טלפון: 03-6913545


חזרה לכושר ולעסקים

 חזרה לכושר ולעסקים

 

צעיר, בריא ואנרגטי - קוד המראה העסקי 

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

ההתייחסות למראה החיצוני היא חלק מן השפה העסקית הבין-לאומית, והיא שונה מאוד מזו שהייתה נהוגה בעבר. אם פעם שידר המראה המבוגר ניסיון וסמכות, בתקופתנו השתנו הקריטריונים. הצעירים כבשו את העולם העסקי בהבנת המציאות שלהם, בחשיבה הדינמית, ביצירתיות ובפתיחות. גם אלה שאינם צעירים עוד, אבל מבקשים לשמור על מקומם בזירה העסקית, דואגים לשמור על הופעה רעננה ואנרגטית. המראה הצעיר הפך לכלי שמשרת עסקים כדי להעביר מסר: "אני מעודכן", "אני חזק", "אני כאן כדי להישאר".

נפש בריאה בגוף ספורטיבי

אנחנו רגילים לחשוב על הבריאות כבסיס לחיים אישיים נורמליים, אולם הבריאות קשורה בקשר הדוק גם לפן המקצועי בחיינו. פעילות גופנית סדירה מעניקה לנו בריאות, כושר גופני משופר, משקל גוף מאוזן, יציבה נכונה, שרירים ועצמות מחוזקים, אנרגיה, שחרור לחץ ותדמית גוף חיובית. כל אלו הם מרכיבים חיוניים בבניית נוכחות חיובית ומרשימה.

בתחילת הקריירה המקצועית, בעודנו מטפסים בשלבים הראשונים של סולם הדרגות, כולנו מצוידים בתדמית החלטית ושאפתנית, ארוזה בגוף נמרץ וערני. עם הקידום גדלים המתח והאחריות, הזמן הופך למצרך יקר ערך ואנו נוטים להשקיע אותו בעבודה, על חשבון פעילות ספורטיווית. כאשר שעות העבודה בולעות את שעות הפנאי אנחנו משמינים, הופכים כבדים ומסורבלים, ולעתים מאבדים שליטה במקורות האנרגיה הנפשית והפיזית שלנו. ובכן, אפשר אחרת. הקריירסיטים בני המזל שומרים על המבנה הנערי. בעלי המשמעת העצמית הגבוהה אינם מוותרים. כל האחרים מתכננים לעשות משהו לשיפור המצב, אך קובעים לעצמם יעדים מעורפלים: "כשייגמר הפרויקט", "בחופשה הקרובה", "החל מיום ההולדת הבא", "ביום ראשון". הדחייה מובילה לעוד דחייה, ולפני שתרגישו תמצאו את עצמכם מוקפים צמיגים מאחורי כרס מאיימת. לא נעים.

המודעות להשפעתו הברוכה של הכושר הגופני על חדוות העבודה ואיכות התפוקה הולידו במקומות עבודה בארץ ובעולם את הנופש הפעיל, את ימי הספורט המאורגנים ואת חדרי הכושר המצוידים היטב במכשירים ובמדריכים מקצועיים. פגישות עסקים מתנהלות לעתים על כרי הדשא במגרשי גולף, בחדרי כושר, במגרשי כדורסל וטניס, ונפוץ ביותר, אנשים עובדים החלו להקדיש שעה יומית להתעמלות, לריצה או להליכה. אין כמו לקחת פסק זמן ולצאת לאימון היומי הרחק מהסביבה הרועשת, מהטלפונים, מהמשרד ואפילו מהמשפחה.

על מנת לבנות נוכחות אנרגטית יציבה אמינה ומקצועית, יש להפנים את המודעות לעבודה מסיבית על גופנו. אי-אפשר לדלג על נושא זה ואין קיצורי דרך. יש להשקיע באימוני ספורט מבוקרים בשני תחומים:

 

אנשי עסקים לא חייבים להיות רזים ומחוטבים כדוגמנים, אולם הופעה ספורטיבית – אם היא הולמת את אישיות בעליה – היא נכס מועיל. העיסוק בספורט הוא חובה למי שרוצה להצליח בעסקים. המטרה העיקרית כאן אינה הורדת משקל, אלא ראשית, הפגת מתחים ושחרור כעסים. שנית, חיטוב ועיצוב הגוף, עניין שהולך ונעשה קשה יותר עם הגיל.

כדי להתמיד רצוי להתמקד בסוג ספורט אחד לפחות ולבצע אותו במקום מסודר. במרכזים גדולים יש שירות כביסה מהיר והיצע של אביזרי ספורט שונים, שמטרתם למנוע השתמטות של ספורטאים לא עקביים. כשאתם מתארחים בבתי מלון בחו"ל, תעשו טוב אם תוודאו שיש בו חדר כושר.

חדר כושר כחלק מסגנון חיים

חדר כושר הוא חלק מסגנון החיים העסקי בעידן המודרני. אם פעם נהנו ממכוני כושר אוהבי הספורט והספורטאים בלבד, היום הפך המכון לצורך ולחלק מסגנון חיים קרייריסטי, ככלי לשמירה על הבריאות ועל מראה מטופח, צעיר ורענן. כדי להפוך את העיסוק הספורטיבי לנעים ויעיל יותר לכם ולסובבים אתכם, כדאי לשים לב לכמה כללים:

עשה:

אל תעשה:

כללים להליכה ולריצה בחוץ

 

חדרי המלתחה והמקלחות

 

©כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ