טלפון: 03-6913545


פרחים ונימוסים

פרחים ונימוסים

תקנון וכללי הנימוס לשליחת פרחים בארץ ובעולם 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

אין מתחרה לפרחים מאז ומתמיד משמשים הפרחים כאמצעי סמלי וייחודי לביטוי רגשות, תקוות, ברכות, הוקרה וסימפטיה. הפרחים מסמלים הסכמה, חגיגה, תודה. לכאורה, נראה כי פרחים הם דבר מובן מאליו, שכן אפשר למצוא אותם בכל מקום: בצדי הדרכים, בגינות הבתים ואפילו – בעציצים המשרדיים. ובכל זאת, בניגוד למה שחושבים הציניקנים וחרדי הקלישאות, אין ספק כי עדיין לא נס לחם. עוד לא קם מתחרה ראוי לריח הפרחים וליופיים.

 רבות סופר ונכתב על אודות סגולותיהם של הפרחים – החל מ"פרח לב הזהב", שידע לרפא מחלה נדירה וכלה בפרחי באך, שתמציותיהם יכולות להרגיע נפש סוערת, אך אין ספק שביטויים המרגש ביותר – כשמגישים אותם כמתנה. בין אם תשלחו פרחים כמחוות תודה מכל הלב, בין שתעניקו אותם כשי למארחת שבביתה אתם מתארחים לראשונה ובין שתרצו לשבח את המחותנים שלכם לעתיד – פרחים הם מתנה רצויה בכל מקום ובכל זמן, ובכוחם להביא קרן שמש ביום סגריר. אלא אם כן...אתם אלרגיים לפרחים!

על מנת להימנע מבלבול ומבוכה עלינו להכיר כמה נהגים בינלאומיים הקשורים לפרחים. נהגי הענקת הפרחים השתנו מאוד בימינו. לדוגמה, אין האישה צריכה להמתין עוד שגבר יקנה לה זר פרחים, ועם זאת, על הגברים לשנות את קו מחשבתם לפיהם פרחים מיועדים לאירועים מיוחדים בלבד. כיום הפרחים נשלחים כמחווה של אכפתיות, על מנת לעודד ולשמח.

אירועים ש"זועקים" פרחים:

אבל: ברוב הדתות מקובל לשלוח פרחים ללוויות (חוץ מהדת היהודית). מקובל גם לשלוח פרחים כמה שבועות לאחר המוות במטרה להסב תשומת לב "אנחנו חושבים עליכם".

ביקור חולים: הבאת פרחים לחולה זוהי מחווה מסורתית, אך יש     לקחת בחשבון שהפרחים מטרתם לשמח והם באים כתוספת לחום אנושי ולדאגה כנה. חשוב לזכור כי אסור שיהיה זה זר ענק. פרח קטן סמלי מתקבל באותה הבנה ותודה. מטעמי רגישות ואלרגיה קיימת בבתי חולים רבים מדיניות שלפיה אין להכניס פרחים לשטחם.

אירוח: הפרחים מקובלים מאוד כשי המביע תשומת לב ותודה על אירוח נעים ומוצלח. אנשים אשר נמנעים מאוכל מתוק כגון שוקולד מטעמי בריאות ודיאטה יעריכו מאוד את ההתחשבות באורח חייהם ומכאן, את קבלת הפרחים כמתנה. כאן אדגיש שוב: אין צורך בזר שלם. גבעול אחד של פרח מיוחד (סחלב, לדוגמה), בהחלט ייתן מענה ראוי.

על המארח להניח את הפרח או את סידור הפרחים בשלמותו, במקום של כבוד הנראה לעין, לשביעות רצונם של האורחים, שטרחתם מוערכת.

יש להתחשב באנשים האלרגיים לפרחים או באלה שלא יכולים לסבול ריח של פרח מסוים על אף צורתו היפהפייה (הנרקיס, למשל). כאן באים לעזרתנו הפרחים המלאכותיים. זר של פרחים ממשי יכול להיות קישוט מקסים לחדר, אך חשוב לדעת: פרחים אלה חייבים להיות באיכות מעולה, ולעולם לא מפלסטיק.

התקנון המנומס לשליחת פרחים:

טיפים פרחוניים:

אפשר לשלוח פרחים כמעט בכל הזדמנות – כשיש   סיבה מוצדקת וגם ללא כל סיבה.

פרחים בעולם

 

לקוח מתוך הספר:

'נא להתנהג בהתאם'

נימוסים בעידן העכשווי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

                                                                  לרכישת המהדורה הדיגיטאלית      לרכישת המהדורה המודפסת

 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ