טלפון: 03-6913545


מחמאות מנומסות

מחמאות מנומסות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 20.05.2019

מחמאה נכונה היא אמירה כנה ואמיתית, כמו: "נילי, תודה על המאמץ שהשקעת בהכנת המצגת המצוינת הזאת" או "משה, ערכת את החומר בצורה נפלאה". ההערכה צריכה להיות אישית ומקצועית, וכמובן לא גופנית. החוכמה במחמאה היא האמינות בשני מובנים: ראשית, שהמחמאה תהיה אמינה מבחינת האדם, שירגיש שבאמת מעריכים אותו ומוקירים את פועלו, ושנית מבחינת המחמיא. עליו לתת את התחושה שהוא מכבד את עצמו במתן המחמאה.

המשך...

לכעוס ולהיווכח בנימוס 

לכעוס ולהיווכח בנימוס 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 21.06.2018

כעס זה רגש טבעי אנושי וחזק מאוד, וכאשר הוא מתפרץ קשה לעצור אותו. לפעמים אנו מצטערים על מה שאומרים בשעת כעס, ולפעמים לא יודעים איך לתקן את היחסים שהתקלקלו בגללו. אבל יש דרך למנוע את הנזק. צריך להשתמש קצת בהיגיון ובהרבה נימוס. ו.. תמיד להשאיר סולם על מנת לרדת מהעץ אליו טיפסנו גבוה מדי אוו במילים אחרות להשאיר תמיד פתח קטן לסליחה, התנצלות ותקווה.

המשך...

מחוות ידיים בתרבויות עולם

מחוות ידיים בתרבויות עולם

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 06.07.2017

לצד השפה המילולית, ישנה שפה עשירה לא פחות והיא שפת הגוף. שפה בלתי מילולית המלווה כל פעילות התקשורת הבינאישית . שפה שמהווה חלק חשוב ודומיננטי והמשפיעה על הבנת המסר המילולי, והיא כוללת כל מסר שאדם מקבל או קולט מאתנו. יש הטוענים כי שפת הגוף המשותפת לקבוצות נרחבות יותר של בני האדם, יותר מאשר השפה המדוברת. בתוך עולם עשיר ורחב זה יש לידיים ולכפות הידיים. משמעות גדולה. היד היא אחד האברים הפעילים ביותר בגופנו במהלך היום יום. השימוש שאנו עושים בידיים תכוף, ולפיכך בכוחן להביע תחושות, להעביר שדרים רצוניים

המשך...

טכניקות גדולות לשיחות קטנות

טכניקות גדולות לשיחות קטנות

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 25.10.2010

שיחת החולין, או מה שנהוג לכנות "Small Talk" היא זו הקודמת לניהול המשא ומתן או שיחה עסקית אחרת. כך המפגש מתחיל באווירה נינוחה ונעימה, תוך חיוכים.

המשך...

ביטחון עצמי  ראי התדמית האישית שלנו

ביטחון עצמי ראי התדמית האישית שלנו

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 22.02.2015

לכל אחד ואחת מאיתנו יש תדמית ואין זה משנה בין אם נרצה בכך או לא. העובדה היא שהתדמית שלנו מלווה אותנו לאורך כל הדרך ולכן מוטב שתהייה היא נכונה ומתאימה לכל רצונותינו ובעיקר לצרכינו. בשונה מהעבר, כיום מחוייבים כלל בני כל המעמדות והעיסוקים, לאמץ פרוטוקולי נוהג בינלאומיים בתחומים מרכז

המשך...

שמונה עקרונות בסיסיים ליצירת רושם ראשוני חיובי

שמונה עקרונות בסיסיים ליצירת רושם ראשוני חיובי

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 23.08.2011

רושם חיובי והופעה מכובדת מהווים דרך לכבד את הזולת, לעשות את חיינו נעימים יותר וכך גם לקדם אותנו לקראת כל מטרה שאנחנו בוחרים. רושם חיובי יעזור לנו ליצור שיתוף פעולה ולזכות בהערכת הזולת.

המשך...

נוהגי נשיקות בארץ ובעולם

נוהגי נשיקות בארץ ובעולם

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 14.11.2010

לקראת המסיבות לשנה החדשה ולאור הנוהג המקובל להתנשק בשעה שבה מתחלפת שנה אחת באחרת, קצת מידע על הנוהג הפופולרי כל כך של הצמדת פיות ואפים לצרכי תקשורת בינאישית.

המשך...

הקשבה מנומסת

הקשבה מנומסת

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.11.2010

כלל ידוע הוא כי החלק הפעיל והחשוב ביותר בשיחה טובה הוא ההקשבה. כיוון שאמנות השיחה היא כלי עבודה שימושי וחשוב בזירת העסקים, למיומנות ההקשבה יש ערך מוסף גבוה ביותר ובהחלט אפשר להכתיר אותה כאמנות בפני עצמה.

המשך...

שפת המניפה

שפת המניפה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 15.11.2010

המניפה היא אביזר שהשתמשו בו נשות האצולה בדיסקרטיות והיא היוותה אמצעי תקשורת בלתי מילולי עם המאהבים בעיקר. הנשים היו מצוידות במניפות כשם שגברים היו חמושים בחרבות.

המשך...

פרזנטציה שמית ונוהגיה

פרזנטציה שמית ונוהגיה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 09.11.2010

לכל אדם יש שם, ואין צליל ערב יותר לאוזן האדם מאשר שמו. כאשר מציגים אתכם בפני אדם זר, ואותו אדם קולט את שמכם ומשתמש בו ללא טעות, זוהי מחמאה נעימה למדי: "יש בי משהו שגורם לו לזכור את שמי".

המשך...

חיבוקים ונימוסים

חיבוקים ונימוסים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 02.06.2011

בשנים האחרונות, החיבוק הפך להיות חלק מקבלת פנים, מתקשורת אנושית המסמלת קרבה ואחווה. החברה שלנו היום היא חברה שאוהבת חיבוקים ונשיקות. כשאנו מגיעים למפגשים חברתיים, סביר להניח שנתחבק ונתנשק עם המכרים, הידידים והקרובים שלנו. ממש תחושה של "Love is in the air".

המשך...

סגנון דיבור ואיכות הקול

סגנון דיבור ואיכות הקול

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 10.11.2010

לפי מחקרים, אומרים כי אנו שומעים רק חצי ממה שאומרים לנו, מקשיבים רק לחצי מזה, מבינים רק חצי מזה וזוכרים רק חצי מזה! מה שנשאר זה לא הרבה!

המשך...

מרכיבי השיחה הטובה

מרכיבי השיחה הטובה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 28.10.2010

מוזר ככל שישמע, אך דווקא לאותו פטפוט סרק הידוע גם בשמות כמו שיחת חולין, או שיחה קטנה (small talk) יש חשיבות עצומה בכל האמור לגבי קשרי עסקים.

המשך...

איך להצליח בבליינד דייט?

איך להצליח בבליינד דייט?

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 17.11.2010

בתקופת האביב, תקופה של לבלוב והתחדשות, מזג אוויר נעים ורומנטי, הרצון לצאת מהבית, להכיר חבר/ה חדש/ה, ליצור קשרים זוגיים חדשים - הם מאפייני התקופה לאלו הפנויים והפנויות שבניכם.

המשך...

חיוך כבסיס התקשורת האנושית

חיוך כבסיס התקשורת האנושית

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ  | 23.12.2010

"החיוך הוא מחווה אנושית, טבעית ואמיתית המקרינה את היופי הפנימי, האמיתי של האדם". החיוכים נעים בין חיוכים רחבים, עם כל הפה לחיוכים מאיימים או מיניים. ביניהם קיימים חיוכים מתוך עצבנות, חיוכי מבוכה, ניחום וחיזוק, וחיוך עדין של זיכרונות נעימים.

המשך...

 ברכות לחג לאדם מתרבות או דת שונה

ברכות לחג לאדם מתרבות או דת שונה

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ | 09.12.2012

הטכנולוגיה האינטרנטית לסוגיה,מערכות הסלולר והרשתות החברתיות הקנו תרבות תקשורתית חדשה המגשרת מעל תרבויות, דתות ומיקום במהירות ואפשריות אין סופיות .יחד עם זאת טבע האדם המשותף נשאר כמהה לתשומת לב ,התייחסות, אישית, פרטנית, קטנה ואנושית הבאה לידי ביטוי בזמן החגים בצורת כרטיס ברכה וכהזדמנות לשמור על קשרים בעסקים ובחברה. תשובות לשאלות שנשאלו ע"י הגולשים לקראת החגים.

המשך...