טלפון: 03-6913545


הנסיך הארי ומייגן בדרך לאירוע המלכותי

הנסיך הארי ומייגן בדרך לאירוע המלכותי

החתונה המלכותית 

מאת תמי לנצוט ליבוביץ

הקשר יוצא הדופן וברית האירוסין שנוצרו בין הנסיך הארי הבריטי למייגן מרקל השחקנית האמריקאית יהפכו את מרקל בקרוב לנסיכה ודוכסית מן המניין. הכירו את הכללים אליהם מרקל תצטרך להסתגל על מנת לכבד את המסורת הייצוגית של בית המלוכה הבריטי ועוד נקודות מעניינות בחייהם של משפחת המלוכה

הנסיך הארי מוינדזור, תמיד היה הילד השובב של בית המלוכה, במיוחד לעומת אחיו, הנסיך וויליאם הייצוגי ורעייתו קייט המרשימה. בנה הצעיר של הנסיכה דיאנה, ג'ינג'י באופי ובמראה, מעורר עניין בצהובונים כבר שנים רבות וגם הבחירה שלו בבחירת ליבו המיוחדת לא הייתה שונה. מייגן מרקל, ארוסתו של הנסיך הצעיר, היא בהחלט בחירה לא שגרתית, קודם כל היא אמריקאית וגרושה. היא גם לא מיוחסת בשום צורה מסורתית אלא אשת קריירה בזכות עצמה, שחקנית קולנוע מוכרת, כוכבת הסדרה Suits, ודוגמנית לשעבר שלמדה תיאטרון ויחסים בינלאומיים ועשתה התמחות בשגרירות ארה"ב בארגנטינה. בזמנה הפנוי, היא גם אקטיביסטית פמיניסטית שעוסקת בפעילות הומניטרית. עוד נקודה פורצת דרך היא הרקע האתני של מרקל: אביה לבן ואמה אפרו-אמריקאית ובכך היא תהפוך לאדם האפרו-אמריקאי הראשון שיצטרף לשושלת המלוכה הבריטית.

לא פלא שהארי התאהב באשה שברוחה מזכירה את אמו הנערצת, הנסיכה דיאנה. דיאנה ניסתה והצליחה לשבור מוסכמות, הייתה פתוחה ומודרנית יותר מנסיכות לפניה והקדישה את זמנה להתנדבויות ומיזמים חובקי עולם.

גם לדיאנה לא היה פשוט למרות הייחוס שלה וההתאמה היחסית לתפקיד הנסיכה. ושנים אחרי, ניתן לראות עד כמה השתנתה החברה הבריטית לטובה, לפי החיבוק החם שקיבלה הארוסה החדשה בממלכה ובתקשורת. הכרזת האירוסין של הארי שלעצמה הייתה לא שגרתית ועל פי הזוג, הייתה פשוטה למדי – הארי שלף טבעת ( שאותה עיצב בעצמו, יהלום שבשני צדיו יהלומים קטנים יותר שהיו שייכים לאמו דיאנה)בעודם מבשלים ארוחת ערב משותפת וצולים עוף בתנור. כמו האירוסין בפרופיל נמוך, גם החתונה המתוכננת עתידה להיות רגועה מהרגיל ולהיחגג ביום שבת בניגוד לנוהל של חתונה גרנדיוזית באמצע השבוע שהיה קיים עד היום.

אילו מנהגים על מרקל לאמץ כדי להפוך משחקנית אמריקאית מצליחה לנסיכה ודוכסית  בריטית אמתית?

מבחינת הופעה חזותית – עשי ולא תעשי:

מבחינת פרוטוקול ההתנהגות הייצוגית:

יש להקפיד על שפת הגוף:

 יש להקפיד סביב השולחן:

הכירו עוד כללים מעניינים שישנו את חייה למרקל לתמיד:

אין ספק שמרקל מביאה עניין, יופי ואלגנטיות למסורת הממלכתית הקפדנית, ומגיעה עם רוח חדשה ומודרנית שעלולה ליצור שינוי חיובי בכללים הקשוחים בארמון המלוכה. עם רזומה של שחקנית שכבשה לבבות של מעריצים רבים נראה שהיא מטבעה טיפוס סוחף שיכבוש גם את לבבות הבריטים בקלות. אם תקפיד על הכללים, אני בטוחה שהיא תצליח לכבוש גם את ליבה של המלכה, חמותה לעתיד!

כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ