טלפון: 03-6913545


פרופורציות וטכניקות הסוואה - להתלבש בסטייל

פרופורציות וטכניקות הסוואה - להתלבש בסטייל

פרופורציות וטכניקות הסוואה – להתלבש בסטייל
איך להדגיש יתרונות ולהסתיר חסרונות?
תמי לנצוט ליבוביץ AICI, CIP
תאריך: 13.3.12

ישנו פרמטר חשוב שמנחה אותנו בקניית בגד חדש: מבנה גוף. הדבר נוגע במיוחד לנשים. בגד מתאים יסייע להבליט את יתרונות מבנה הגוף, כמו מותניים צרים או קומה נאה.

אם אתם לא מרוצים מהפרופורציות של גופכם וישנם חלקים שהייתם רוצים לטשטש, מגוון הבגדים בחנויות יעשה עבורכם את העבודה.

צבעים: אם אתם רוצים להיראות מלאים פחות, בחרו בגדים בגוון כהה. לבגדים בהירים יש נטייה להיראות "מרחיבים". מלבד זאת הגבילו את מספר הצבעים בבגד החדש. כתמי צבע קונטרסטיים יגרמו לכם להיראות כבדים יותר.

למראה אלגנטי, הדגישו תמיד חלק קטן מגופכם: אוזניים, סנטר, חזה, צוואר, זרועות, מותניים, או רגליים. אם כולם יודגשו בערבוביה, המראה יהיה "מקושקש" ומסורבל. אם אתם רוצים להסתיר אזור מסוים בגופכם, הניחו לעין המתבונן לעבור ברפרוף מעל אותו אזור. אם את רוצה להסתיר חזה גדול או ירכיים עבות, לבשי בגד המסתיים מתחת לקו החזה או הירך והימנעי מקישוטים רבים מדי כמו סלסולים, תחרות, כפתורים קדמיים, כיווצים וצעיפים גדולים.

אגן "ים תיכוני": במזרח התיכון, שכיחה פיגורה נשית רחבת אגן. אישה בעלת ירכיים רחבות יותר מהכתפיים תשתמש בטכניקות היוצרות אשליה של גובה ואורך.

להלן מספר שיטות:

צבע: חצאיות ומכנסיים בצבע אחד, כהה יותר מהבגד העליון. למשל, חצאית בכחול כהה ומקטורן משובץ.

סוגי בד: אם חלק הגוף העליון רזה, לבשי בגד עליון מבד עבה עם מכנסיים מבד דק יותר.

חצאיות: מכפלת החצאית רחבה יותר מחלקה העליון ובעלת קווים אנכיים.

ז'קטים: ארוכים, צרים ומחויטים, צמודים למותן ומסתיימים במקום הרחב ביותר. הימנעי מללבוש ווסטים, בדים רכים וז'קטים מרובעים, צמודים למעלה ומתרחבים כלפי מטה, וכן לא ז'קטים בעלי דשים כפולים.

כריות כתפיים: שיטה מצוינת לטשטוש רוחב הירכיים ולהוספת מראה צעיר לכל סוודר.

מעילים: רחבים וחופשיים או מחויטים למחצה בצבעים מנוגדים, ללבוש פתוחים מעל שמלה עם חגורה, חצאית או מכנסיים.

שרוולים: אם פלג הגוף העליון רזה, לבשי חולצות בעלות שרוולים מחויטים וכריות כתפיים בגזרת קימונו, תפוחים או רגלן.

מכנסיים: בחרי במכנסיים ישרים, כיסים מאורכים.

אל תבחרו בטקטיקת "האוהלים" שנהוגה אצל אנשים מלאים הרוצים לטשטש את ממדי גופם. בגדים מגושמים וחסרי גזרה יגרמו למראה חסר סגנון וסר טעם.

טיפ חשוב: למדוד גם בישיבה: לפני שאתם בוחרים בגד חדש נסו להימנע מהטעות הנפוצה של מדידת בגד בעמידה. לבשו את הבגד ושבו על כיסא. עכשיו בהחלט יכול להיות שתגלו כי פתח בית השחי קטן מדי, שהשמלה חושפנית מדי, שהחולצה או הז'קט קטנים מדי והחצאית צרה בירכיים. בגדים הדוקים יוצרים בליטות וקמטים, וכך מדגישים אזורים שהייתם רוצים דווקא לטשטש.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ