טלפון: 03-6913545


איך שומרים על השפיות כשהילדים בחופש?

איך שומרים על השפיות כשהילדים בחופש?

איך שומרים על השפיות כשהילדים בחופש?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  

החופש הגדול כבר כאן! עבור בני הנוער זה אומר לבלות את מרבית שעות היממה בחוף הים עם חברים ועם ה-iPod. אך עבור הורים עם ילדים קטנים יותר זה אומר ב-ל-א-ג-ן!

הורים ובעיקר אמהות צריכות להיות יצירתיות במהלך החופש הגדול, ובזמן שנשאר מהחופש הגדול – אפשר אפילו ליהנות ממנו בלי לבזבז הרבה כסף. לשם כך צריך לתכנן מראש מה יהיה סדר היום.

חמישה רעיונות יצירתיים שינעימו את זמנכם בחופש עם הילדים:

 1. לוח שנה: לכולם בבית יש לוח שנה. שבו עם הילדים והכינו תוכנית לחופש הגדול. כל פעם שיש אירוע שאתם הולכים אליו כמו: ביקור בלונה פארק, פיקניק משפחתי, בילוי בספארי, הזמנה להתארח בבית, ביקור אצל סבא וסבתא, חבר בא לביקור, ימי הולדת של כל בני המשפחה, תחילת הלימודים, חגים וחופשים במהלך הלימודים – כל אלו ועוד רבים אחרים הם אירועים שכדאי לציין בלוח השנה ולקשט בעזרת מדבקות צבעוניות, סרטים, קישוטים, אבנים וכל דבר אחר העולה על רוחכם. זה אמור להעסיק אתכם ואת ילדיכם לפחות למספר ימים

 

 1. עודדו קריאה:
  • הפכו את הרגלי הקריאה אצל ילדיכם לתחביב. בקרו בחנויות יד שנייה, בספרייה העירונית הקרובה, והסבירו לילדים על יתרונות הקריאה ועל הרווח הגדול שיצא להם ממנה אם יקרא ספר אחד בשבוע.
  • אם ילדיכם מתקשה בקריאת ספרים אפשר לשמע סיפורים גם דרך ה-mp4  או דרך המחשב. הדבר עוזר בבניית מיומנויות הקשבה אצל הילדים ולהעשרת עולמם.
  • ישנן מסגרות של הקראת סיפורים לילדים בגילאים שונים – דבר שיכול להיות מהנה עבור הילדים ומאפשר להם להכיר ילדים חדשים וליצור חברויות חדשות.

 

 1. בילויים תרבותיים: החופש הגדול הוא הזדמנות מצויינת לבילוי בתיאטרון, לביקור במוזיאון או בתערוכה מעניינת, לטיולים כיפיים, למסגרות העשרה שונות ועוד. לפני היציאה לאחד ממקומות אלה – כדאי להסביר לילדים על כללי ההתנהגות בתיאטרון, במוזיאון, על ההצגה שהולכים לראות, על האומן שהכין את התערוכה, כך שיגיעו מוכנים ולא ימצאו את עצמם מבולבלים ועם סימני שאלה.

 

 1. כרטיס הערכה על התנהגות טובה: גשו לחנות הצעצועים הקרובה לביתכם וקנו רול גדול של כרטיסים. עשו הסכם עם הילדים שבכל פעם שהם עושים מעשה טוב ומנומס, הם יזכו ב"כרטיס הערכה על התנהגות טובה". מה זאת התנהגות טובה? בכל פעם שהילד סידר את החדר, סידר את הבגדים בארון, עזר לפנות את השולחן בסיום הארוחה, עזר לפנות את הכלים מהמדיח, או כל התנהגות אחרת שאתם חושבים שהיא ראויה לציון. אך יש מלכוד: הילדים לא יכולים לבקש את הכרטיסים! רק ההורים נותנים את הכרטיסים בהתאם לשיקול דעתם. עשו הסכם שכשאר כל האחים ביחד מגיעים לכמות של 100 כרטיסים – יוצאים לבילוי כיפי עם כל המשפחה שעליו תחליטו מראש.

 

 1. סדנת בישול ביתית: אחד הדברים שילדיכם בטוח ישמחו לעשות הוא ללכלך את ידם בשוקולד, להכין מאפים טעימים בצורות שונות ולהרגיש טבחים קטנים ליום אחד. קנו את כל הדרוש על מנת להפוך את היום לסדנת בישול מקצועית. בחרו במתכון בטוח ופשוט וכזה שהילדים יאהבו, הפשילו שרוולים ותתחילו במלאכה. קחו בחשבון שהבית יהיה מלוכלך אחרי היום הזה לכן קבעו מראש שבסיום סדנת הבישול יש לנקות ולהחזיר את הבית למצבו ההתחלתי.

 

 

 

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ