טלפון: 03-6913545


לכבוד יום האשה הבינלאומי

לכבוד יום האשה הבינלאומי

'את הוא המסר' - איך להישאר 'ליידי' בעולם העסקים

מאת: תמי לנצוט ליבוביץ

תכונות המוגדרות כתכונות "נשיות"  בחברה מצטיירות לעיתים כחלשות אך הן אלו שיכולות לסייע לנו לשיפור מעמדנו כנשות עסקים, נשות חברה, ולהפוך אותנו לעצמאיות ו"בוסיות" טובות יותר.

'יום האשה הבינלאומי'. יום הנחגג בעולם כולו ומציין את הישגיהן של הנשים לשיווין זכויות במעמדן המקצועי, חברתי, ציבורי ופוליטי. זאת לאחר מאבקים, הפגנות ארוכות שנים מסביב לעולם עד הכרזת העצרת הכללית של האו"ם שהכריזה על התאריך ה- 8 במרץ כיום האו"ם לזכויות נשים ולשלום בינלאומי. חוגגים יום זה בכל העולם כשברוסיה וארצות מזרח אירופה יום זה הוא יום חג רשמי. 

הביטוי 'ליידי בעסקים' מתייחס לשילוב האולטימטיבי שמתרחש כאשר מאחדים תכונות שהחברה מחשיבה כתכונות "נשיות": רוך, אלגנטיות, דיוק ותשומת לב לפרטים הקטנים, עם תכונות שהחברה מגדירה כ"גבריות" – תחרותיות, אסרטיביות, ניהול משא ומתן ואומץ.

לכבוד יום האישה הבינלאומי, אספתי ציטוטים מעוררי השראה מפי נשים מצליחות ומעוררות השראה, ציטוטים המובילים לתובנות עסקיות:

"תשוקה היא אנרגיה. הניעו את עצמכן דרך תחושת הריגוש המגיעה מהתמקדות בעולמות המרגשים אתכן" – אופרה ווינפרי (מנחת טלוויזיה ואייקון אמריקאי)

הידעתם? היכולת והנטייה של נשים לדבר יותר מגברים היא מוכחת. במחקרים שונים נמדד הממוצע היומי של מילים וההבדלים בין המינים: נשים השתמשו בכ-20,000 מילים ביום לעומת גברים שהסתפקו בממוצע של 5,000 מילים ליום. היכולת הוורבלית הזו עובדת רק לטובתכן. אם אתן מלאות אנרגיה ותשוקה לתחום העיסוק שלכן – שדרו את האנרגיה אל העולם! שתפו תכנים, כתבו פוסטים מעוררי השראה בבלוג והעלו תמונות למדיה החברתית, שקפו את ההתרגשות הפנימית שלכם מהעשייה שלכם ותזכו לפידבקים חיוביים והזדמנויות לשיתופי פעולה.

"הגדירי הצלחה בתנאים שלך, השיגי אותה בעזרת הכללים שהצבת לעצמך ואפשרי לעצמך את החיים אותם היית גאה לחיות" – אן סוויני (מנהלת המותג וולט דיסני)

הצעד הראשון להתמקמות נוחה בעולם העסקים הוא לזהות את התעשייה, התחום או העיסוק הנכון עבורך. ואף חשוב מכך, לזהות ולבחור את העיסוק שיאפשר לך לחיות את הלייף סטייל בו את מעוניינת. אם עבורך המטרה היא קריירה בה יום העבודה מסתיים ב-15:00 ואת פנויה לאסוף את הילדים מהגן, לכי על זה! אם האושר שלך טמון במספר הפעמים בהם את עולה על מטוס למטרות עסקיות לאורך השנה, סמני מטרה והתקדמי אליה. אל תיתני לאף אחד, אף פעם, להגדיר אותך או את הקריירה שלך דרך הזהות המגדרית שלך ואל תיתני למגבלות הזהות המגדרית בחברה להגביל את השאיפות שלך.

"אנשים ישכחו מה אמרת, אנשים ישכחו מה עשית. אבל אנשים לעולם לא ישכחו איך גרמת להם להרגיש " - מאיה אנגלו (סופרת ומשוררת אמריקאית)

בתור נשים, שמענו כבר הכל. אומרים עלינו שאנחנו רגישות, שאנחנו רגשניות ושאנחנו לא שוכחות שום פרט קטן. בואי ונשתמש בסטיגמות הללו לטובתנו! שימו לב שכל התכונות הללו בעצם מתארות אשת עסקים נפלאה, כזו הרגישה לסביבתה, מעניקה יחס אישי, מנהלת משברים באלגנטיות, בקיאה בפרטי הלקוח שמולה ועוד.

"עשי משהו שמפחיד אותך כל יום" – אלינור רוזוולט

לצערי, פחד היא תכונה המיוחסת לנשים בחברה לעיתים קרובות. ברור שכל מי שחושב שנשים פחדניות, לא ראה אישה יולדת מימיו! אבל עכשיו ברצינות, אני רואה את הנשים בעסקים ובחברה שלנו באור הפוך לגמרי מהסטריאוטיפ המפוחד. נשים המלהטטות בין קריירה, הישגים אישיים, משפחה, חיי חברה, חיי אישות וחיי קהילה נתפסות בעיני כסמל האומץ וכאלופות בלקיחת סיכונים. כשהשגרה מעייפת ונדמה שהריגוש בעולם העסקי לא מגיע, הקשיבי לרוזוולט וקחי סיכון – הסיפוק בהישג של כיבוש יעד חדש יניע את המנועים שלך עד היום השגרתי הבא. צרי קשר עם לקוח שלא חלמת להשיג, למדי משהו חדש, והכי חשוב, האמיני בעצמך ואתגרי את עצמך!

מאחלת לכולנו יום אישה שמח, מלא בהעצמה, אהבה, אושר והמון חיוכים!