טלפון: 03-6913545


טיפים מנומסים לחתן ולכלה

טיפים מנומסים לחתן ולכלה

טיפים מנומסים לחתן ולכלה 
תמי לנצוט ליבוביץ

הרבה פעמים אני נשאלת מזוגות בדרך לחתונה שאלות קטנות ומציקות: לא רוצים ילדים קטנים בחתונה, יש לנו אפשרות להזמין מספר אנשים מצומצם, לא אוהבת את הנשיקות "הלחות" על הלחי, האם מותר להחליף את ענידת הטבעת ליש השנייה,(חברה שלי קפצעה את כף היד מעודף לחיצות יד חזקות),ועוד......ריכזתי כמה טיפים מנומסים לכלה ולחתן. 

• כל כלה רוצה להראות במיטבה ביום חתונתה וכמובן שלשמלה יש את החלק העיקרי בכך. אכן חשוב להקפיד על שמלה מחמיאה ומרשימה אולם מעל הכול כדאי להקפיד על שמלה נוחה. כלה שלכודה בשמלה צרה מדי שחונקת אותה לא רק שלא תרגיש בנוח עם עצמה אלא אף תשדר חוסר נינוחות ומצוקה כלפי האורחים, דבר העלול ליצור מבוכה בקרב כולם. לכן, לא להתפשר על נוחות והרגשת ביטחון.

• לכלה כדאי להביא איתה תיק קטן עם איפור ולהשאיר אותו בחדר קטן (תמיד כדאי לקחת באולם חדר קטן למתנות, חפצים אישיים וכדומה) או אצל חברה טובה. אמנם אין צורך לגשת ולחדש את האיפור כל הזמן, אבל מאוד חשוב לדאוג לתקן איפור שנזל ונמרח. לא תמיד יהיה מי שיעיר לך על כך, ולאחר מכן, כשתראי את התמונות את עלולה לכעוס על עצמך.

• לך החתן מומלץ להביא סט נוסף של חולצה ועניבה למקרה שנשפך עליך יין או משקה או שסתם הזעת במהלך הריקודים. זהו גם הערב שלך וגם אתה רוצה וצריך להראות במיטבך, לכן, לא לוותר על בגדים להחלפה שיעזרו לך לשמור על מראה רענן ומטופח במשך כל הערב.

בחופה עונדים את הטבעת ביד ימין, אך מיד לאחר מכך מתחילות הברכות ולחיצות הידיים. בסוף הערב נשארים עם אצבע אדומה, נפוחה וכואבת, והכול בגלל הטבעת. הרבה יותר נוח להעביר את הטבעת מיד לאחר החופה ליד שמאל (באופן זמני כמובן) ולהשאיר את יד ימין פנויה ללחיצות הידיים המרובות.

• אחת הבעיות המוכרות של הכלה היא הנשיקות הרבות שהיא מקבלת בערב החתונה. אחרי הכול היא מאופרת בקפידה ובוודאי שאינה רוצה סימני שפתון שונים על לחייה וכאן נכנס לעזרתנו הנוהג הבינלאומי של הנשיקות. נוהג זה אומר שנשיקות חברתיות אינן נשיקות של ממש עם השפתיים, אלא נעשות תוך הצמדת לחי ללחי ונישוק קטן באוויר. לכן, כשבאים לנשק אתכן, הגישו את הלחי כך שהנשיקה תהיה כמו שאמורה להיות ולא רטובה ומלכלכת.

• לזוגות שנישאים בפורום משפחתי מצומצם : זכותכם לעשות כך, אולם זכרו שישנם אנשים רבים שעלולים להיפגע אם לא יידעו על הנישואים מכם. אינכם חייבים להזמין את כל המכרים, אולם בהחלט כדאי ליידע על החתונה ולהסביר כי היא התקיימה בפורום משפחתי בלבד. לצורך כך, ניתן לפרסם פוסט קטן ונעים ברשתות החברתיות, לשלוח וואטאפ אישי או עדין קיימת האפשרות לשיחת טלפון נרגשת, אל תחששו מתגובת האנשים. הם יעריכו מאד את שיחת הטלפון, הם יעריכו את העובדה כי טרחתם לספר להם על כך בעצמכם, במקום שהדבר היה נודע להם בדיעבד מאנשים זרים.

• חשוב ומועיל להקשיב לניסיון ולעצות של אנשים קרובים לכם, אולם עימדו על כך שההחלטה הסופית תהיה אך ורק שלכם.

• כדאי שתכירו מבעוד מועד בעובדה כי אינכם יכולים לרצות את כולם, ולכן, שימו דגש על כך שאתם עצמכם תהיו מרוצים. זה מה שבאמת חשוב.

• כשאתם מתחילים לתכנן חתונה, הגדירו את הסגנון הרצוי ואת התקציב הנתון ואל תסטו מהם!

• הקפידו לקיים את החופה בשעה המצוינת בהזמנה. מאוד לא מכובד ולא נעים לתת לאורחים להמתין.

• ישנן הזמנות בהן המזמינים הם הורי הזוג וישנן הזמנות שבני הזוג עצמם הם המזמינים. מי שמזמין הוא המארח ועליו מוטלים תפקידי המארח בחתונה ובכלל זה, קבלת פני האורחים בכניסה לחתונה.

• בשלב בחירת שירותי החתונה השונים, כדאי לקבל המלצות מחברים שהיו מרוצים מהשירותים אותם הם שכרו. זה יכול לא רק לחסוך זמן רב אלא גם עגמת נפש.

• לצלם בחתונה יש תפקיד מאוד חשוב וכדאי להקפיד על שני דברים. הראשון - הכבלים של מצלמת הווידיאו עלולים להיות מסוכנים כשהם נשרכים על רצפת האולם וכמובן שהם גם פוגמים במראה האולם לכן, כדאי לברר מראש עם הצלם כיצד הוא מתמודד עם הכבלים. דבר שני - חשוב להכיר לצלם את בני המשפחה. במהלך החתונה עצמה ההתרגשות עלולה ליצור מצב שבני המשפחה לא יזכרו להצטלם עם כולם ומאוד לא נעים לגלות לאחר מכן ששכחו לצלם את סבתא... לכן, להשאיר את האחריות לכך בידי הצלם.

• בתחילת תכנון החתונה חשובה להכין רשימה ולסמן כל פרט שטופל. בתכנון חתונה ישנם פרטים רבים וחשובים שעלולים לפרוח מן הזיכרון וחבל.

• חתונה וילדים - אם לא רוצים שזוג מוזמן יביא איתו את ילדיו, מציינים על גבי ההזמנה רק את שמות בני הזוג (חנה ואלי כהן) כך ברור שההזמנה היא אישית ומיועדת רק להם. כמובן שפנייה בסגנון "משפחת כהן" תפתח פתח להביא גם את הילדים.

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ