טלפון: 03-6913545


מסגרת המשקפיים כחלק מתדמית אישית

מסגרת המשקפיים כחלק מתדמית אישית

מסגרת המשקפיים כחלק מתדמית אישית

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

הידעתם?

המשקפיים הומצאו בצפון איטליה ככל הנראה בשנות ה-80 של המאה ה-14, אולם זהות הממציא אינה ידועה. אשר למסגרת המשקפיים, כאן יש תמימות דעים – המסגרת המודרנית, הכוללת ידיות הנמשכות מעל ומעבר לאוזניים, פותחה בשנת 1727 על ידי האופטיקאי הבריטי אדוארד סקרלט.

בעשורים האחרונים, חלה עלייה בלתי פוסקת בשימוש בעדשות מגע ובניתוחי לייזר לתיקון ליקויי ראייה. ובכל זאת, משקפיים עודם נפוצים במידה רבה וממשיכים להתפתח מבחינה טכנולוגית, כמו גם מבחינה עיצובית. מסגרת המשקפיים מהווה תכשיט המותאם למבנה הפנים, האישיות, צבע פיגמנט העור וכמובן לא נזלזל , כפריט אופנה  עדכני ויוקרתי. 

מה משדרות המשקפיים?!

בזירת העסקים משקפיים משדרים כוח, עוצמה. אדם המרכיב משקפיים נתפס כאינטליגנטי יותר, כמשכיל וכרחב אופקים. מחקרים הוכיחו שככל שהמסגרת מקושטת פחות, כך תפיסות אלו גוברות. לאנשי עסקים מומלץ להרכיב משקפיים בעלי מסגרת ישרה ובולטת, המשדרת סמכותיות ורצינות. משקפיים ללא מסגרת מומלצים יותר לאנשים המנסים לשדר קונפורמיזם ולא לבלוט יותר מדי – לרוב לא נמצא אותם בחוד החנית העסקית.

 

מסגרות המשקפיים והתאמתם למבנה הפנים 

הדבר החשוב ביותר בהרכבת משקפיים הוא להתאים את המסגרת אל צורת הפנים  לצבע המסגרת.  

משקפי שמש - פריט חובה לכל אחד ואחת.

משקפי השמש מגנים מהאור הנראה ומהקרניים העל-סגולות (אולטרה-סגולות). הם בולעים קרינה ומווסתים את כניסתו של אור השמש העובר דרכם, כדי לחסום חשיפה של העין לכמות אור רבה מדי ולמנוע סנוור. אנשים משתמשים במשקפי שמש במקומות שיש בהם חשיפה לכמות גדולה של אור, כמו על שפת הים, באזורים המכוסים שלג ותחת זרקורים המפיצים אור רב, וכן ביומיום.

נהוג לחשוב כי כל עדשה כהה מגנה מפני נזקי הקרינה העל-סגולה, נזקים כמו קטרקט, סרטן העין וניוון הרשתית, אך אין זה כך. ובכל זאת, במרוצת השנים הפכו חברות שונות את משקפי השמש הבריאותיות לפריט אופנה. מרביתן שמו דגש בעיצוב משקפי השמש ובסינון הקרינה כאחד, אך יש לקחת בחשבון שמשקפי שמש אמורים להיות מותאמים לאקלים המדינה הנתונה.

עצות לבחירת משקפי שמש

במשקפי שמש מומלץ להקפיד על התכונות הבאות:

משקפי שמש ונימוסים 

©כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ