טלפון: 03-6913545


מיתוס הנימוס

מיתוס הנימוס

מיתוס הנימוס
תמי לנצוט ליבוביץ CIP 
 

ישנם הרבה מיתוסים על נושא הנימוס. יש שחושבים שהנימוס הופך אותך לרכרוכי או לסנוב, ויש שחושבים שהנימוס הוא משהו מלאכותי שמונע ממך להתנהג בטבעיות. יש גם החושבים שההתעסקות בנימוסים היא דבר מסובך שגוזל הרבה זמן.

אף אחד מהמיתוסים הנ"ל אינו נכון.

אתה יכול להיות גם מנומס וגם חזק וסמכותי. אינך צריך להיות מרושע בכדי לשדר חוזק. למעשה, מי שפועל מתוך עמדה של פחד בדרך כלל יהיה פחות חזק מזה אשר פועל ומונע מתוך כבוד.

כאמור, רבים תופסים את הנימוסים כסנוביות, ואכן, ישנם אנשים המשתמשים בנימוס ובאטיקט בכדי ליצור לעצמם תחושת עליונות על האחרים. אלה גם האנשים שבוחנים את התנהגות האחרים ומבקרים אותה. כמובן שזו אינה מהות הנימוס וסנוביזם הוא "נימוס רע".

אדם בעל נימוסים טובים, נעזר בנימוס בכדי לתת לסובבים אותו הרגשה נוחה ונעימה.

כמו כן, הנימוס אינו משהו מלאכותי שמתיימר לשנות את האדם. אינך צריך לשנות את מבנה האישיות שלך בכדי להיות אדם מנומס. אתה עדיין יכול לספר בדיחות ולצחוק מבלי לפגוע באנשים, אתה עדיין יכול ליהנות מהחיים תוך התחשבות באנשים אחרים, אתה יכול להיות ישר וכנה מבלי להיות מרושע ופוגע.

האם לוקח יותר זמן לפעול מתוך נימוס? התשובה היא לא! תהליך למידת והכרת הנימוס והאטיקט עשוי לקחת זמן, בדיוק כמו כל תהליך של שינוי התנהגותי שאתה עובר, אולם לאחר מכן, הוא הופך להיות טבע שני שלך וחוסך לך זמן על התנצלויות בפני אנשים שפגעת בהם, תיקון טעויות עסקיות שעשית (כשלא הכרת את הנוהגים הראויים) וכדומה.

הנימוס והאטיקט דורשים השקעה קטנה ונותנים "תשואה" מאוד גבוהה.

כמו כן, לאחר שמכירים את הנימוס והנוהגים, וכן את ההיגיון העומד מאחוריהם, רואים עד כמה הכול פשוט. הנוהגים וה"כללים" פשוטים וקלים ליישום ומשחררים אותך מאי הנוחות ואי הוודאות שמלווים אותך בהתמודדות עם סיטואציות בהן אינך יודע כיצד לנהוג וכשאתה חושש לפגוע בסובבים אותך או בשמך הטוב.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ