טלפון: 03-6913545


עשרות הדיברות לדייט ראשון מוצלח

עשרות הדיברות לדייט ראשון מוצלח

איך להתנהל בפגישה ראשונה ?
מאת: תמי לנצוט ליבוביץ 

בימים של אפליקציות ותוכנות היכרויות, כל דייט רגיל יכול להרגיש כמו בליינד דייט. גם אם ראיתם את התמונה של האדם ברשת אך לא נפגשתם במציאות, זה גם סוג של בליינד דייט משום שלא ראיתם איך האדם זז, מדבר או מתנהל. תמונה בלבד זה לא מספיק כדי לדעת אם יש משיכה או כימיה. וכמו לפני כל דייט, יש ציפיות וחששות, מטענים אותם אנחנו נושאים איתנו לתוך הדייט.

אני שמחה לשתף אתכם ואתכן את עשרת הדיברות לבליינד דייט מוצלח, המבוססות על חוקי התדמית  האישית והנימוס הפשוט, העוצמתי והאנושי: שיחת הטלפון הראשונה, מה אומרים? איך יוצרים רושם ראשוני​.איך להגיד לא, איך לומר כן, מי משלם, ....כל זאת ועוד בפשטות וטבעיות אותם נאמץ לטבע שני.

בתקופה זו, תקופה של לבלוב והתחדשות, הרצון לצאת מהבית, להכיר חבר/ה חדש/ה, ליצור קשרים זוגיים חדשים - הם מאפייני התקופה לאלו הפנויים והפנויות שבניכם.

אך הניסיון של עוד פגישה ועוד פגישה, שוב השאלות המטרידות, הציפיות, זיכרונות העבר והתחושה שהפעם זה חייב להיות זה.

הרבה פנויים/פנויות התנסו בחווית הבליינד דייט, ולרוב, למרבה הצער, ההתנסות מעיקה ולעתים אף טראומטית. האמת, שזה יכול להיות גם אחרת. נסו את עשרת הכללים לבליינד דייט מוצלח.

עשרת הדיברות לבליינד דייט מוצלח:

1. שיחת הטלפון הראשונה, מה אומרים? איך יוצרים רושם ראשוני טוב? קודם כל חשוב להבין את חשיבות הצגת השם ושם המשפחה. אדם המציג את שמו המלא משדר אמינות, ביטחון ופתיחות, את לא עוד "שירי" אחת, את "שירי, שירי לוין" ואם כעת לא תדגישי זאת ייתכן ובהמשך, לאחר היכרות מעמיקה יותר, תגלי פתאום שהדייט שלך בכלל לא מכיר את שם משפחתך ומרגיש שלא בנוח לשאול. כמו כן חשוב לקבוע בשיחה זו מקום פגישה נייטרלי המוסכם על שני הצדדים.

2. היכן נפגשים? מומלץ בבית קפה ורצוי בשעות הערב המוקדמות בסביבות 6-7. זאת כדי לא לשרוף ערב שלם במידה והפגישה לא מוצלחת. בליינד דייט שונה מפגישה בכך שזו פגישה קצרה להיכרות ראשונית, בהחלט לגיטימי להיפגש בדרך מהעבודה או בדרך לפגישה אחרת.

3. איך מזהים את ה"דייט"? רצוי להימנע ממתן תיאור מוקדם כמו "אני אלבש ג'ינס וחולצה ירוקה". ואם יהיו עוד שני בחורים שלובשים אותו דבר? הנוהג המקובל הוא לפנות למארח המקום בו נפגשים, לציין בפניו שאתם ממתינים לאדם בשם זה וזה ולתת לו להציג אתכם בפני בן הזוג או להיפך. מלצרים ומנהלי משמרת ישמחו לעזור לכם בעניין זה. אפשרות נוספת היא הטלפון הסלולרי שסוף סוף יהיה לו הצדקה לקיומו, שיחת טלפון קצרה והבחור או הבחורה, זה שהגיע ראשון - ירימו יד.

4. המבט הראשון – מה עושים? מקפידים לשדר ביטחון עצמי ונינוחות, יוצרים קשר עין, מחייכים ונמנעים מלמתוח ביקורת מיותרת, לתהות עד כמה אתם מושכים או נמשכים, לפנטז על חתונה או להיזכר בפגישות עוורות קודמות. השאירו את השיפוט הזה לשלב מאוחר יותר בפגישה ובינתיים נסו להכיר את האדם היושב מולכם ללא דעות קדומות.

5. שוברים את הקרח – בראש ובראשונה חשוב להיות רגועים, לשמור על ציפיות ריאליות ולא להתייחס לפגישה כאל אירוע גורלי. אם אין מה להגיד וצריך לשבור את הקרח מומלץ לפתוח בשיחת חולין קלילה המבוססת על שאלות פתוחות ומתעניינות, ולזכור שאנשים מאוד אוהבים לספר על עצמם. שאלות שכיף לדבר עליהן: "מהו תחום העיסוק שלך"?, "ספרי לי קצת על עצמך", "אזור מגורים?(לא כתובת)", "מה עושה בשעות הפנאי?" וכדומה. רצוי להימנע משאלות אישיות מידי בשלב זה. כמו כן רצוי ומומלץ גם להקשיב לתשובות ולא רק לשמוע, תתפלאו אבל אתם יכולים גם ליהנות.

6. מצבים מביכים - מה קורה אם באמצע השיחה אתם מגלים שה"דייט" שלכם יצא/ה עם החבר/ה הכי טוב שלכם או שמחמיאים לכם ואתם מסמיקים ומגמגמים? הגישה הנכונה היא "בואו נדבר על זה" - שתפו אותו או אותה בהרגשתכם והימנעו מלטאטא את הנושא המביך מתחת לשטיח. משפט כמו "וואי זה ממש מביך, יצאת עם החבר הכי טוב שלי", או "אני קצת נבוכה ממה שאמרת", עוזרים בבניית אמון ופתיחות ופותרים מיידית את הבעיה.

7. החשבון - כבר מזמן חלפו הימים בהם הגבר היה מחויב להזמין את האישה. ככלל, מי שיוזם את הפגישה הוא המזמין, אך במקרים רבים נהוג להתחלק בחשבון. בנושא רגיש זה הפעילו שיקול דעת והשתדלו שאף אחד מהצדדים לא ירגיש מנוצל או שלא בנוח. גם על נושא זה רצוי לדבר בפתיחות ולהגיע לפתרון הנעים לשני הצדדים. המלצתי היא כשהמפגש נערך בין צעירים, תלמידים, סטודנטים וחיילים יפה להציע לחלוק את החשבון אך לא להתעקש. לאחר שהחשבון שולם יש להודות על כך.

8. "זה לא זה" - השאלה הנצחית היא איך להגיד שלא מתאים בלי לפגוע. מילת המפתח היא התחשבות והבנה. חשוב לזכור שאנו חיים במדינה קטנה וסביר שנפגוש את ה"דייט" גם בסיטואציות אחרות. לכן חשוב לסיים את העניין בעדינות, להגיד בכנות שלא מתאים ושהיה מאוד נעים להכיר ולהימנע מהבטחות שווא כמו "אני אתקשר אליך בקרוב", או "אני צריך לחשוב על זה". במידה ומוכרחים אפשר להשתמש בשקר לבן כמו "ממש לא מזמן יצאתי מקשר קודם ועדיין קשה לי", או "אני קצת מבולבל ולא בטוח אם אני בנוי כרגע לקשר".

9. "זה בהחלט זה" - אם הדייט מוצא חן בעיניכם אפשר בהחלט להתוודות שמאוד נעים לכם ושפגישה נוספת תהיה לעניין. במידה ויש התעניינות גם מהצד השני, כדאי לשאול בתום הפגישה מתי כדאי להתקשר או מתי לחכות לטלפון. שוב, פתיחות וישירות הן מילת המפתח ולא הבטחות מעורפלות שיגרמו לכם או ל"דייט" שלכם להמתין בדריכות לכל צלצול טלפון במהלך השבוע שלאחר הפגישה.

10. ולסיום, לא להתייאש - גם אם בליינד דייט אחד או יותר לא הצליחו, אין זה אומר שלא כדאי לנסות שוב. הבליינד דייט הוא דרך יעילה להכרת בני זוג ואין לדעת מתי הדבר האמיתי יחכה לכם בדיוק במקום שבו חוויתם לא מעט אכזבות.

ב ה צ ל ח ה !!!

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ