טלפון: 03-6913545


טיפ מנומס למי? כמה? ולמה?

טיפ מנומס למי? כמה? ולמה?

TIPS – To Insure Promote Service

כל מה שצריך לדעת על למי, מתי ,כמה ואיך לתת טיפ בעידן העכשווי.

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

התשר - הטיפ, הוא תגמול כספי מרצון, הנהוג בעולם המערבי עוד מהמאה ה-18, (ההסטוריה של הטיפ החלה באנגליה, בתופת ימי הביניים, מתן טיפ למשרת עבור מצוינות בעבודתו) ומאז מעמדו מתחזק ומתמסד בכל העולם, ופולש גם לארצות מסורבות תשר, כמו אלו במזרח הרחוק או במזרח אירופה. אמנם אנחנו מצפים, ובצדק, לקבל שירות הוגן וטוב מכל מלצר ונותן שירות אחר - ללא קשר לגובה התשר הצפוי - ועם זאת מוטב לא לשכוח שהתשר הוא חלק חשוב משכרם, ולכן מן הראוי לגלות הוגנות ונדיבות.

לשירות, בעיקר בארוחה עסקית, יש חלק חשוב בהצלחת הפגישה, ולכן הענקת תשר נאות קריטית כאן במיוחד. ראשית, היא מתגמלת את המלצר על המגיע לו: שנית, היא מהווה השקעה עתידית - אם אתם נוהגים לארח תכופות באותה מסעדה, יצא לכם מוניטין של נותני תשרים טובים (או רעים) והשירות יהיה בהתאם. לבסוף, התשר שתניחו על השולחן יגלה לעמית הסועד עמכם את רוחב ליבכם ועד כמה אתם יודעים להעריך השקעה בו.

 הכללים שלפיהם יש להעניק  טיפ

במסעדה

       מי משלם את הטיפ?  https://www.youtube.com/watch?v=gz6OlFKqgOU&t=14s

שליחים

בעידן העכשווי כשגל הפנדמיה של הקוביד-19 חגג, השתנו הרבה דפוסי התנהלות העבודה היום יומית.מקומות עבודה נסגרו,רבים איבדו את מקום עבודתם, התושבים כמעט בכל מקו בעולם נאלצו להישאר בביתם בסגר,  עובדים רבים שבדרך כלל שורדים על טיפים, כמו צוות מלצרים, פקידים בבתי מלון וברמנים, נותני שירות ואירוח איבדו את החלק הגדול הזה מהכנסתם כשהם כבר לא שירתו לקוחות באופן אישי. קם ופרח תחום עבודות שירות בנוסח אחר, מסעדות מזון מהיר, מעדניות,בתי עסק ביססו את בתי העסק שלהם על שירות שליחים, ורבים עברו לגו'ב חדש זה.כמה טיפ נותנים לשליח המגיע עד ביתכם?  בים 10 אחוז עד 20 אחוז ממחיר ההזמנה. שתי אפשרויות לתת את הטיפ: באופן אישי כשהשליח מגיע, נכין את הכסף במעטפה, (הלא בתקופה זו שומרים מגע), או פה נתבסס על הטכנולוגיה של טיפים וירטואליים, שבה קיימת האפשרות להעביר את הטיפ דרך אפליקציה ישר לחשבונו של השליח/ה ללא מגע יד. תזכורת קלה ומנומסת: פה נתחשב גם מזג האוויר הקר וחהסוער, אולי מנומס יהיה להוסיף ולהגדיל את סכום התשר ל 30%.

בתי מלון, נושא המזוודות - פורטר, בלבוי, חדרניות, דלפק קבלה, ..... 

מורי דרך - 

נהגי מוניות - 

מספרות, 

תחנות דלק

©כל הזכויות שמורות לתמי לנמוט ליבוביץ