טלפון: 03-6913545


לקנות חכם - "האם זו קניה הכרחית?

לקנות חכם - "האם זו קניה הכרחית?

טיפים לשמירת שפיות הדעת בעת הקניות:

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

את עוברת ליד החנות ועוצרת מול חנות הראווה. ושם, נמצא ז'קט מדהים, צבע מדליק ובטנה יפהפייה. הדבר היפה ביותר שראית בשנים האחרונות. והכי טוב – 35% הנחה! עשר דקות לאחר מכן הז'קט נמצא ברשותך. שעתיים לאחר מכן, בבית, את מתבוננת בעצמך במראה ושואלת את עצמך “למה קניתי אותו? יש לי כבר משהו דומה והרבה יותר שימושי. וחוץ מזה, הקיץ כאן כל כך ארוך – מתי אוכל ללבוש אותו?"

כמו רבות מאתנו – התפתית לקניה בגלל ההנחה. כמובן שקונה נבונה תנצל את המבצעים וההנחות השונות, אולם אסור לגרום להנחה לפתותך לקנות פריט לא נחוץ או לא מחמיא. לא הרווחת מאומה אם קנית משהו במבצע ענק – אולם אינך משתמשת בו. אולי חסכת 300 ₪, אבל רכשת בסה"כ קולב נוסף יקר לארונך.

השאלה ה אותה את צריכה לשאול את עצמך היא האם הבגד הוא אכן במידתך. הימנעי מהנוהג של להגיד "אני מידה 40, או 42". לכל יצרן גזרות שונות, והמידות משתנות מיצרן ליצרן או מבגד לבגד. חייב להיות רווח של לפחות 5 ס"מ בינך ובין הבגד. מדדי כל פריט. היי בתנועה וראי כיצד הבגד זורם איתך. בגד עם שרוולים צרים מדי, יגרום לך להיראות כאילו לבשת את בגדי אחותך הקטנה.  שרוול המקטורן צריך להראות את חפתי החולצה. הכיסים חייבים להישאר סגורים. בדקי שלולאות הכפתורים אינן נמתחות – בגד קטן מדי. מכנס הדוק מדי המראה את קווי התחתונים – ממש לא יפה.

תמיד תמיד לזכור לרכוש בגד ההולם את תדמיתך, ביטחונך העצמי ונוחיותך.

כאשר הינך חושבת על קניית פריט מסוים חשבי "האם אני באמת זקוקה לו, או רק רוצה אותו?"  כאשר יש לך כבר שלש חולצות שחורות ואת רוצה את הרביעית בגלל ששמו של המעצב מופיע עליו – האם את באמת צריכה אותה? יש לך כבר ארבעה זוגות מכנסי ג'ינס, אולם לזה יש כפתורים חמודים – האם את זקוקה להם?

מלתחה הכוללת ביגוד הולם ונכון אינה מקרית. הדבר כרוך במאמץ ותכנון. זהו מקומה של רשימת המלתחה אשר תסייע לך בשלוש נקודות עיקריות:

  1. זיהוי הפריטים הקיימים בארון ובמגירות ומניעת פריטים רכישת פריטים זהים.
  2. זיהוי הפריטים להם את זקוקה.
  3. זיהוי פריטים להתאמה ושילוב.

טיפים ללבוש וטיפוח מקצועי – mix & mach

עשו: 

אל תעשו:

מה צריך לדעת לפני יציאה לקניות?!

טיפים לשמירת שפיות הדעת בעת הקניות:

  1. לקנות בתחילת העונה כאשר המבחר הוא גדול. - את חיבת להרגיש ולהראות במיטבך ,לדעת ולהכיר את האופנה העכשווית ולו בפריט ובאביזר עדכני.אחד בתחילת העונה (את אשת העולם)
  2. צאי לקניות כאשר החנויות פחות עמוסות – שעות הבוקר המוקדמות,  או שעות הערב המאוחרות, (כדאי שתתאמי פגישה מסודרת עם בעלת החנות)
  3. קני בחנויות מסוימות וכך תכירי את צוות המכירות. הם לעיתים יתקשרו אליך לבשר לך על דברים חדשים או על מבצע קרוב.
  4. לקונות במבצעים – קנו מיד עם הורדת המחיר את הפריט בו חשקתם. ההורדות הנוספות יישמרו לפריטים כיפיים אחרים.
  5. אל תחכי לרגע האחרון לקנות בגד ערב לאירוע מיוחד. הסוף יהיה שתקני משהו בלתי הולם לחלוטין.
  6. מצאי לבנים וגרביים ההולמים אותך ביותר.

מה אנו צריכות לדעת על בחירת צבע 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ