טלפון: 03-6913545


בושם ונימוסים – Less is More

בושם ונימוסים – Less is More

באיזה בושם את משתמשת?

תמי לנצוט ליבוביץ

בושם זאת החותמת האישית של כל אישה ואישה, ולאחרונה, של יותר ויותר גברים בישראל. כמו בגד טוב ומתאים, בושם עושה לנו טוב  ולסובבים אותנו. מחקרים שונים שנערכו על בושם הצביעו על כך שהוא מעורר תחושות של נינוחות, התלהבות, התעוררות ראשונית ואף עשוי להגביר יעילות. מסיבה זו ממש חברות יפניות רבות מפזרות בשמים במשרדיהן. לפי אותם המחקרים: כאשר הותז במשרד ריח יסמין, הצטמצמו טעויותיהם של עובדים ב- 21%. כאשר הותז ריח לימון, צנחו הטעויות ב- 54%.

בושם, כמו בן זוג, לא מגיע תמיד בהזמנה. לפעמים לוקח זמן עד שמוצאים את זה שבדיוק מתאים לגוף. ובכן כיצד מאתרים את הבושם הנכון:

  1. יש להתאזר בסבלנות. ייתכן שהמסע עוד ארוך.
  2. לא ניתן להריח יותר משני בשמים בפעם אחת.
  3. בין הרחה להרחה רצוי להריח קפה הפועל כגורם ניטרלי.
  4. התיזו מעט בושם על הגוף (פרק היד מקום נפלא) והמתינו כעשר דקות, עד שתוודאו אם הריח אכן מתאים לכם.
  5. אם אתם מתלבטים בקשו מהמוכרת בחנות דוגמיות

אין להתלהב יתר על המידה מריח הבושם שבחרתם. ישנם נשים וגברים שריחם מבשר את בואם ושובל של ריח שלא תמיד נעים לסובבים, נשאר דקות ארוכות אחרי עזיבתם. אל תגזימו. בושם צריך להטביע נוכחות במרחב האישי בלבד. המשפט less is more קולע כאן למטרתו.

חשוב לדעת: 

יש להניח את הבושם (לרסס) תמיד לאחר מקלחת, על עור נקי ויבש. לפני שלבשנו את בגדינו.(ממליצה בבקבוק מתיז, בגלל נוחות השימוש בו), לחצו על כל נקודה מהנקודות הבאות:

נשים:

גברים:

אין צורך בנקודות דופק אלא ריסוס על שטח הגוף.

כששמים נכון את הבושם על עור נקי ויבש לאחר המקלחת תתפלאו  כמה שעות הבושם יחזיק .

כמה דברים שכדאי לדעת על בושם:

בושם ונימוסים:

נניח שהיום בבוקר במשרד הבחנתם בריח טוב משולחן העבודה של אפרת. אל תיגשו אליה מיד ותשאלו: "אפרת, באיזה בושם את משתמשת?"

השאלה היא מאד אינטימית ופחות מנומסת, לא כל אחד מוכן ורוצה לשתף אתכם בבחירות האינטימיות בבשמים  בהם הם  משתמשים. על מנת לחסוך את אי הנעימות ולגרום להם לגמגם מעט או לענות תשובות  מתחמקות שכאלו: "אמ..... שכחתי  איזה בושם שמתי הבוקר", "לא זוכרת את השם של הבושם"......" על מנת לתת לאותו אדם את הבחירה לשתף אותנו או לא, לשאלה הישירה אין מקום.

הדרך הנכונה והמנומסת היא שאלה עקיפה בצורת מחמאה, כמו  מחמאה והתייחסות אמתית, "איזה ריח נפלא, ממש טוב, אוהבת!" יש מקרים בהם אפרת תחייך, תודה לנו ויש להניח, ואולי אף תסגיר את זהותו של הבושם החדש שלה.