טלפון: 03-6913545


מה בין דימוי לתדמית אישית?

מה בין דימוי לתדמית אישית?

ההצלחה מתחילה בתדמית 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ 

דימוי עצמי הוא תבנית שכלית שהאדם רואה את עצמו דרכה. תפיסה עצמית זו מושפעת ממסרים מילוליים ובלתי מילוליים שהועברו לנו בנוגע ליכולתנו, לפוטנציאל הטמון בנו ולמידת מימושו, והיא משתנה בהתאם לשינויים בנו ולמסרים שאנו קולטים מן הסביבה. הדימוי העצמי משפיע על כל מה שאנו עושים, אומרים וחושבים, אך גם מושפע מכל אלה. כלומר יש לנו אפשרות לעצב אותו מחדש ולשנות אותו.

 

תדמית היא התבנית שהסביבה רואה את האדם דרכה והיא שקובעת את ההתייחסות אלינו. אם לכולנו יש "אני פנימי" ו"אני חיצוני", התדמית היא ה"אני החיצוני" שאדם חושף לסובבים. אנחנו בוחרים איזה מסר להעביר באמצעות שפת הגוף, סגנון הדיבור, הקול והלבוש שלנו. התדמית חייבת להתאים לאישיות שלנו ולאורח החיים שלנו כדי להפוך לטבע השני שלנו. תדמית שקרית לא תחזיק מעמד לאורך זמן, גם אם תלווה בכל הסממנים החיצוניים הנדרשים. סופה להתנפץ, לפגוע ברושם שהותרנו ובמסר שביקשנו להעביר. זכרו – לרושם הראשוני השלכות מרחיקות לכת, ולאחר שנתגבש - קשה מאוד לשנותו.

 

יצירת תדמית חיובית ללא ספק עוזרת לפלס את הדרך להצלחה ומסייעת להגשים אותה. ברור כי עלינו ליצור אותה מהרגע הראשון למפגש עם הסביבה. תדמית חיובית מתבטאת בנוכחות חזקה, בשפת גוף בטוחה ומשוחררת, בשידור מסרים של אמינות וכולי. מצד אחר, תדמית היא עניין אישי ותלוי נסיבות. כל אדם צריך לשדר תדמית המותאמת כאמור לאופיו, להשקפותיו ולמטרותיו, אולם המטרות והתדמית עשויות להשתנות בהתאם לסיטואציה. פעמים רבות אנחנו פועלים על מנת לרצות את הסביבה, אולם מוטב שנהיה מודעים לכך שהעיניים הביקורתיות ביותר על ההתנהלות הן שלנו עצמנו.

בניית התדמית מתחילה, כמו כל דבר, בהתחלה. עוד לפני שהתקרבתם, לפני שהצגתם את עצמכם, לפני שנתתם לאדם מולכם הזדמנות לתהות על קנקנכם. הדרך שאדם נע במרחב, יהיה זה מרכז עסקים, מסיבת קוקטייל או מסעדה הומה בשעת צהריים, משדרת את אישיותו למרחוק. יש אנשים שנעים בחדר ויש כאלה ש"עושים כניסה". אדם שנע או מסתובב במקום, עלול שלא להיות מובחן. כדי להיות אטרקטיוויים לעמיתינו ולקרב אלינו הזדמנויות עסקיות, עלינו למשוך תשומת לב. אנשים סביבנו בוחנים אותנו. אלה שמוצאים אותנו מעניינים עשויים ליצור עמנו קשר אחר כך על מנת להכיר אותנו. האחרים יתעלמו מקיומנו או ימחקו אותנו מזיכרונם. ההערכות הללו, המבוססות לחלוטין על רשמים חיצוניים, מתבצעות כהרף עין, אולם כמעט שאי אפשר לשנותן לאחר מכן. אם יצרנו רושם רע או סתמי איבדנו את תשומת הלב, אולם אם הצגנו את עצמנו בצורה מרשימה – הכדור בידיים שלנו. בידינו הבחירה אם להיות קורבן לדינמיקה העסקית-חברתית או לקחת עליה אחריות. יש לנו היכולת לשלוט ברושם שאנו מותירים, להתאימו לכל מצב ולצאת מנצחים.

תוכנית ייעוץ והדרכה בהתאמה אישית ע"י תמי :

תחילתו של תהליך ייעוץ היא באבחון היעדים, סביבות הפעילות, נקודות חולשה וחוזקה של כל לקוח. בהתאם לאבחון נקבעת תוכנית ייעוץ אישית - נושאים ודגשים - ומסלול ייעוץ, החל ממפגשי חיזוק ממוקדים ועד לתוכנית אישית רב-שלבית לשיפור עצמי בסביבה מקצועית, עסקית וחברתית.

הייעוץ כולל הענקת ידע (לימוד), הכרת מתודולוגיות פעולה, סימולציות (התנסות) והנחיות לאימון אישי. המטרה היא פרקטית: לספק ללקוחות כלים לשיפור עצמי להשגת יעדים.

סוגי ייעוץ:

ייעוץ נקודתי - לקראת נסיעת/פגישת עסקים מכרעת, הופעה בתקשורת, אירוע חברתי מיוחד ויוקרתי, דייטינג  וכד'.

יעוץ מורחב - לקראת כניסה לתפקיד חדש, רילויקישן או כל שינוי משמעותי בחיים המחייב הערכות אישית.

ייעוץ פוקוס - העצמת נקודות חוזק ונטרול נקודות חולשה בסביבה חברתית, מקצועית ועסקית 

​​ייעוץ כללי - תוכנית ייעוץ אישית רב-שלבית הכוללת מגוון נושאים.

למידע נוסף, התייעצות וקביעת מפגש אשמח שתתקרו אלי ישירות: 054-6666226 תמי 

 

©כל הזכויות מורות לתמי לנצוט ליבוביץ