טלפון: 03-6913545


כישורי אירוח

כישורי אירוח

כישורי אירוח
תמי לנצוט ליבוביץ 

"אמנות האירוח ושיחות החולין הקצרות, בעלות המשמעות, הן ההתמחות החדשה של הדמוקרטיה בעידן החדש והדבר לו אנו זקוקים בעולם כעת"

(פיל קאס, מנכ"ל "קולומבוס", אוהיו, ארצות הברית).

אירוח הינו אחד מהתחומים החשובים ביותר, הן בחיינו הפרטיים ובעיקר בעולם העסקי, שכן, לא מעט עסקאות גדולות נסגרות מעל שולחן הארוחה, דווקא ברגעים הנינוחים ביותר.

להבדיל מכישורים רבים אחרים, אשר באים לנו באופן טבעי כמו יכולות ביטוי, מכירה, מנהיגות ועוד - עליהם נאמר כי הן תכונות חיוניות לעסקים, הרי שכישורי האירוח, חיוניים לא פחות, והם דווקא דבר בר למידה, וככל שנשכיל ליישם אותם טוב יותר, כך ייטב. בין אם מדובר על אירוח בסביבה המשפחתית והחברית, ובפרט כאשר הדבר נוגע לעסקים!

כאשר אנו מדברים על כישורי האירוח, ישנם כמה פרמטרים אותם יש לקחת בחשבון:

מקום האירוח: למארח ישנן כמה אפשרויות לבחירת מקום האירוח, גם כשמדובר על עסקים, זירת האירוח המרכזית היא לא בהכרח הסביבה העסקית, ובמקרים רבים, ההיפך הוא הנכון. לבחירת המסעדה, או לחלופין, להתאמת הבית לצורך האירוח יש חשיבות גבוהה להצלחה.

למעשה מדובר על אחד הפרמטרים הקריטיים, בייחוד באירוח עסקי, בו נרצה להסב לאורח סביבה נוחה ונעימה, בה יחוש נינוח ולא מאוים.

התפריט: חשוב להקפיד על בחירה של תפריט ולהתאימו לאופי האירוח. אם האירוח הוא של אורחים אשר הגיעו מחו"ל, חשוב לוודא מראש על מנות שעלולות להיות זרות להם, כך שלא ייווצר מצב בו יהיה ניגוד כלשהו בין המנות המוצעות להרגלי האכילה של האורחים.

יתרה מכך, אם כבר החלטתם לתת לאורחים שלכם טעימה מאוכל מקומי, חשוב לתת הסבר תחילה על המנה, כמו גם על אופן האכילה, שעלול להיות זר לאורחים במנות מסוימות. דוגמא טובה לכך יכולה להיות ניגוב של חומוס, אותו הישראלים כל כך אוהבים. אם האורחים שלכם הגיעו מחו"ל, כדאי לתת הסבר קצר על המנהגים המקומיים.

כלי אוכל: לסוג האוכל חשוב מאוד להתאים את כלי ההגשה המתאימים, על מנת להסב את מלוא הבסיס לסעודה נעימה ונוחה. כמו כן, חשוב לשים דגש על מגוון רחב של פרטים קטנים, החל מאופן הישיבה, דרך מפת השולחן, עד להגשת כלי האוכל הרלוונטיים לסוג המנות וכולי. כמובן שאם החלטתם לארח במקום חיצוני, כמו במסעדה, פרמטרים אלה צריכים להיות מטופלים על ידי מקום האירוח. חשוב לוודא מראש על המסעדה, לפני שמזמינים בה מקום.

 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ