טלפון: 03-6913545


ג'ינס - פריט חובה בכל מלתחה

ג'ינס - פריט חובה בכל מלתחה

 יום הגינס הבינלאומי

השבוע חוגגים את יום הג'ינס הבינלאומי! כן, ג'ינס, פריט בסיסי וחובה במלתחה של כל אחד מאיתנו . מכנסי הג'ינס הפכן לסמל, סגנון וסטטוס אישי אך יחד עם זאת שמעורר מחלוקות בנושא פרוטוקול וקוד הלבוש בעולם הנימוסים.

ממדינה למדינה ומסיטואציה לאירוע, מקומו של הג'ינס משתנה מרצוי מאד ,לפחות מומלץ.

איך זה עובד אצלנו בארץ?

במדינה שכולם לובשים ג'ינס, גם לחתונות, השקות ואירועים מיוחדים, צריך לדעת איך לשלב את הג'ינס עם הנעל הנכונה ומתי לוותר לטובת מכנס מהודר יותר.

איך זה עובד בעולם?

עוד מארה"ב של שנות השישים ובייצוג בסרטים וקולנוע, ג'ינס שידר מרד ונעורים. עד היום, למרות שג'ינס הוא חלק בלתי נפרד בלבוש יומיומי, אין סיכוי לפגוש אותו בחתונה, אירוע רשמי או אפילו סביבת עבודה משרדית במקרים מסוימים בארה"ב.

אני זוכרת שיחה עם חברה ישראלית, שסיפרה שכאשר הייתה בת 22, צעירה שרק עברה לארה"ב וחיכתה בתור לראיון עבודה לתפקיד מלצרית, במיטב מחלצותיה וגם ג'ינס יפה שבחרה בקפידה. בחורה שישבה איתה בתור לראיון העירה לה על כך שהיא לא מאמינה שהיא הגיעה לראיון בג'ינס, הערה שערערה אותה כמובן עוד לפני שנכנסה לדבר עם המראיינים. את תפקיד המלצרית ה"נכסף" היא לא קיבלה אבל מי יודע אם זה היה בגלל הג'ינס או מסיבה אחרת (:

כמה טיפים בסיסיים שלובשים ג'ינס בסביבת עסקים ובכלל:

ג'ינס הוא אמנם עניין של סטטוס ואנשים מבזבזים לא מעט כסף על מותג הג'ינס האהוב עליהם אבל בסביבת עסקים ובכלליות ליצירת מראה אלגנטי נכון, חשוב להקפיד על גזרה, צבע ואיכות יותר מהמותג או הקולקציה.

ולסיום, עובדה מפתיעה על המילה הבינלאומית ג'ינס! הידעת שמקור המילה הוא מעיירה באיטליה בשם ג'ינס, כך קבעו היסטוריונים שהתחקו אחר המילה וגילו שזה המקום בו כביכול יוצרו מכנסי ג'ינס לראשונה!

לעוד מידע על קוד לבוש, סטייל בעסקים ובחברה, באירוח ועוד עשרות כתבות בנושא נימוס, נוהג ותדמית בעולם ובארץ, מוזמנים לבקר בבלוג ובאתר שלי www.tl.co.il

בקיצור ולעניין:

מכנסי ג'ינס – חובה בכל מלתחת עסקים ייצוגית, גברים ונשים: