טלפון: 03-6913545


עשרת הדברות לחתונה מוצלחת

עשרת הדברות לחתונה מוצלחת

נימוסים וחתונות - עשרת הדברות לאירוע מוצלח
תמי לנצוט ליבוביץ  CIP
 

לעיתים קרובות אנו שואלים את עצמינו איך נמדדת ההצלחה של החתונה? האם בשמות המעצבים והמפיקים הגדולים? או אולי בהשקעה הכספית שהושקעה באירוע? האולם המפואר ביותר? ההפקה, או התפריט העשיר? המוזיקה? שום דבר מהדברים הללו לא יגרום לאירוע להיות מוצלח ומהנה ללא הנוכחות הכריזמטית של הזוג הטרי. הם ורק הם יתנו את טון ההצלחה או בקיצור יחברו את כל הפרמטרים.

תיאורים כמו: "האוכל היה טעים" או "החופה הייתה מעוצבת מאוד יפה" יכולים לרמוז שהאירוע לא היה הצלחה מסחררת כנראה אך משפט כמו: "איזה זוג מהמם החתן והכלה", "חמודים", "אוהבים", דווקא ירמוז את ההיפך.

הצלחת האירוע נמדדת במידת ההנאה של האורחים, של בני המשפחה וכמובן של החברים ולהנאה זו אחראים שנים בלבד והם החתן והכלה. הזוגיות האנרגטית, האהבה והכבוד שהם מקרינים אחד כלפי השני במשך אותו הערב, החל מ"הכניסה" לאולם, המבטים שלהם אחד לפי לשני ועוד ועוד.

אז כן, חשוב מאוד להעניק יחס חם ותשומת לב למוזמנים לאירוע, גם אם הזוג הטרי רואה אותם בפעם הראשונה – אנשים טרחו והגיעו ואין זה מובן מאליו. מצד שני, זוגות רבים לאחר חודשי הכנה עמוסים ולחץ היסטרי מופתעים שהערב פשוט טס והם לא הספיקו להודות ולא ניגשו לאנשים רבים.

היום הגדול הגיע, יום החתונה! הציפיות בשמיים וההתרגשות בעיצומה. על מנת שלא להרגיש תחושת החמצה בסוף האירוע, להלן

עשרת הדברות לחתונה מוצלחת:

1. יש לדאוג לקבלת פני האורחים: דאגו מראש לקבלת פנים חמה עם כניסת האורחים. קבלו את המוזמנים בחיבוק, נשיקה ואמרו להם עד כמה אתם שמחים שהגיעו לחגוג עמכם ועם המשפחה את היום המאושר.

2. עמידה בזמנים: זכרו שהיום הזה לא יחזור שוב וכדאי שתפיקו ממנו את המקסימום. רשמתם על ההזמנה שטקס החופה יחל בשעה 20:30 – דאגו לעמוד בזמנים ולא לאחר. מה הטעם להתחיל את החופה בשעה עשר בלילה במקום ליהנות מכל רגע באירוע המרגש הזה.

3. הדרכת הצלמים: הציגו לצלם את האורחים החשובים, את בני המשפחה ואת החברים הקרובים. הדגישו כמה חשוב לכם שיעבור בין השולחנות ויצלם את האורחים במהלך האירוע על מנת שלא תמצאו את עצמכם אומרים: "רחל ואבי היו בחתונה שלנו? בכלל לא ראיתי אותם כל הערב...".

4. במהלך טקס החופה, לאחר הקידוש והברכות המסורתיות נחמד ומרשים לשמוע את החתן והכלה מברכים זה את זה, מסתכלים אחד לשני בעיניים, עם כל ההתרגשות והעוצמה – זה מה שייזכר מהחופה ויהפוך אותה למרגשת אף יותר.

5. לאחר שהכוס נשברת כולם באים לברך. חשוב מאוד להתחשב בחתן ובכלה ובאיפור המושקע של הכלה ולכן נשיקות רטובות על הלחי לא באות בחשבון. יש להושיט לחי ימין ללחי ימין, לחי שמאל לשמאל תוך צקצוק השפתיים באוויר, זאת על מנת להימנע מהנשיקות הלחות, מסימני השפתון ו"מנשיקות דודה" למיניהן.

6. לכלה: לאחר החופה, יש להעביר את הטבעת החדשה ליד שמאל וזאת על מנת ללחוץ את היד ביתר חופשיות, ללא כאבים של לחיצות יד חזקות במיוחד. כשתעברו בין השולחנות הדרך הנכונה לערוך היכרויות היא בלחיצת יד.

7. לחתן: חולצה להחלפה חובה. מזיעים, מתרגשים, רוקדים, ועם זאת חשוב מאוד להישאר רעננים ולהיראות טוב ומכובד, לכן דאגו לסט בגדים אחד נוסף לפחות.

8. זוג נעלים נוסף – לחתן ולכלה. הזוג הטרי הוא הכוכב של הערב ושל רחבת הריקודים. דאגו לנעליים נוחות ולזוג נוסף לכל מקרה שהוא.

9. שניים זה תמיד ביחד: לאחר החופה, עשו את הכניסה שלכם כזוג נשוי ביחד והישארו ביחד כל הערב. זה היום הגדול שלכם, הסתובבו יחד בין האורחים, הציגו אחד לשני אנשים שאינכם מכירים והודו להם על בואם.

10. תודה שהשתתפתם בשמחתנו: לכל מי שהגיע והשתתף בשמחתכם מגיע תודה על המאמץ  שעשה והגיע לאירוע לקחת חלק בשמחתכם. מובן מאליו לא קיים. יש להודות באופן אישי וזאת על ידי שיחת טלפון אישית לקרובים ביותר, שליחת גלוית תודה עם חתימתכם האישית, או לצעירים יותר אי אפשר להתעלם מהטכנולוגיה האלקטרונית במייל אישי (ולא בדיבור כללי). אין להתעלם או לדחות כלל זה הוא זה שסוגר את אירוע החתונה ומתחיל את שלב החיים האמיתיים ביחד.

זכרו שאחרי הכל, על פי המסורת היהודית – ביום החתונה פותח הזוג הטרי דף חדש ונקי ומתחיל הכל מההתחלה. מקווה שהתחלה זו תהיה מוצלחת ומאושרת – מזל טוב!

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ