טלפון: 03-6913545


איך לאכול סופגניה ולהישאר נקיים?

איך לאכול סופגניה ולהישאר נקיים?

סופגניות מנומסות
תמי לנצוט ליבוביץ 

כדאי ורצוי להתאפק ולחכות לאכילתן של הסופגניות עד לחג עצמו, משום שלאן שלא נפנה בחברה או בעבודה יכבדו אותנו בסופגנייה, ואם נסרב להצעה נתקל במשפטים המוכרים: "מסופגנייה אחת לא משמינים", "אתם חייבים לטעום זו סופגנייה מיוחדת בטעמה". וכדומה.

בשנים האחרונותאפשר להשיג את הסופגניות במבחר גדלים: "סופגניות מיני" או "סופגניות ביס", "סופגניות בייבי" בגודל בינוני, סופגניות גדולות רגילות וסופגניות בייגל בעלות חור באמצע. ברור שפחות "צרות" נגרמות מהשתיים הראשונות.(או להפך "כל כך קטנות שאפשר לאכול כמה מהם"). 

איך לאכול ולהישאר נקיים?
• אין לקנות סופגנייה ולאכול אותה בדרך(השנה 2020 שנת הקורונה כשהמסכה היא חובה, קשה להגיע לפה, משהו טוב עשתה הקורונה) - לא בהליכה, ולא במכונית.
• יש לדאוג לצלחת כשמתחתיתה מפית נייר הסופגת מעט מהשמן.
• יש לדאוג גם לסכין על מנת שנחתוך את הסופגנייה לשניים או לארבעה חלקים.
• נדאג למפיות נוספות שיהיו נגישות ובהישג יד.
• והדבר החשוב במיוחד: כדאי ורצוי להגיש עם הסופגנייה מטליות לחות.

 

איך מנגבים את הפה? מספיגים ולא מורחים.

איך נפטרים מהמפית? לפעמים לוקחים אותה אתנו.

כמה סופגניות מותר לאכול ולהראות תרבותיים ולא זללנים ללא תקנה? רק נימוסים טובים מונעים מאדם לאכול תריסר סופגניות מבלי להפסיק, שתי סופגניות הם בגדר הנורמה המנומסת.

איך מסרבים בנימוס? אם לא בא לנו להתלכלך באבקה הלבנה הזו, לא בא לנו כפות ידיים דביקות, או שאם אנו לא רוצים להפר דיאטה שאנו שומרים בקנאות - מותר להגיד לא.

הסירוב צריך להיעשות בצורה אסרטיבית, מבלי להתנצל ולהסביר למה, " תודה, אני לא אוכלת סופגנייה", תזכרו שאף אחד לא יכול להכריח אתכם. הנימוס טוען שצריך להציע לאכול אך לא להכריח, גם לא לשאול למה לא!

לכתבה נוספת שלי על נוהגי חג החנוכה: http://www.tll.co.il/?lang=il&category=articles&subcat=78&pageart=87

חג חנוכה שמח!

© כל הזכויות שמורות לתמי לנצוט ליבוביץ