לאוקטובר מידי שנה,כמה טיםים מנומסים לשתיית הקפה: כשמגיע אליכם אורח, במסגרת אירוע חברתי או במסגרת עסקים, אם אתם כבר מציעים לו קפה, חזרו על הצעתכם זו פעמיים. לעתים קרובות אנשים נוטים לסרב להזמנה הראשונה מבושה או מהחשש להטריח אתכם. תתפלאו לראות שכמעט כל מי שסירב בפעם הראשונה, ייעתר להצעה השנייה בשמחה.

המשך...

אירוח עסקי

אירוח עסקי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 26.08.2017

ארוחה משותפת במסעדה היא דרך נהדרת לחזק מערכת יחסים עסקית, לשדרג את הקשר העסקי והאישי ולנצל זמן איכות לשיחה מקצועית על מי מנוחות במסגרת אירוח עסקי מוקפד. מה הם הכללים עליהם כדאי לשמור על מנת לייצר אווירה מושלמת לפני הארוחה, בזמן הארוחה ולאחריה – מצד המארח ומצד האורח:

המשך...

ברנדי, קוניאק וארמניאק

ברנדי, קוניאק וארמניאק

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 04.07.2017

כל קוניאק הוא ברנדי, אבל לא כל ברנדי הוא קוניאק. ברנדי הוא משקה אלכוהולי שעשוי לרוב מזיקוק של יין ענבים, אך גם על בסיס פירות (שרי ברנדי עשוי מדובדבנים, הקלבדוס עשוי מסיידר תפוחים). קוניאק הוא ברנדי ענבים שנעשה במחוז קוניאק. קוניאק משובח הוא פרי תערובת שמרכיב צוות מומחים בעלי מקצוע מיינות בני בצירים וזיקוקים שונים.

המשך...

המדריך השלם לשמירה על שלמות המשפחה

המדריך השלם לשמירה על שלמות המשפחה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.04.2017

 עוד רגע פסח ולפני שאנחנו צולחים את הארוחות המשפחתיות המוכרות, אולי כדאי לנסח מראש כמה כללים שיעשו לנו שקט ושלווה בשולחן: איך מפרידים בין הדודים לחמות, למה לא רצוי לדבר על פוליטיקה,

המשך...

אומנות האירוח

אומנות האירוח

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 16.04.2017

רק מעטים האנשים, יחידי סגולה ומיוחדים, מצליחים להתייחס לאירוח בקור רוח ובאדישות. לעומת זאת, רוב המארחים נכנסים למצב של לחץ רק עם איזכור המילה אירוח, ומיד מרגישים צורך להיכנס לעמדה של התגוננות.

המשך...

 סביב השולחן

סביב השולחן

מאת: שירי דובר | 09.05.2019

מה ואיך לאכול ובלי מילה אחת על דיאטות. שירי שלנו ממשיכה את סדר הפגישות עם תמי לנצוט ליבוביץ. והפעם: על נוהגי שולחן.

המשך...

כישורי אירוח

כישורי אירוח

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.05.2019

"אמנות האירוח ושיחות החולין הקצרות, בעלות המשמעות, הן ההתמחות החדשה של הדמוקרטיה בעידן החדש והדבר לו אנו זקוקים בעולם כעת" (פיל קאס, מנכ"ל "קולומבוס", אוהיו, ארצות הברית).

המשך...

באיזה מזלג להשתמש?

באיזה מזלג להשתמש?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 16.05.2021

כאשר אנו מוזמנים לאירוע בו מעורבת ארוחה, נושא ההתנהגות סביב השולחן עולה למודעות ולעתים גורם לדאגה מסוימת שמתבטאת בשאלות כגון: "באיזה מזלג אשתמש לכל מנה?", "כיצד עליי להתנהג ליד השולחן?", "על מה כדאי לי לדבר"?.

המשך...

פרוטוקול עריכת השולחן

פרוטוקול עריכת השולחן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 03.09.2021

בארוחה מהנה – האוכל הטעים הינו מרכיב חשוב בהחלט. אולם ארוחה מהנה לא נמדדת אך ורק בטיב האוכל. ומה הכוונה?

המשך...

עשה ואל תעשה סביב השולחן

עשה ואל תעשה סביב השולחן

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 07.10.2019

מהרגע שהתיישבתם ליד השולחן ועד עזיבתו בסוף הארוחה, חשוב לזכור את הכללים הנהוגים בארוחה. אין זה אומר שאנו מתייחסים כאן לדודה הזקנה, אלא מדובר בעניין של כבוד והערכה לזולת והוכחה לכך שאכן אתם יודעים כיצד להתנהג.

המשך...

נימוסים ונוהגים לעריכת השולחן בחגים

נימוסים ונוהגים לעריכת השולחן בחגים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 29.09.2021

בכתבה זו אנסה לתת טיפים מנומסים איך אפשר להזמין, בלי לפשוט את הרגל, להישאר בחיים ויותר מזה גם ליהנות כמארחת ולא להתמוטט בסוף הערב. התארגנות נכונה וחכמה בעוד מועד תחסוך זמן ואנרגיה, ותבטיח ערב שאיננו כרוך בעבודה קשה ומפרכת.

המשך...

לברך בנימוס סביב השולחן – כללים ונוהגים

לברך בנימוס סביב השולחן – כללים ונוהגים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

לא תמיד ברור מהם כללי הנימוס הקשורים בהרמת כוסית, מתי נכון לברך? מה לומר ומתי? האם נכון לעמוד במהלך הרמת הכוסית, או נהוג לשבת? מה קורה אם אתם לא שותים אלכוהול ומצבים נוספים מביכים ולא נעימים.

המשך...

נימוסים ומתנות

נימוסים ומתנות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 12.04.2022

כידוע לכולנו, לכל מתנה יש שני צדדים: צד א' שנותן אותה וצד ב' שמקבל אותה. לצד ב' כמעט ואין כל בעיה - הוא תמיד שמח ומאושר לקבל מתנה. אבל... כשהוא הופך להיות צד א' המתנה הופכת בשבילו מטרד ומשימה מסובכת. להביא מתנה או לא? איזו מתנה לבחור? כמה כסף להשקיע בה? איך להגיש אותה?

המשך...

"הצרות" הקטנות סביב נימוסי המתנות

"הצרות" הקטנות סביב נימוסי המתנות

מאת:  | 24.03.2017

אחד עשר סוגיות הנקרות בדרכנו סביב המתנה. מה לעשות שהמתנה אינה מוצאת חן?, איך להתנהג כשצ'ק חוזר? לא הספקתי לקנות מתנה לאירוע, ללכת או לא ללכת"......

המשך...

פרחים ונימוסים

פרחים ונימוסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 03.08.2020

במשך דורות רבים משמשים הפרחים כאמצעי סמלי ייחודי לביטוי רגשות, תחושות, תקוות, ברכות וסימפטיה. לכאורה, נראה כי פרחים הם דבר מובן מאליו, שכן ניתן למצוא אותם בכל מקום: בצידי הדרכים, בגינות הבתים ואפילו בעציצים המשרדיים.

המשך...

מסיבת תה –  Afternoon tea

מסיבת תה – Afternoon tea

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 24.12.2021

לכבוד יום התה הבינלאומי המתקיים היום ה - 15 בדצמבר, קצת על תרבות סגנון התה המיוחד הזה, תפריט, היסטוריה והנאה. בעבר היה מקובל מאוד לערוך מפגשים חברתיים בשעות אחר הצהריים, שהיו מבוססים על שתיית תה. השעה המקובלת למסיבות אלה הייתה 16:00 שעה שבזמננו נחשבת אצל מרבית אנשי העסקים לאמצע היום. ובכל זאת, כך מסתבר, המסורת מחזיקה מעמד וטקסי תה עדיין מתקיימים, אפילו בזירה העסקית.

המשך...

שוקולד - נימוסים מתוקים

שוקולד - נימוסים מתוקים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 17.06.2020

את משקה השוקולד גילו הכובשים הספרדים במקסיקו. מאז הגילוי, עברה תקופה עד שהשוקולד בגרסתו המוצקת הגיע לאירופה ומשם גם למערב. הצריכה המשמעותית של משקה השוקולד התחילה מאוחר יותר, באנגליה. ההתייחסות הראשונה לשוקולד במילון אוקספורד היא בשנת 1604. השוקולד המוצק מאידך חדר לאנגליה לא לפני שנת 1659.השוקולד הוא מצרך שבהחלט אפשר להתקיים בלעדיו, אבל הרבה יותר מתוק ונעים כשהוא בנמצא. יש בנינו כאלה האוהבים שוקולד יותר או פחות, ויש אפילו את מי שמכור לשוקולד באופן כפייתי. גם לדיאבטיים שבננו דאגו ליצור שוקולד ללא

המשך...

אירוח ברביקיו - BBQ בסטייל

אירוח ברביקיו - BBQ בסטייל

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

סגנון האירוח הנפוץ ביותר ביום העצמאות הוא הברביקיו או המנגל או בקיצור "על האש". סגנון אירוח קליל יחסית, לא פורמאלי אך בהחלט דורש התארגנות מראש ולא תמיד הוא קל יותר מסגנון אירוח אחר.

המשך...

מסיבות הקוקטייל - המדריך להישרדות

מסיבות הקוקטייל - המדריך להישרדות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 07.01.2021

לקראת חגיגות השנה האזרחית, קבלו את מדריך שיטת 'סיביליטי' להישרדות באירועים חברתיים. רזי תורת המינגלינג של מסיבות הקוקטייל: איך עושים כניסה מרשימה? באיזה יד מחזיקים את כוסית המשקה? למה סלט עלים הוא לא הבחירה שלכם במזנון? ומה צריך בשביל שיחת מינגלינג מוצלחת. בהצלחה!

המשך...

שמפניה כסמל לחגיגיות ויוקרה

שמפניה כסמל לחגיגיות ויוקרה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 07.02.2021

יינות שמפן המבעבעים הפכו במהלך השנים ליינות המסמלים חגיגיות, טקסיות, ניצחונות, הצלחות ויוקרה. בתקופות המלוכניות חגיגה ללא שמפניה לא הייתה חגיגה, וטקס ללא שמפניה בתחילתו העיד על עממיות ועל טעם רע.

המשך...

תרבות הבירה- כוסות הבירה להגשה

תרבות הבירה- כוסות הבירה להגשה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 24.06.2020

ההיסטוריה של הבירה היא ארוכה ושורשיה מגיעים אף עד אלפי שנים לפני הספירה. עדויות לקיומה ניתן למצוא בכדים שהתגלו בחפירות ארכיאולוגיות באזור המזרח הקדום, במסופוטמיה, ששם נראים איורים של תהליך תסיסה ודמויות מלכים מכובדים לוגמים בירה בכוסות מפוארות.

המשך...

בירה זה גם עניין של כבוד. ויש כבוד.

בירה זה גם עניין של כבוד. ויש כבוד.

מאת: שירי דובר | 09.05.2019

מדברים הרבה על מה שקורה לשוק הבירה בארץ. מדברים על זה שהדרישה למגוון בירות איכותיות מיובאות עולה, ועל זה שגם לגזרה המקומית יש יותר ויותר מה להציע. מאידך, יש המלינים ואומרים שאנחנו עדיין "לא שם".

המשך...

סיגרים - הנאה עטופה בידע

סיגרים - הנאה עטופה בידע

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.05.2019

כאשר קולומבוס גילה את העולם המערבי באוקטובר 1492, הוא מצא את האינדיאנים מעשנים צמחים שונים ושאר ירקות ללא אבחנה. קולומבוס הצטרף אל מעלי העשן ויחד גילו את הסיגרים. מאוחר יותר, גילה מגלן את הטבק בקאריביים ובאסיה, ומאז נפוצו טבק וסיגרים בכל רחבי העולם.

המשך...

נימוסים סביב כוסות היין

נימוסים סביב כוסות היין

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 01.10.2021

כל מה שקשור ביין הפך זה מכבר לתרבות בינלאומית ולנושא שיחה פופולארי. הנה טעימה ממושגי היסוד, המסורות, הנוהגים והאנקדוטות הקשורים בתרבות עתיקה זו. ביוון העתיקה מקובל היה לשתות את היין בקערה גדולה, שעברה מאיש לאיש. כשפרצה מגיפת הדבר, התחילו לשתות יין בכוסות אישיות. נוהג נפוץ נוסף ופחות מרנין היה להרעיל אנשים באמצעות יין מורעל והוא שהתחיל את מנהג השקת הכוסות של ימינו. "לחיים".

המשך...

האם מנומס לבקש מהאורחים להכין/להביא חלק מהתפריט?!

האם מנומס לבקש מהאורחים להכין/להביא חלק מהתפריט?!

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 31.12.2021

ארוחת חג מוצלחת היא כמו קונצרט חגיגי, כשהמארח דומה למנצח שעומד על הדוכן. לפניו הכלים המוסיקליים השונים - מרכיבי האירוע. המנצח מכיר כמעט בעל פה את הפרטיטורה שלו ומנצח על התזמורת בהתאם להשקפותיו וטעמו הייחודי. ככל שתהיו מוכנים יותר התוצאות המוסיקליות יהיו מוצלחות יותר.

המשך...

מצוינות השירות במסעדה

מצוינות השירות במסעדה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

ארוחה מהנה היא שילוב של כמה מרכיבים, והאוכל הוא החשוב שבהם אבל לא רק הוא, היות והוא אינו עומד בפני עצמו אלא יש להוסיף לו את מרכיבי השירות. אווירה מכובדת אך פמיליארית, תרבות שירות מקצועית ואדיבה, עיצוב מוצלח וכמובן אוכל מעולה, כל אלה יחד יהפכו את הביקור במסעדה ל"משהו לדבר עליו בדרך הביתה".

המשך...

הבאטלר (Butler) העכשווי מול רב המשרתים של פעם

הבאטלר (Butler) העכשווי מול רב המשרתים של פעם

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.05.2019

בעקבות שאלות ופניות על מקצוע עתיק היומין של הבאטלר (Butler), החלטנו לכתוב על תפקידיו ועל תחומי האחריות של מקצועי מאתגר, מיוחד ומעניין זה. הבאטלר הוא האדם הבכיר ביותר המופקד על מספר תחומי אחריות בארמון המלוכה, בבתים פרטיים גדולים, וילות ולאחרונה גם בבתי מלון, מלונות בוטיק ועוד.

המשך...