טלפון: 03-6913545


מהפכת ה-sms

מהפכת ה-sms

מהפכת ה- SMS
מאת: תמי לנצוט ליבוביץ AICI, CIP
תאריך: 15.5.08

נכון, עיתון ה"טיים" הפתיע את העולם כשהכתיר את גולשי האינטרנט כ"אנשי השנה", אבל בארץ המגמות תמיד באות באיחור קל, והבלוגרים הישראלים התעוררו רק בסוף 2006: ביבי נתניהו פתח בלוג פוליטי חדש, שמעון פרס (Simon 84) נאם בכנס הבלוגרים הבינלאומי וגם עיתונאים מובילים גילו את החופש הבלתי מצונזר של הבלוגים באינטרנט (וכיום כבר החלו להתקיים ישיבות בלוג בתוך האינטרנט).

אבל לפני שאנו מרעיפים שבחים על תופעת הבלוג הישראלית, למה להקדים את המאוחר. דומה שהמנצחת הבלתי מעורערת של התקשורת הישראלית היא לא אחרת מאשר הודעת ה - SMS, שהפכה לאמצעי התקשורת החסכני והשמיש ביותר בארץ.

פעם היינו יושבים ליד הטלפון מחכים לצלצול המיוחד. בהמשך השתדרגנו לסלולרי והתחלנו לספור את ההודעות המוחמצות.

בעידן המודרני, דומה שתרבות ה - SMS משנה בשנית את כללי המשחק, ובין פגישה לפגישה אנחנו נדרשים לתקשר בערוץ נוסף, והפעם עם חוקים ברורים הרבה פחות. הישראלים, כמובן, לא מוכנים להיפרד לשנייה מהפלאפון שלהם, וה-SMS הפך ל"כוכב" שמעביר אינפורמציה בזמן אמת ובעלויות נמוכות יחסית.

מתי בכל זאת ראוי להשתמש ב - SMS?
כידוע, תקשורת ב - SMS אף פעם אינה תחליף לשיחה רגילה, אבל כאשר הבטחתם להשיג כתובת למסעדה או פרטים רלוונטיים לפגישה, אפשר לקצר תהליכים בהודעת טקסט – כמובן, בתנאי שקדמה לכך שיחה טלפונית.

אם חשבתם להזמין מישהי לפגישה דרך הודעת טקסט קבלו הודעת ביטול- כאן אין תחליף לשיחת טלפון.

SOS ב – SMS: אם אתם תקועים בפגישה או בקונצרט שמתארך, מזדחלים בפקק של איילון ואין לכם דיבורית - זאת הסיטואציה האידיאלית לעצור בצד ולשלוח הודעה. ברגעים האלה אנו נזכרים שה - SMS הוא ההברקה של המאה.

חיזור טקסטואלי: ואם התאהבתם ואתם לחוצים לשתף את השני ברגשות- הודעות טקסט יכולות להיות רומנטיות ביותר, ומורידות את סף הנדנודים מבן הזוג. אין כמו הודעה שאומרת "חושב עלייך כל הזמן" כדי להפיג געגועים.

טקסים דרמטיים: אם חשבתם לגמור קשר בהודעת טקסט כי זה קל הרבה יותר, אם נכנסת להריון ואת רוצה להעביר את המסר או חס וחלילה חשבתם לבשר הודעות דרמטיות אחרות שהולכות להשפיע על חייו של מקבל ההודעה – תשכחו מהרעיון הזה, ה-SMS הוא תקשורת פונקציונאלית ואינו בא להחליף שיחות חשובות. תחשבו שאתם הייתם בצד השני.

בקצב שבו מתקדמת התקשורת הישראלית, דומה שבקרוב נשמע על מסיבת עיתונאים בבלוגים וה"ווידיאו קונפרנס" יקבל את מלוא הבמה וההתלהבות. וכך, במקום לטרטר את העיתונאים למסיבת עיתונאים ופגישות פרטניות, מצלמה זעירה ותקשורת בינלאומית מאפשרת לחסוך בעלויות ובזמן הטיסות ולקיים דיונים ישירים בכל מקום ובכל רגע נתון.

בוועידת ישראל לעסקים צפינו בווידיאו קונפרנס עם המיליונר הידוע דונלד טראמפ, מנכ"ל ארגון טראמפ, שהוכיח מחדש כי הוא יכול להיות בכמה מקומות בו זמנית, ואשרר את ועידת הווידיאו כחלק מהמציאות החדשה של עולם התקשורת והעסקים המודרני.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ