טלפון: 03-6913545


תדמית אישית, רושם ראשוני ושפת גוף

תדמית אישית, רושם ראשוני ושפת גוף

תדמית אישית, רושם ראשוני ושפת גוף
תמי לנצוט ליבוביץ

את המושג "מיתוג" אנו שומעים יותר ויותר בעידן האחרון, והוא רלוונטי לנו, בדיוק כפי שהוא רלוונטי למוצרים ולחברות כחלק מהתמהיל השיווקי שלהם, הרי המוצר החשוב ביותר אותו אנו מוכרים זה אנחנו.

תדמית אישית זהו למעשה תהליך מיתוג לכל דבר, אשר מטרתו לסייע לנו למכור את עצמנו טוב יותר, להתנהל בסביבה שלנו בצורה בטוחה יותר ולהשיג את מושא מבוקשינו באופן המהיר והיעיל ביותר.

בעזרת תדמית אישית ניתן יהיה לקבל רמת קשב גבוהה יותר מהסביבה בה אנו פועלים ובכך לשפר את איכות החיים באספקטים שונים.

תדמית אישית מתחילה בפרטים הקטנים ובנייתה מתפרסת על פני תהליך שמורכב מאלמנטים שונים, כשלכל אלמנט חשיבות משלו, והתייחסות לכולם ביחד תוכל לעזור בבניית תדמית אישית נכונה, שתעזור לנו גם בחיים וגם בעסקים.
מודעות היא הדבר החשוב ביותר בנושא זה, וגם אם בהרגשה האישית נדמה שהכול תקין, הרי שלא בהכרח הדבר נכון תמיד.

צעדים ראשונים לבניית תדמית:
הרושם הראשוני אותו אנו משאירים ילווה אותנו לאורך הדרך בכל מערכת יחסים אותה נבנה עם האובייקט שניצב מולנו. רושם ראשוני הוא אלמנט מכריע על האופן שבו תופסים אותנו, והדבר נכון לגבי כל סיטואציה, כאשר מדובר למעשה על סך של ערכים אותם בונה האדם שניצב מולנו, עלינו, והוא נבנה על בסיס פרמטרים שונים שמורכבים מאלמנטים חיצוניים לצד אלמנטים תת הכרתיים. ככל שנשכיל לשלוט בצורה טובה יותר על הפרמטרים החיצוניים, הרי שגם השליטה על המסר התת הכרתי אותו אנו משדרים תשתפר בהתאם.

שפת גוף, זהו אחד האלמנטים הבולטים ביותר לעניין זה, ולמרבה ההפתעה, אנשים רבים אינם מצליחים לשלוט על שפת הגוף שלהם בנקודות זמן קריטיות, למעלה מכך, מחקרים רבים מראים כי חלק ניכר מהאנשים אינם מצליחים לשלוט בשפת הגוף שלהם, עד כדי פליאה, במיוחד כשמדובר על נקודות קצה קריטיות כמו ראיונות עבודה, מפגשים רומנטיים בהם רמת ההתרגשות עולה, פרזנטציות חשובות ועוד.

שפת גוף באה לידי ביטוי בכמה רבדים, ביניהם הוויית פנים ותנועת גבות, אופן הנשיאה העצמי בזמן הליכה או ישיבה, שימוש בידיים בזמן הדיבור ועוד. בעוד שהאדם, בזמן אמת מתקשה לשלוט על פעולות אלה, הרי שמי שניצב מולו אוסף רשמים בעיקר על בסיס התקשורת הלא מילולית, וכל תנועה או התנהלות מביעה עלינו רבות. עבודה נכונה והגברת המודעות תוכל לסייע בשליטה על שפת הגוף, ובכך למעשה תעזור לנו להעביר את המסר שלנו בצורה טובה יותר.

מעבר לשפת הגוף, גם למארז יש חשיבות גבוהה, כלומר הלבוש שלנו. ישנם קודים שונים של לבוש שנהוגים בחברה, ויתרה מזאת, משדרים מסרים כאלה ואחרים, כך מנהלים לדוגמא, צריכים לנקוט בקו לבוש מסוים אשר ישדר יותר סמכות, יציבות ובטחון, כאשר גם להתאמת הצבעים, לעניין זה, יש חשיבות גבוהה.

אצלנו במרכז הבינלאומי לתדמית, תקשורת ונימוסים, תוכלו להצטייד בכל הכלים החשובים לבניית תדמית אישית שתשדרג את החיים שלכם ותעלה אתכם על המסלול הנכון.

 

 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ