טלפון: 03-6913545


נימוסי SMS

נימוסי SMS

נימוסי SMS
תמי לנצוט ליבוביץ AICI, CIP
תאריך: 2.3.08

ה-SMS פרץ בסערה אל חיינו והציף כגל צונאמי כל תחום תקשורתי. הוא מלווה אותנו במערכות היחסים שלנו, בחיים העסקיים שלנו, כשאנחנו צופים ב"כוכב נולד" או כשאנחנו לבד עם הנייד וזקוקים למידע.

אין ספק שה-SMS השפיע וממשיך להשפיע על חיינו, לטוב ולרע.

הוא זול יותר, שקט יותר ומהיר יותר ולכן מתאים מאוד לאורח חיים עמוס ודינאמי. מצד שני – SMS הוא לא שיחה, ואינו תחליף לארבע עיניים, גם לא לטלפון ואפילו לא לאי-מייל.

מתי כן לשלוח SMS?
1. מידע מצומצם – כשאתם צריכים לברר משהו ממוקד וקצר.
2. SOS
3. SMS בזוגיות

מידע מצומצם
כשאתם צריכים להשיג טלפון של אדם שלישי או לקבל אינפורמציה על שאלה קצרה וממוקדת או את כתובת המסעדה בה תפגשו בשבת – זאת כמובן אחרי שדיברתם בטלפון או נפגשתם פנים מול פנים וקבעתם לאכול יחד. SMS איננו פורמאלי ולכן לא נועד להזמנה לאירוע. גם לא לביטול - גם לא כשמדובר בהזמנה בין חברים.

SOS
אתם בקונצרט שמתארך וצריכים להודיע שתאחרו, יש לכם מידע חיוני לישיבה שמתנהלת עתה במקום אחר – בסיטואציות כגון אלו ואחרות, SMS הוא פשוט הברקה.

SMS בזוגיות
כשמאוהבים נורא ובוער לשתף כל הזמן זה את זו ברגשותיכם, ה-SMS עוזר להיות קצת פחות "קרציות". אין כמו הודעה שאומרת "חושב עלייך כל הזמן" או "נשיקות" כדי להפיג את הגעגועים.

לעומת זאת, SMS הוא ממש לא הדרך להגיד שאתם רוצים לחתוך את הקשר, שאתן בהריון ושאר הודעות דרמטיות. כששולחים SMS צריך לשים לב לכמה דברים:

1. שם
2. טון הכתיבה
3. מהירות התגובה
4. נימוס אלמנטרי

שם
יש לפתוח בשם הנמען ולחתום בשמכם. זה מרכך את האפקט האלקטרוני המנוכר.

טון הכתיבה
הודעה תמימה עלולה לעתים לפגוע, ומסר אחד עלול להתפרש כאחר, במיוחד כשמנסים לחסוך במילים. יש לקחת בחשבון גם שלא כולם מתמצאים בקיצורים השונים ולהתאים את הטון והשפה לנמען ולסיטואציה.

מהירות התגובה
קיבלתם SMS? תגיבו. הסיביליטי דורשת מכם לנהוג כפי שהייתם רוצים שינהגו בכם. ללא ספק הייתם רוצים לפחות לדעת שההודעה הגיעה ליעדה, גם אם לא לקבל תגובה נוספת. מצד שני, כששולחים SMS, אין לצפות לתגובה מיידית או להיפגע כשזה לא קורה. יכול להיות שהנמען עסוק ואולי בכלל לא יודע לשלוח SMS.

נימוס אלמנטרי
אם לא נשתלט על הסלולארי שלנו – הוא ישתלט עלינו, ואין בזה שום דבר מקצועי, מעודכן או חינני. לא צריך לתקשר כל הזמן ובכל מקום. באשר ל-SMS: כשאתם בפגישה, בבילוי עם חברים ובעיקר בדייט – הניחו לו. אל תקבלו ואל תכתבו הודעות. תקשרו עם מי שנמצא מולכם.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ