טלפון: 03-6913545


לשתות קפה בנימוס

לשתות קפה בנימוס

לשתות קפה בנימוס 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ 

קפה הוא חלק בלתי נפרד מחיינו והוא מהווה חלק חשוב ממהלך העסקים והמפגשים החברתיים, לכן חשוב שנכיר את הקודים הבין-לאומיים בנוגע לשתייתו, הן מצד האורח והן מצד המארח במשרד.

היום ה 1 לאוקטובר הוא יום הקפה הבינלאומי, אספתי כמה טיפים שחשוב לדעת על המשקה שכבש את העולם והפך לחלק מהתרבות העולמית, בכל מפגש, בעבודה, בעסקים ואיפה לא. 

שבעה טיפים לשתיית קפה

• כשמגיע אליכם אורח, במסגרת אירוע חברתי או במסגרת עסקים, אם אתם כבר מציעים לו קפה, חזרו על הצעתכם זו פעמיים. לעתים קרובות אנשים נוטים לסרב להזמנה הראשונה מבושה או מהחשש להטריח אתכם. תתפלאו לראות שכמעט כל מי שסירב בפעם הראשונה, ייעתר להצעה השנייה בשמחה.

• כשאתם מגישים קפה, דאגו תמיד להגיש את הספל עם תחתית או צלוחית הגשה. כשאתם האורחים וקיבלתם צלוחית מתחת לספל, זהו המקום (היחיד) שבו אתם מניחים את הכפית לאחר שסיימתם לבחוש את הקפה. בהזדמנות זו רצוי גם להקפיד ולהניח אותה כך שלא תטפטף על השולחן או על המפה. אם לא קיבלתם תחתית, אתם יכולים להניח את הכפית על צלחת העוגה (אם יש) או על כל צלחת אחרת המונחת על השולחן. 

• אם אתם שותים את הקפה ליד שולחן אוכל, יש להרים את הספל בלבד לשתיה.הצלחת נשארת על השולחן. אם הקפה מוגש על שולחן נמוך,שולחן סלוני, יש ולהרים בכל פעם גם את הצלוחית מעל השולחן.

• אם הקפה חם מדי, פשוט ממתינים ונותנים לו להתקרר. לא נושפים עליו לקררו,ובטח שלא לוגמים ממנו בלגימות קולניות

• טיפ קטן - כשאתם שותים קפה הפוך בחברה, זכרו שיש לו נטייה להשאיר שפם לבנבן וקצפי. השתדלו ללגום בזהירות וכן הקפידו לנגב את השפה לאחר השתייה (ובמהלכה).

אספרסו מוגש בכוסות קטנות, עם תחתיות קטנות מיוחדות. נהוג להגיש לידו גם כוס קטנה של מים קרים או סודה. אם קיבלתם עם האספרסו גם פיסה של קליפת לימון, אתם אמורים להכניס אותה (בזהירות) לתוך הכוס. זה מדגיש את טעם הקפה ומוסיף לו ארומה. 

• היום אין זה נהוג להגיש את הקפה כשהוא כבר עם סוכר וחלב. לפני שמגישים את הקפה מניחים על השולחן סוכר, ממתיק מלאכותי וחלב - גם קר וגם חם. כך כל אחד יכול להכין לעצמו את הקפה כמו שהוא אוהב (או להנחות את המארח ליד השולחן כיצד להכין לו אותו, אם המארח מסרב לשירות עצמי).

לכתבות נוספות שלי בנושא: http://www.tll.co.il/?lang=il&category=articles&subcat=205&pageart=370   

 

 http://www.tll.co.il/?lang=il&category=articles&subcat=205&pageart=406   קפה הבונה האתיופי

 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ